phpMyAdmin 4.6.4-dev - en to hu translation catalogue (3033 entries)

en: "%s" requires %s extension
hu: "%s" követelménye a(z) %s bővítmény

en: "DROP DATABASE" statements are disabled.
hu: A "DROP DATABASE" utasítást letiltották.

en: "PRIMARY" <b>must</b> be the name of and <b>only of</b> a primary key!
hu: Az elsődleges kulcs nevének, és <b>csak annak</b> "PRIMARY"-nak <b>kell</b> lennie!

en: % Time
hu: %s idő

en: %% MyISAM key buffer used: %s%%, this value should be above 95%%
hu: %% használt MyISAM kulcs puffer: %s%%, értékének 95%%-nál magasabbnak kellene lennie

en: %1$d database has been dropped successfully. | %1$d databases have been dropped successfully.
hu[0]: A(z) %1$d adatbázis eldobása sikerült.
hu[1]: A(z) %1$d adatbázis eldobása sikerült.

en: %1$d row affected. | %1$d rows affected.
hu[0]: %1$d sor érintett.
hu[1]: %1$d sor érintett.

en: %1$d row deleted. | %1$d rows deleted.
hu[0]: A(z) %1$d sor törlése megtörtént.
hu[1]: A(z) %1$d sor törlése megtörtént.

en: %1$d row inserted. | %1$d rows inserted.
hu[0]: A(z) %1$d sor beszúrása megtörtént.
hu[1]: A(z) %1$d sor beszúrása megtörtént.

en: %1$d total, %2$d in query
hu: %1$d összesen, %2$d a lekérdezésben

en: %1$d values were expected, but found %2$d.
hu: %1$d értékek voltak elvárva, de %2$d található.

en: %1$s (near <code>%2$s</code>)
hu: %1$s (<code>%2$s</code> közelében)

en: %1$s from %2$s branch
hu: a(z) %1$s a(z) %2$s ágból

en: %1$s match in <strong>%2$s</strong> | %1$s matches in <strong>%2$s</strong>
hu[0]: %1$s találat ebben: <strong>%2$s</strong>
hu[1]: %1$s találat ebben: <strong>%2$s</strong>

en: %B %d, %Y at %I:%M %p
hu: %Y. %B %d. %H:%M

en: %d errors were found during analysis.
hu: %d hibát találtunk az elemzés során.

en: %d is not valid row number.
hu: A(z) %d érvénytelen sorszám.

en: %d minute | %d minutes
hu[0]: %d perc
hu[1]: %d perc

en: %d object(s) created.
hu: %d objektum létrehozva.

en: %d row affected by the last statement inside the procedure. | %d rows affected by the last statement inside the procedure.
hu[0]: Az eljáráson belüli utolsó utasítás %d sort érintett.
hu[1]: Az eljáráson belüli utolsó utasítás %d sort érintett.

en: %d second | %d seconds
hu[0]: %d másodperc
hu[1]: %d másodperc

en: %d table(s)
hu: %d tábla

en: %d total
hu: összesen %d

en: %s argument(s) passed
hu: %s argumentum került átadásra

en: %s days, %s hours, %s minutes and %s seconds
hu: %s nap, %s óra, %s perc, %s másodperc

en: %s has been disabled for this MySQL server.
hu: A(z) %s le lett tiltva ezen a MySQL kiszolgálón.

en: %s is available on this MySQL server.
hu: A(z) %s elérhető ezen a MySQL kiszolgálón.

en: %s is the default storage engine on this MySQL server.
hu: Ezen a MySQL kiszolgálón a(z) %s az alapértelmezett tárolómotor.

en: %s of %s
hu: %s %s-ból/ből

en: %s queries executed %s times in %s seconds.
hu: %s kérés került végrehajtásra %s alkalommal %s másodperc alatt.

en: %s result found | %s results found
hu[0]: %s eredmény található
hu[1]: %s eredmény található

en: %s table | %s tables
hu[0]: %s tábla
hu[1]: %s tábla

en: %s thread(s) took longer than %s seconds to start, it should be 0
hu: %s szál indítása %s másodpercnél tovább tartott, 0-nak kellene lennie

en: %s%% of all clients are aborted. This value should be below 2%%
hu: Az ügyfelek %s%%-a megszakadt. Ez az érték legyen 2%%-on alul

en: %s%% of all connections are aborted. This value should be below 1%%
hu: Az összes kapcsolat %s%%-a megszakadt. Ez az érték legyen 1%% alatt

en: %s%% of all sorts cause temporary tables, this value should be lower than 10%%.
hu: A rendezések %s%%-a átmeneti táblákat hoz létre, ennek az értéknek alacsonyabbnak kell lennie, mint 10%%.

en: %s%% of all temporary tables are being written to disk, this value should be below 25%%
hu: Az átmeneti táblák %s%%-a lemezre íródtak, ennek az értéknek 25%% alatt kell lennie

en: %sBzip2 compression and decompression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
hu: A %sBzip2 tömörítéshez és kicsomagoláshoz%s olyan függvényekre (%s) van szükség, amelyek ezen a rendszeren nem elérhetőek.

en: %sCreate%s a database named 'phpmyadmin' and setup the phpMyAdmin configuration storage there.
hu: %sHozzon létre%s egy „phpmyadmin” nevű adatbázist, és állítsa be ott a phpMyAdmin beállítástárolóját.

en: %sCreate%s missing phpMyAdmin configuration storage tables.
hu: Hiányzó phpMyAdmin beállítástároló táblák %slétrehozása%s.

en: %sCreate%s the phpMyAdmin configuration storage in the current database.
hu: A phpMyAdmin beállítástároló %slétrehozása%s a jelenlegi adatbázisban.

en: %sGZip compression and decompression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
hu: A %sGZip tömörítéshez és kicsomagoláshoz%s olyan függvényekre (%s) van szükség, amelyek ezen a rendszeren nem elérhetőek.

en: %sLogin cookie validity%s greater than %ssession.gc_maxlifetime%s may cause random session invalidation (currently session.gc_maxlifetime is %d).
hu: A %sLogin cookie validity%s, amely nagyobb, mint a %ssession.gc_maxlifetime%s, véletlenszerű munkamenet érvénytelenítést okozhat (a session.gc_maxlifetime értéke jelenleg: %d).

en: %sLogin cookie validity%s should be set to 1800 seconds (30 minutes) at most. Values larger than 1800 may pose a security risk such as impersonation.
hu: A %sbejelentkezési süti érvényességét%s legtöbbször 1800 másodpercre (30 percre) kell állítani. Az 1800-nál nagyobb értékek kockára teszik a biztonságot, mint például a megszemélyesítés.

en: %sZip compression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
hu: A %szip tömörítéshez%s olyan függvényekre (%s) van szükség, amelyek ezen a rendszeren nem elérhetőek.

en: %sZip decompression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
hu: A %szip kicsomagoláshoz%s olyan függvényekre (%s) van szükség, amelyek ezen a rendszeren nem elérhetőek.

en: '%1$s' depends on:
hu: „%1$s” függ ettől:

en: '%s' database does not exist.
hu: Nem létezik '%s' nevű adatbázis.

en: 'percona' found in version_comment
hu: 'percona' a version_comment-ben találva

en: 'source' found in version_comment
hu: 'forrás' a version_comment-ben találva

en: (See below for the actual view)
hu: (Lásd alább az aktuális nézetet)

en: (continued)
hu: (folytatás)

en: (less efficient as indexes will be generated during table creation)
hu: (kevésbé hatékony, mivel az indexek a tábla létrehozása közben generálódnak)

en: (singly)
hu: (egyenként)

en: + Add a new primary key column
hu: + Új elsődleges kulcs oszlop hozzáadása

en: + Add column
hu: + Oszlop hozzáadása

en: + Add constraint
hu: + Megszorítás hozzáadása

en: + Show me the possible partial dependencies based on data in the table
hu: + A lehetséges részleges függőségek megjelenítése a táblában lévő adatok alapján

en: , @DATABASE@ will become the database name
hu: , @DATABASE@ lesz az adatbázis neve

en: , @TABLE@ will become the table name
hu: , @TABLE@ lesz a tábla neve

en: , latest stable version:
hu: , utolsó stabil verzió:

en: - none -
hu: - nincs -

en: -- None --
hu: -- Nincs --

en: <b>Total:</b> <i>%s</i> match | <b>Total:</b> <i>%s</i> matches
hu[0]: <b>Összesen:</b> <i>%s</i> találat
hu[1]: <b>Összesen:</b> <i>%s</i> találat

en: <code>INSERT DELAYED</code> statements
hu: <code>INSERT DELAYED</code> utasítások

en: <code>INSERT IGNORE</code> statements
hu: <code>INSERT IGNORE</code> utasítások

en: @SERVER@ will become the server name
hu: @SERVER@ lesz a kiszolgáló neve

en: A "RETURNS" keyword was expected.
hu: "RETURNS" kulcsszavat vártunk.

en: A 1-byte integer, signed range is -128 to 127, unsigned range is 0 to 255
hu: 1 bájtos integer, signed tartomány -128 és 127 között, unsigned tartomány 0 és 255 között

en: A 2-byte integer, signed range is -32,768 to 32,767, unsigned range is 0 to 65,535
hu: 2 bájtos integer, signed tartomány -32 768 és 32 767 között, unsigned tartomány 0 és 65 535 között

en: A 3-byte integer, signed range is -8,388,608 to 8,388,607, unsigned range is 0 to 16,777,215
hu: 3 bájtos integer, signed tartomány -8 388 608 és 8 388 607 között, unsigned tartomány 0 és 16 777 215 között

en: A 4-byte integer, signed range is -2,147,483,648 to 2,147,483,647, unsigned range is 0 to 4,294,967,295
hu: 4 bájtos integer, signed tartomány -2 147 483 648 és 2 147 483 647 közt, unsigned tartomány 0 és 4 294 967 295 közt

en: A BLOB column with a maximum length of 16,777,215 (2^24 - 1) bytes, stored with a three-byte prefix indicating the length of the value
hu: BLOB-oszlop 16 777 215 maximális hosszal (2 ^ 24 - 1), tárolt érték hosszát jelző három byte-os előtaggal

en: A BLOB column with a maximum length of 255 (2^8 - 1) bytes, stored with a one-byte prefix indicating the length of the value
hu: BLOB oszlop maximális hossza 255 (2 ^ 8 - 1) bájt, tárolt érték hosszát jelző egybájtos előtaggal

en: A BLOB column with a maximum length of 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) bytes, stored with a four-byte prefix indicating the length of the value
hu: BLOB oszlop 4 294 967 295 vagy 4 GB maximális hosszal (2 ^ 32 - 1), tárolt érték hosszát jelző négybájtos előtaggal

en: A BLOB column with a maximum length of 65,535 (2^16 - 1) bytes, stored with a two-byte prefix indicating the length of the value
hu: BLOB oszlop maximális hossza a 65 535 (2 ^ 16 - 1) bájt, tárolt érték hosszát jelző két byte-os előtaggal

en: A TEXT column with a maximum length of 16,777,215 (2^24 - 1) characters, stored with a three-byte prefix indicating the length of the value in bytes
hu: TEXT oszlop 16 777 215 maximális hosszúsággal, három bájt előtaggal tárolva, amely az érték hosszát tartalmazza bájtokban

en: A TEXT column with a maximum length of 255 (2^8 - 1) characters, stored with a one-byte prefix indicating the length of the value in bytes
hu: TEXT oszlop, maximális hossz 255 karakter, tárolása 1 bájt előtaggal, amely az érték hosszát tartalmazza bájtokban

en: A TEXT column with a maximum length of 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) characters, stored with a four-byte prefix indicating the length of the value in bytes
hu: TEXT oszlop maximum 4 294 967 295 vagy 4 GB hosszal, 4 bájtos előtaggal tárolva, amely az érték hosszát tartalmazza bájtokban

en: A TEXT column with a maximum length of 65,535 (2^16 - 1) characters, stored with a two-byte prefix indicating the length of the value in bytes
hu: TEXT oszlop maximum 65 535 karakterhosszúsággal, 2 bájtos előtaggal tárolva, amely az érték hosszát tartalmazza bájtokban

en: A bit-field type (M), storing M of bits per value (default is 1, maximum is 64)
hu: Bit-field típus (M), értékenként M darab bit (alapértelmezett: 1, maximum 64)

en: A closing bracket was expected.
hu: Záró kapcsos zárójelet vártunk.

en: A collection of curves with linear interpolation between points
hu: Görbék összessége lineáris interpolációval a pontjaik közt

en: A collection of geometry objects of any type
hu: Bármely típusú geometriai tárgyak összessége

en: A collection of points
hu: Pontok összessége

en: A collection of polygons
hu: Sokszögek összessége

en: A compressed file's name must end in <b>.[format].[compression]</b>. Example: <b>.sql.zip</b>
hu: A tömörített fájl nevének <b>.[formátum].[tömörítés]</b> végződésűnek kell lennie. Például: <b>.sql.zip</b>

en: A curve with linear interpolation between points
hu: Görbe lineáris interpolációval a pontjai között

en: A date and time combination, supported range is %1$s to %2$s
hu: Dátum és idő kombináció, értéktartomány %1$s és %2$s között

en: A date, supported range is %1$s to %2$s
hu: Egy dátum, a támogatott tartomány %1$s és %2$s között van

en: A double-precision floating-point number, allowable values are -1.7976931348623157E+308 to -2.2250738585072014E-308, 0, and 2.2250738585072014E-308 to 1.7976931348623157E+308
hu: Double-precision floating-point szám, értéktartománya -1.7976931348623157E+308 és -2.2250738585072014E-308 között, 0, 2.2250738585072014E-308 és 1.7976931348623157E+308 között

en: A dropdown will be used if fewer items are present.
hu: Legördülő lesz használatban, ha kevesebb elem van jelen.

en: A fatal JavaScript error has occurred. Would you like to send an error report?
hu: Végzetes JavaScript hiba történt. Szeretne hibajelentést küldeni?

en: A fixed-length (0-255, default 1) string that is always right-padded with spaces to the specified length when stored
hu: Fix hosszúságú (0-255, alapértelmezett 1) sztring, amely szóközökkel van jobbról kitöltve a meghatározott hossz eléréséhez

en: A fixed-point number (M, D) - the maximum number of digits (M) is 65 (default 10), the maximum number of decimals (D) is 30 (default 0)
hu: Tizedestört szám - az egész jegyek maximális száma 65 (alapértelmezett a 10), a törtek maximális száma 30 (alapértelmezett a 0)

en: A newer version of phpMyAdmin is available and you should consider upgrading. The newest version is %s, released on %s.
hu: Jelent meg új phpMyAdmin verzió, fontolja meg a frissítést. Legújabb verzió: %s, kiadás dátuma: %s.

en: A point in 2-dimensional space
hu: Pont 2 dimenziós pozícióban

en: A polygon
hu: Egy sokszög

en: A primary key has been added on %s.
hu: Az elsődleges kulcs hozzáadása a(z) %s mezőn megtörtént.

en: A single value chosen from a set of up to 64 members
hu: Egyetlen érték egy 64 tagú készletből

en: A small floating-point number, allowable values are -3.402823466E+38 to -1.175494351E-38, 0, and 1.175494351E-38 to 3.402823466E+38
hu: Small floating-point szám, értéktartománya -3.402823466E+38 és -1.175494351E-38 között, 0, 1.175494351E-38 és 3.402823466E+38 között

en: A synonym for TINYINT(1), a value of zero is considered false, nonzero values are considered true
hu: TINYINT(1)-gyel egyenértékű, zéró esetén false, nemzéró esetén true érték

en: A time, range is %1$s to %2$s
hu: Egy idő, a tartomány %1$s és %2$s között van

en: A timestamp, range is 1970-01-01 00:00:01 UTC to 2038-01-09 03:14:07 UTC, stored as the number of seconds since the epoch (1970-01-01 00:00:00 UTC)
hu: Időbélyeg, tartomány 1970-01-01 00:00:01 UTC és 2038-01-09 03:14:07 UTC között, másodpercek számaként tárolva a kezdettől

en: A type that can store a geometry of any type
hu: Típus, amely bármely típus geometriáját tudja tárolni

en: A user account allowing any user from localhost to connect is present. This will prevent other users from connecting if the host part of their account allows a connection from any (%) host.
hu: Egy felhasználói fiók lehetővé teszi bármely localhostról érkező felhasználó számára a kapcsolódást. Ez meg fogja akadályozni más felhasználók kapcsolódását, ha a fiókjuk gép része lehetővé tesz egy kapcsolatot bármely (%) gépről.

en: A user-friendly description of this server. Leave blank to display the hostname instead.
hu: A kiszolgáló felhasználóbarát leírása. Hagyja üresen az állomásnév megjelenítéséhez.

en: A variable-length (%s) string, the effective maximum length is subject to the maximum row size
hu: Változó hosszúságú (%s) sztring, a tényleges maximális hossz függ a maximális sormérettől

en: A year in four-digit (4, default) or two-digit (2) format, the allowable values are 70 (1970) to 69 (2069) or 1901 to 2155 and 0000
hu: 4 vagy 2 karakteres évszám, megengedett értékei 70 (1970) és 69 (2069), vagy 1901 és 2155 között és 0000

en: AUTO_INCREMENT for dumped tables
hu: A kiírt táblák AUTO_INCREMENT értéke

en: AUTO_INCREMENT for table
hu: AUTO_INCREMENT a táblához

en: A_I
hu: A_N

en: Aborted
hu: Megszakítva

en: Aborted client rate is at %s, this value should be less than 1 per hour
hu: Megszakított kliensek aránya: %s, ez az érték legyen kevesebb, mint óránként 1

en: Aborted connections rate is at %s, this value should be less than 1 per hour
hu: Megszakított kapcsolatok aránya: %s, ez az érték legyen kevesebb, mint óránként 1

en: About %MIN min. %SEC sec. remaining.
hu: Kb. %MIN perc %SEC másodperc maradt még.

en: About %SEC sec. remaining.
hu: Kb. %SEC másodperc maradt még.

en: Access denied!
hu: A hozzáférés megtagadva!

en: Action
hu: Művelet

en: Actions
hu: Műveletek

en: Activate now
hu: Bekapcsolás most

en: Activate tracking for %s
hu: %s nyomkövetésének aktiválása

en: Active options
hu: Aktív beállítások

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add %d value(s)
hu: %d érték hozzáadása

en: Add %s
hu: %s hozzáadása

en: Add %s column(s)
hu: %s oszlop hozzáadása

en: Add %s column(s) to index
hu: %s oszlop hozzáadása az indexhez

en: Add %s statement
hu: %s utasítások hozzáadása

en: Add AUTO_INCREMENT value
hu: AUTO_INCREMENT érték hozzáadása

en: Add DROP DATABASE
hu: DROP DATABASE hozzáadása

en: Add DROP TABLE
hu: DROP TABLE hozzáadása

en: Add DROP VIEW
hu: DROP VIEW hozzáadása

en: Add IF NOT EXISTS (less efficient as indexes will be generated during table creation)
hu: IF NOT EXISTS hozzáadása (kevésbé hatékony, mivel a tábla létrehozása idején indexeket generálunk)

en: Add ON DUPLICATE KEY UPDATE
hu: ON DUPLICATE KEY UPDATE hozzáadása

en: Add a linestring
hu: Új sorvég hozzáadása

en: Add a new server
hu: Új szerver hozzáadása

en: Add a point
hu: Pont hozzáadása

en: Add a polygon
hu: Sokszög hozzáadása

en: Add a primary key on existing column(s)
hu: Elsődleges kulcs hozzáadása meglévő oszlopra vagy oszlopokra

en: Add an inner ring
hu: Belső gyűrű hozzáadása

en: Add an option for column "%s".
hu: Lehetőség hozzáadása a következő oszlophoz: „%s”.

en: Add bookmark
hu: Könyvjelző hozzáadása

en: Add chart
hu: Diagram hozzáadása

en: Add chart to grid
hu: Diagram hozzáadása

en: Add column
hu: Oszlop hozzáadása

en: Add columns to central list
hu: Oszlopok hozzáadása a központi listához

en: Add constraints
hu: Megszorítás hozzáadása

en: Add event
hu: Esemény hozzáadása

en: Add geometry
hu: Geometria hozzáadása

en: Add index
hu: Index hozzáadása

en: Add new column
hu: Új oszlop hozzáadása

en: Add parameter
hu: Paraméter hozzáadása

en: Add prefix
hu: Előtag hozzáadása

en: Add prefix to table
hu: Előtag hozzáadása a táblához

en: Add primary key
hu: Elsődleges kulcs hozzáadása

en: Add privileges on the following database(s):
hu: Jogosultságok hozzáadása a következő adatbázisokon:

en: Add privileges on the following table:
hu: Jogok hozzáadása a következő táblán:

en: Add routine
hu: Eljárás hozzáadása

en: Add search conditions (body of the "where" clause):
hu: adja meg a keresési feltételeket (a "where" feltétel törzsét):

en: Add slave replication user
hu: Szolgatöbbszöröző felhasználó hozzáadása

en: Add statements:
hu: Utasítások hozzáadása:

en: Add this series
hu: E sorozat hozzáadása

en: Add to Favorites
hu: Hozzáadás a kedvencekhez

en: Add to central columns
hu: Hozzáadás a központi oszlopokhoz

en: Add trigger
hu: Eseményindító hozzáadása

en: Add user account
hu: Felhasználói fiók hozzáadása

en: Add user group
hu: Felhasználói csoport hozzáadása

en: Add/Delete columns
hu: Oszlopok hozzáadása/törlése

en: Add/Delete criteria rows
hu: Feltételsor hozzáadása/törlése

en: Additional custom header comment (\n splits lines):
hu: További egyéni megjegyzés hozzáadása a fejléchez (a \n töri a sorokat):

en: Additional search criteria
hu: További keresési feltételek

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Advanced server configuration, do not change these options unless you know what they are for.
hu: Speciális kiszolgáló beállítások, amelyeket ne módosítson, ha nem tudja, hogy mire valók.

en: Advisor
hu: Tanácsadó

en: Advisor system
hu: Tanácsadó rendszer

en: Affected rows:
hu: Érintett sorok:

en: Aggregate
hu: Összegzés

en: Alias:
hu: Álnév:

en: All
hu: Mind

en: All status variables
hu: Minden állapotváltozó

en: Allow for searching inside the entire database.
hu: A teljes adatbázison belüli keresés engedélyezése.

en: Allow interrupt of import in case script detects it is close to time limit. This might be a good way to import large files, however it can break transactions.
hu: Az importálás megszakításának engedélyezése, ha a parancsfájl megállapítása szerint közel van az időkorláthoz. Ez a nagy fájlok importálásának lehet jó módja, azonban megszakíthatja a tranzakciókat.

en: Allow login to any MySQL server
hu: Bármilyen MySQL kiszolgálóra történő bejelentkezés engedélyezése

en: Allow logins without a password
hu: A jelszó nélküli bejelentkezés engedélyezése

en: Allow root login
hu: A root bejelentkezés engedélyezése

en: Allow the interruption of an import in case the script detects it is close to the PHP timeout limit. <i>(This might be a good way to import large files, however it can break transactions.)</i>
hu: Az importálás megszakításának engedélyezése, ha a parancsfájl észleli, hogy közel van a PHP időkorlát leteltéhez. <i>(Nagy fájlok importálásakor jól jöhet, azonban meg tudja szakítani a tranzakciót.)</i>

en: Allow third party framing
hu: Harmadik fél keret-használatának engedélyezése

en: Allow to display all the rows
hu: Az összes sor megjelenítésének engedélyezése

en: Allow to display database and table statistics (eg. space usage).
hu: Adatbázis- és táblastatisztika megjelenítésének engedélyezése (például tárhelyhasználat).

en: Allow users to customize this value
hu: Engedélyezi a felhasználóknak az érték módosítását

en: Allows adding users and privileges without reloading the privilege tables.
hu: A privilégium táblák újratöltése nélkül engedélyezi a felhasználók és jogok hozzáadását.

en: Allows altering and dropping stored routines.
hu: Engedélyezi a tárolt eljárások módosítását és eldobását.

en: Allows altering the structure of existing tables.
hu: Engedélyezi a létező táblák szerkezetének megváltoztatását.

en: Allows changing data.
hu: Engedélyezi az adatok megváltoztatását.

en: Allows connecting, even if maximum number of connections is reached; required for most administrative operations like setting global variables or killing threads of other users.
hu: Akkor is engedélyezi a kapcsolódást, ha a kapcsolatok száma elérte a maximumot. A legfontosabb adminisztrációs műveletekhez szükséges, mint a globális változók beállítása, vagy más felhasználók folyamatainak megszüntetése.

en: Allows creating and dropping indexes.
hu: Engedélyezi indexek készítését és törlését.

en: Allows creating and dropping triggers.
hu: Lehetővé teszi eseményindítók létrehozását és eldobását.

en: Allows creating new databases and tables.
hu: Engedélyezi új adatbázisok és táblák készítését.

en: Allows creating new tables.
hu: Engedélyezi új táblák készítését.

en: Allows creating new views.
hu: Engedélyezi új nézetek létrehozását.

en: Allows creating stored routines.
hu: Engedélyezi tárolt eljárások létrehozását.

en: Allows creating temporary tables.
hu: Engedélyezi ideiglenes táblák készítését.

en: Allows creating, dropping and renaming user accounts.
hu: Engedélyezi a felhasználói fiókok létrehozását, törlését és átnevezését.

en: Allows deleting data.
hu: Engedélyezi az adatok törlését.

en: Allows dropping databases and tables.
hu: Engedélyezi az adatbázisok és táblák eldobását.

en: Allows dropping tables.
hu: Engedélyezi a táblák eldobását.

en: Allows executing stored routines.
hu: Engedélyezi a tárolt eljárások végrehajtását.

en: Allows importing data from and exporting data into files.
hu: Engedélyezi az adatok fájlokba történő exportálását/importálását.

en: Allows inserting and replacing data.
hu: Engedélyezi az adatok beírását és megváltoztatását.

en: Allows locking tables for the current thread.
hu: A jelenlegi szálon engedélyezi a táblák zárolását.

en: Allows performing SHOW CREATE VIEW queries.
hu: Engedélyezi SHOW CREATE VIEW lekérdezések végrehajtását.

en: Allows reading data.
hu: Engedélyezi az adatok olvasását.

en: Allows reloading server settings and flushing the server's caches.
hu: Engedélyezi a szerver beállításainak újratöltését, és a szerver gyorsítótárának törlését.

en: Allows shutting down the server.
hu: Engedélyezi a szerver leállítását.

en: Allows the user to ask where the slaves / masters are.
hu: Engedélyezi a felhasználónak, hogy megkérdezze, hol találhatók a kisegítő/fő helyek.

en: Allows to set up events for the event scheduler.
hu: Az eseményütemező eseményeinek beállítását teszi lehetővé.

en: Allows viewing processes of all users.
hu: Engedélyezi az összes felhasználó folyamatainak megtekintését.

en: Alter table order by
hu: Tábla rendezésének módosítása e szerint

en: Always expand query messages
hu: Mindig nyissa ki a lekérdezés üzeneteit

en: Always send error reports
hu: Mindig küldjön hibajelentéseket

en: An 8-byte integer, signed range is -9,223,372,036,854,775,808 to 9,223,372,036,854,775,807, unsigned range is 0 to 18,446,744,073,709,551,615
hu: 8 bájtos integer, signed tartomány -9 223 372 036 854 775 808 és 9 223 372 036 854 775 807 között, unsigned tartomány 0 és 18 446 744 073 709 551 615 között

en: An account already exists with the same username but possibly a different hostname.
hu: Egy fiók már létezik ugyanezzel a felhasználónévvel, de esetleg egy másik gépnévvel.

en: An alias for BIGINT UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT UNIQUE
hu: BIGINT UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT UNIQUE

en: An alias was previously found.
hu: Egy álnév korábban már megtalálva.

en: An alternate host to hold the configuration storage; leave blank to use the already defined host.
hu: Egy alternatív gép a beállítástároló kezeléséhez; hagyja üresen a már megadott gép használatához.

en: An alternate port to connect to the host that holds the configuration storage; leave blank to use the default port, or the already defined port, if the controlhost equals host.
hu: Egy másik port a beállítástárolót tartalmazó géphez való csatlakozáshoz; hagyja üresen az alapértelmezett port használatához, vagy a már definiált port, ha a kontrollgép és a gép ugyanaz.

en: An entry with this name already exists.
hu: Már létezik ilyen nevű bejegyzés.

en: An enumeration, chosen from the list of up to 65,535 values or the special '' error value
hu: Felsorolás, legfeljebb 65 535 értékkel vagy a speciális '' hibaértékkel

en: An error has been detected and an error report has been automatically submitted based on your settings.
hu: Hibát érzékeltünk, és egy hibajelentést automatikusan elküldtünk a beállításai alapján.

en: An error has been detected and an error report has been generated but failed to be sent.
hu: Hibát érzékeltünk, amiről jelentés készült, de nem sikerült elküldeni.

en: An error has occurred while loading the navigation display
hu: Hiba történt a navigációs képernyő betöltése közben

en: An index has been added on %s.
hu: Az index hozzáadása a(z) %s mezőn megtörtént.

en: An internal relation is not necessary when a corresponding FOREIGN KEY relation exists.
hu: Nincs szükség belső kapcsolatra, ha létezik megfelelő IDEGEN KULCS kapcsolat.

en: An offset was expected.
hu: Offsetet vártunk.

en: An opening bracket followed by a set of values was expected.
hu: Nyitó kapcsos zárójelet és az azt követő értékeket vártuk.

en: An opening bracket was expected.
hu: Nyitó kapcsos zárójelet vártunk.

en: Analysing & loading logs. This may take a while.
hu: Elemzés és naplók betöltése. Ez eltarthat egy ideig.

en: Analysing logs
hu: Naplók elemzése

en: Analyze
hu: Elemzés

en: Analyze Explain at %s
hu: Magyarázat elemzése itt: %s

en: Analyze table
hu: Tábla elemzése

en: Analyzing…
hu: Elemzés…

en: And:
hu: És:

en: Angular links
hu: Összeférhetetlen hivatkozások

en: Any
hu: Bármi

en: Any host
hu: Bármilyen gép

en: Any user
hu: Bármilyen felhasználó

en: Appearance settings
hu: Megjelenési beállítások

en: Append unit to data values
hu: Egység hozzáfűzése az adatértékekhez

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Apply a divisor
hu: Osztó alkalmazása

en: Apr
hu: Ápr

en: April
hu: Április

en: Arabic
hu: Arab

en: Are you sure you wish to change all the column collations and convert the data?
hu: Biztosan módosítani szeretné az összes oszlopillesztést és át szeretné alakítani az adatokat?

en: Are you sure you wish to change the collation and convert the data?
hu: Biztosan módosítani szeretné az illesztést és át szeretné alakítani az adatokat?

en: Are you sure?
hu: Biztos benne?

en: Armenian
hu: Örmény

en: As defined:
hu: Mint meghatározva:

en: As per your settings, they are being submitted currently, please be patient.
hu: A beállítások szerint jelenleg elküldés alatt vannak, legyen türelemmel.

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Ask before sending error reports
hu: Kérdezzen a hibajelentések küldése előtt

en: Attribute
hu: Jellemző

en: Attributes
hu: Tulajdonságok

en: August
hu: Augusztus

en: Authenticating…
hu: Hitelesítés…

en: Authentication
hu: Hitelesítés típusa

en: Authentication Plugin
hu: Hitelesítés bővítmény

en: Authentication method to use.
hu: A használandó hitelesítési mód.

en: Authentication settings.
hu: Hitelesítés beállításai.

en: Authentication type
hu: Hitelesítés típusa

en: Author
hu: Szerző

en: Autocomplete of the table and column names in the SQL queries.
hu: Tábla- és oszlopnevek automatikus kiegészítése az SQL lekérdezésekben.

en: Autoextend increment
hu: Növekmény automatikus bővítése

en: Automatic recovery mode
hu: Automatikus helyreállítási mód

en: Automatically create versions
hu: Verziók automatikus létrehozása

en: Automatically send report next time
hu: Jelentés automatikus küldése legközelebb

en: Available MIME types
hu: Létező MIME-típusok

en: Available browser display transformations
hu: Elérhető böngésző megjelenítési átalakítások

en: Available input transformations
hu: Elérhető beviteli átalakítások

en: Available memory on this host: %s
hu: Elérhető memória ezen a gépen: %s

en: Average load
hu: Átlagos terhelés

en: Back
hu: Vissza

en: Bad parameters!
hu: Rossz paraméterek!

en: Bad type!
hu: Rossz típus!

en: Baltic
hu: Balti

en: Basic settings
hu: Alapbeállítások

en: Because of its length,<br /> this column might not be editable.
hu: A hossza miatt ez az<br /> oszlop talán nem szerkeszthető.

en: Bigger textarea for LONGTEXT
hu: Nagyobb LONGTEXT szövegbeviteli mezők

en: Binary
hu: Bináris

en: Binary - do not edit
hu: Bináris - nem szerkeszthető

en: Binary log
hu: Bináris napló

en: Bind parameters
hu: Paraméterek kötése

en: Blowfish secret
hu: Blowfish titkosítás

en: Bookmark
hu: Könyvjelző

en: Bookmark %s has been created.
hu: A(z) %s könyvjelző létrejött.

en: Bookmark not created!
hu: A könyvjelző nem jött létre!

en: Bookmark table
hu: Könyvjelzők táblája

en: Bookmark this SQL query
hu: Az SQL-lekérdezés hozzáadása a könyvjelzőkhöz

en: Bookmark this SQL query:
hu: Az SQL-lekérdezés hozzáadása a könyvjelzőkhöz:

en: Bookmarked SQL query
hu: Könyvjelzőkhöz hozzáadott SQL-lekérdezés

en: Bookmarks
hu: Könyvjelzők

en: Both
hu: Mind

en: Both this table and the user groups table are required to enable the configurable menus feature; leaving either one of them blank will disable this feature, suggested: [kbd]pma__users[/kbd].
hu: Ez a tábla és a felhasználói csoportok tábla is szükséges a beállítható menük szolgáltatás engedélyezéséhez. Az egyikük üresen hagyása le fogja tiltani ezt a szolgáltatást, ajánlott: [kbd]pma__users[/kbd].

en: Both this table and the users table are required to enable the configurable menus feature; leaving either one of them blank will disable this feature, suggested: [kbd]pma__usergroups[/kbd].
hu: Ez a tábla és a felhasználók tábla is szükséges a beállítható menük szolgáltatás engedélyezéséhez. Az egyikük üresen hagyása le fogja tiltani ezt a szolgáltatást, ajánlott: [kbd]pma__usergroups[/kbd].

en: Browse
hu: Tartalom

en: Browse foreign values
hu: Az idegen kulcsok böngészése

en: Browse mode
hu: Tallózó mód

en: Browse your computer:
hu: Számítógép tallózása:

en: Browse/Edit the points
hu: Pontok böngészése/szerkesztése

en: Browser display transformation
hu: Böngésző megjelenítés átalakítás

en: Browser display transformation options
hu: Böngésző megjelenítés átalakítási beállítások

en: Browser transformation
hu: Böngésző átalakítása

en: Browsing
hu: Böngészés

en: Buffer Pool
hu: Pufferkészlet

en: Buffer Pool Activity
hu: Pufferkészlet művelete

en: Buffer Pool Usage
hu: Pufferkészlet kihasználtsága

en: Buffer pool size
hu: Pufferkészlet mérete

en: Buffered memory
hu: Puffer memória

en: Build Query
hu: Lekérdezés készítése

en: Bulgarian
hu: Bolgár

en: Busy pages
hu: Foglalt oldalak

en: Bytes received
hu: Fogadott bájtok

en: Bytes sent
hu: Elküldött bájtok

en: CHAR columns editing
hu: CHAR mezők szerkesztése

en: CHAR textarea columns
hu: CHAR szövegterület oszlopai

en: CHAR textarea rows
hu: CHAR szövegterület sorai

en: CREATE DATABASE before copying
hu: CREATE DATABASE másolás előtt

en: CSV for MS Excel
hu: MS Excel CSV adat

en: CSV using LOAD DATA
hu: CSV a LOAD DATA használatával

en: Cached memory
hu: Gyorsítótárazott memória

en: Cached queries are removed due to low query cache memory from the query cache.
hu: A gyorsítótárazott lekérdezések törölve lettek a lekérdezés-gyorsítótárból az alacsony lekérdezés-gyorsítótár memória miatt.

en: Calls
hu: Hívások

en: Can not find signon authentication script:
hu: Bejelentkezés hitelesítési parancsfájl nem található:

en: Can't copy table to same one!
hu: Nem másolható ugyanabba a tábla!

en: Can't move table to same one!
hu: Nem helyezhető át ugyanabba a tábla!

en: Can't rename index to PRIMARY!
hu: Nem nevezhető át PRIMARY-re az index!

en: Cancel
hu: Mégse

en: Cancel request
hu: Kérés elvetése

en: Cannot connect: invalid settings.
hu: Nem lehet csatlakozni: érvénytelenek a beállítások.

en: Cannot load or save configuration
hu: A beállítások nem tölthetők be vagy menthetők

en: Cannot log in to the MySQL server
hu: Nem lehet bejelentkezni a MySQL szerverre

en: Cannot save UI property "%s". The changes made will not be persistent after you refresh this page. Please check if the table structure has been changed.
hu: "%s" UI érték mentése sikertelen. A változtatás az oldal frissítése után nem jelenik meg. Ellenőrizze, hogy a tábla struktúrája megváltozott-e.

en: Cannot save settings, submitted configuration form contains errors!
hu: A beállítások nem menthetők, az elküldött beállítási űrlap hibákat tartalmaz!

en: Cannot save settings, submitted form contains errors!
hu: A beállítások nem menthetők, az elküldött űrlap hibákat tartalmaz!

en: Cardinality
hu: Számosság

en: Central European
hu: Közép-európai

en: Central columns
hu: Központi oszlopok

en: Central columns table
hu: Központi oszlopok táblája

en: Change
hu: Módosítás

en: Change all column collations
hu: Minden oszlopillesztés módosítása

en: Change any of its settings by clicking the corresponding "Options" link.
hu: Bármelyik beállításának módosítása a megfelelő „Beállítások” hivatkozásra kattintva.

en: Change login information / Copy user account
hu: Bejelentkezési adatok módosítása / Felhasználói fiók másolása

en: Change or reconfigure master server
hu: Elsődleges kiszolgáló megváltoztatása vagy újrakonfigurálása

en: Change password
hu: Jelszó megváltoztatása

en: Change settings
hu: Beállítások megváltoztatása

en: Change to %s
hu: Módosítás erre: %s

en: Changes tracking
hu: Változások követése

en: Changing {query_cache_limit} (usually by increasing) may increase efficiency. This variable determines the maximum size a query result may have to be inserted into the query cache. If there are many query results above 1 MiB that are well cacheable (many reads, little writes) then increasing {query_cache_limit} will increase efficiency. Whereas in the case of many query results being above 1 MiB that are not very well cacheable (often invalidated due to table updates) increasing {query_cache_limit} might reduce efficiency.
hu: {query_cache_limit} megváltoztatásával (általában növelésével) növekedhet a hatékonyság. Ez a változó határozza meg a maximális méretet a lekérdezési gyorsítótárba illeszthető lekérdezési eredménynek. Ha sok jól gyorsítótárazható lekérdezés meghaladja az 1 MB-ot (sok olvasás, kevés írás), majd növekedik a {query_cache_limit}, a hatékonyság is magasabb fokú lesz. Mivel sok 1 MB feletti lekérdezési eredmény nem jól gyorsítótárazható (gyakran érvénytelenné válik a táblák módosulása miatt), a {query_cache_limit} növelése csökkentheti a hatékonyságot.

en: Character Sets and Collations
hu: Karakterkészletek és illesztések

en: Character set of the file
hu: A fájl karakterkészlete

en: Character set of the file:
hu: A fájl karakterkészlete:

en: Charset
hu: Karakterkészlet

en: Charsets
hu: Karakterkészlet

en: Chart
hu: Diagram

en: Chart Title
hu: Diagramcím

en: Chart arrangement
hu: Diagram elrendezés

en: Chart columns
hu: Diagram oszlopai

en: Chart title
hu: Diagramcím

[ctx: Chart type]
en: Area
hu: Terület

[ctx: Chart type]
en: Bar
hu: Sáv

[ctx: Chart type]
en: Column
hu: Oszlop

[ctx: Chart type]
en: Line
hu: Vonal

[ctx: Chart type]
en: Pie
hu: Torta

[ctx: Chart type]
en: Scatter
hu: Pont

[ctx: Chart type]
en: Spline
hu: Ék

[ctx: Chart type]
en: Timeline
hu: Idővonal

en: Check
hu: Ellenőrzés

en: Check config file permissions
hu: Konfigurációs fájl engedélyeinek ellenőrzése

en: Check for latest version
hu: Új verzió ellenőrzése

en: Check privileges for database "%s".
hu: A(z) "%s" adatbázis jogainak ellenőrzése.

en: Check referential integrity:
hu: Hivatkozási sértetlenség ellenőrzése:

en: Check table
hu: Tábla ellenőrzése

en: Check tables having overhead
hu: A felülírott táblák kijelölése

en: Check the columns which are redundant and click on remove. If no redundant column, click on 'No redundant column'
hu: Ellenőrizze a redundáns oszlopokat és kattintson az eltávolításhoz. Ha nincs redundáns oszlop, kattintson a „Nincs redundáns oszlop” lehetőségre

en: Check the columns which form a repeating group. If no such group, click on 'No repeating group'
hu: Ellenőrizze az oszlopokat, amelyek ismétlődő csoportot alkotnak. Ha nincs ilyen csoport, kattintson a „Nincs ismétlődő csoport” lehetőségre

en: Checkpoint frequency
hu: Ellenőrzőpont gyakorisága

en: Checksum table
hu: Tábla ellenőrzőösszege

en: Choose "GeomFromText" from the "Function" column and paste the string below into the "Value" field.
hu: Válassza a „GeomFromText”-et a „Függvény” oszlopból és illessze be az alábbi karakterláncot az „Érték” mezőbe.

en: Choose column to display
hu: Válassza ki a megjelenítendő oszlopot

en: Choose column to display:
hu: Válassza ki a megjelenítendő oszlopot:

en: Choose from which log you want the statistics to be generated from.
hu: Válassza ki, hogy melyik naplóból szeretne statisztikát előállítani.

en: Choose how you want tabs to work.
hu: Válassza ki, hogyan kívánja használni a lapokat.

en: Choose the default action when sending error reports.
hu: Válassza ki az alapértelmezett műveletet, amikor hibajelentéseket küld.

en: Choose which details to show in the database structure (list of tables).
hu: Válassza ki, melyik részletek jelenjenek meg az adatbázis szerkezetben (táblák listája).

en: Clear
hu: Törlés

en: Clear fast filter
hu: Gyors szűrő törlése

en: Clear series
hu: Sorozatok törlése

en: Click
hu: Kattintás

en: Click a data point to view and possibly edit the data row.
hu: Kattintson az adat területére a megjelenítéshez és a rekord esetleges szerkesztéséhez.

en: Click on the bar to scroll to top of page
hu: Kattintson a sávra az oldal tetejére való görgetéshez

en: Click reset zoom button to come back to original state.
hu: Kattints a nagyítás visszaállítása gombra, hogy visszatérj az eredeti állapotra.

en: Click the drop-down arrow<br />to toggle column's visibility.
hu: Kattintson a legördülő nyílra<br />az oszlop láthatóságának ki/bekapcsolásához.

en: Click to dismiss this notification
hu: Kattintson az értesítés elutasításához

en: Click to mark/unmark.
hu: Kattintson a kijelöléshez / kijelölés megszüntetéséhez.

en: Click to sort results by this column.
hu: Kattintson az eredmények rendezéséhez ezen oszlop szerint.

en: Click to sort.
hu: Kattintson a rendezéshez.

en: Click to toggle
hu: Kattintson a váltáshoz

en: Clients are usually aborted when they did not close their connection to MySQL properly. This can be due to network issues or code not closing a database handler properly. Check your network and code.
hu: Az ügyfelek általában meg lesznek szakítva, amikor azok nem zárják le a kapcsolatot megfelelően. Ez lehet hálózati probléma vagy a kód. Ellenőrizze a hálózatot és a kódot.

en: Close
hu: Bezárás

en: Closed
hu: Zárt

en: Coalesce
hu: Összefonás

en: Collapse
hu: Összecsukás

en: Collapse all
hu: Összes összecsukása

en: Collation
hu: Illesztés

en: Collation:
hu: Illesztés:

en: Column
hu: Oszlop

en: Column %s has been dropped.
hu: A(z) %s oszlop eldobása megtörtént.

en: Column information table
hu: Oszlopinformációs tábla

en: Column maximum:
hu: Oszlop maximum:

en: Column minimum:
hu: Oszlop minimum:

en: Column names
hu: Oszlopnevek

en: Column names in first row
hu: A mezőnevek az első sorban

en: Column names:
hu: Oszlopnevek:

en: Column selector
hu: Oszlopkiválasztó

en: Column-specific privileges
hu: Oszlopspecifikus jogok

en: Column:
hu: Oszlop:

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Columns enclosed with
hu: Oszlopok körbezárása ezzel

en: Columns enclosed with:
hu: Oszlopok körbezárása ezzel:

en: Columns escaped with
hu: Oszlopok escape-elése ezzel

en: Columns escaped with:
hu: Oszlopok escape-elése ezzel:

en: Columns separated with:
hu: Oszlopok elválasztása ezzel:

en: Columns terminated with
hu: Oszlopok végződése ezzel

en: Command
hu: Parancs

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Comment out these two lines if you do not need them.
hu: Kommentelje ki ezt a két sort ha nincs rá szüksége.

en: Comment:
hu: Megjegyzés:

en: Comments
hu: Megjegyzések

en: Commonly monitored
hu: Rendszeresen ellenőrzött

en: Composite with:
hu: Összetétel ezzel:

en: Compress connection
hu: Kapcsolat tömörítése

en: Compress connection to MySQL server.
hu: A MySQL-kiszolgálóhoz való kapcsolat tömörítése.

en: Compress gzip exports on the fly without the need for much memory; if you encounter problems with created gzip files disable this feature.
hu: A gzip exportálások menet közben történő, sok memóriaszükséglet nélküli tömörítése; ha problémákba ütközik a létrehozott gzip fájlokkal kapcsolatban, akkor tiltsa le ezt a funkciót.

en: Compress on the fly
hu: Menet közbeni tömörítés

en: Compressed export will not work due to missing function %s.
hu: Tömörített exportálás nem fog működni, mert hiányzik a funkció: %s.

en: Compressed import will not work due to missing function %s.
hu: Tömörített importálás nem fog működni, mert hiányzik a funkció: %s.

en: Compression
hu: Tömörítés

en: Compression:
hu: Tömörítés:

en: Config authentication
hu: Beállítás hitelesítés

en: Configurable menus
hu: Beállítható menü

en: Configuration contains incorrect data for some fields.
hu: A beállítás rossz adatot tartalmaz néhány mezőben.

en: Configuration file
hu: Konfigurációs fájl

en: Configuration has been saved.
hu: A módosítások mentése megtörtént.

en: Configuration of pmadb…
hu: A pmadb beállítása…

en: Configuration saved to file config/config.inc.php in phpMyAdmin top level directory, copy it to top level one and delete directory config to use it.
hu: Konfiguráció lementve a config/config.inc.php fájlba a phpMyAdmin felső szintű könyvtárában, másolja át a gyökérkönyvtárba és törölje a config könyvtárat.

en: Configuration saved.
hu: Beállítások elmentve.

en: Configuration storage
hu: Beállítástároló

en: Configure phpMyAdmin configuration storage to gain access to additional features, see [doc@linked-tables]phpMyAdmin configuration storage[/doc] in documentation.
hu: A phpMyAdmin beállítástároló beállításával további funkciókhoz nyer hozzáférést, nézze meg a [doc@linked-tables]phpMyadmin beállítástárolók[/doc] fejezetet a dokumentációban.

en: Confirm
hu: Megerősítés

en: Confirm DROP queries
hu: A DROP lekérdezések megerősítése

en: Confirm partial dependencies
hu: Részleges függőségek megerősítése

en: Confirm transitive dependencies
hu: Tranzitív függőségek megerősítése

en: Connect without password
hu: Kapcsolódás jelszó nélkül

en: Connection for controluser as defined in your configuration failed.
hu: A konfigurációban meghatározott kapcsolat a kontrollfelhasználó számára nem sikerült.

en: Connection type
hu: Csatlakozás típusa

en: Connection:
hu: Kapcsolat:

en: Connections
hu: Kapcsolatok

en: Connections / Processes
hu: Kapcsolatok / Folyamatok

en: Connections are usually aborted when they cannot be authorized. <a href="https://www.percona.com/blog/2008/08/23/how-to-track-down-the-source-of-aborted_connects/">This article</a> might help you track down the source.
hu: A nem azonosítható kapcsolatok általában meg lesznek szakítva. <a href="https://www.percona.com/blog/2008/08/23/how-to-track-down-the-source-of-aborted_connects/">Ez a cikk</a> segíthet a forrás lekövetéséhez.

en: Consider increasing {open_files_limit}, and check the error log when restarting after changing {open_files_limit}.
hu: Fontolja meg az {open_files_limit} megemelését, és ellenőrizze a hibanaplót, amikor újraindítja a rendszert a {open_files_limit} megváltoztatása után.

en: Consider increasing {query_cache_limit}.
hu: Fontja meg {query_cache_limit} megnövelését.

en: Console
hu: Konzol

en: Constraint name
hu: Megkötés neve

en: Constraint properties
hu: Megszorítás tulajdonságai

en: Constraints for dumped tables
hu: Megkötések a kiírt táblákhoz

en: Constraints for table
hu: Megkötések a táblához

en: Containing the word:
hu: Tartalmazza ezt a szót:

en: Content of table @TABLE@
hu: @TABLE@ tábla tartalma

en: Continue
hu: Folytatás

en: Continue insertion with %s rows
hu: Beszúrás folytatása a(z) %s sorokkal

en: Continued table caption
hu: Táblacím folytatása

en: Contribute
hu: Közreműködés

en: Control host
hu: Kontrollgép

en: Control port
hu: Kontroll port

en: Control slave:
hu: Kontroll szolga:

en: Control user
hu: Kontrollfelhasználó

en: Control user password
hu: A kontrollfelhasználó jelszava

en: Convert to Kana
hu: Konvertálás Kanaba

en: Converts Boolean values to text (default 'T' and 'F'). First option is for TRUE, second for FALSE. Nonzero=true.
hu: Logikai értékeket alakít át szövegre (alapértelmezetten „T” és „F”). Az első lehetőség az IGAZ, a második a HAMIS. Nem nulla = igaz.

en: Converts an (IPv4) Internet network address stored as a BIGINT into a string in Internet standard dotted format.
hu: Átalakít egy BIGINT formában tárolt (IPv4) Internet hálózati címet Internet szabványú pontozott formátumú karakterláncba.

en: Converts an Internet network address in (IPv4/IPv6) format to binary
hu: Átalakít egy (IPv4/IPv6) formátumban lévő Internet hálózati címet binárissá

en: Converts an Internet network address stored as a binary string into a string in Internet standard (IPv4/IPv6) format.
hu: Átalakít egy bináris karakterláncban tárolt Internet hálózati címet Internet szabványú (IPv4/IPv6) formátumú karakterláncba.

en: Cookie authentication
hu: Cookie hitelesítés

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy column name.
hu: Oszlopnév másolása.

en: Copy database to
hu: Adatbázis másolása ide

en: Copy table to (database<b>.</b>table)
hu: Tábla másolása (adatbázis<b>.</b>tábla)

en: Copy table with prefix
hu: Tábla másolása előtaggal

en: Copy to clipboard
hu: Másolás vágólapra

en: Could not add %1$s as they already exist in central list!
hu: Nem sikerült a(z) %1$s hozzáadása, mivel már léteznek a központi listában!

en: Could not add columns!
hu: Nem sikerült oszlopokat hozzáadni!

en: Could not connect to the database server!
hu: Nem sikerült kapcsolódni az adatbázis-kiszolgálóhoz!

en: Could not import configuration
hu: Nem importálhatók a beállítások

en: Could not load default configuration from: %1$s
hu: Nem lehetett betölteni az alapértelmezett konfigurációt innen: %1$s

en: Could not load export plugins, please check your installation!
hu: Nem lehetett betölteni az exportáló beépülő modulokat. Kérjük, ellenőrizze a telepítését!

en: Could not load import plugins, please check your installation!
hu: Nem lehetett betölteni az importáló beépülő modulokat. Kérjük, ellenőrizze a telepítését!

en: Could not load schema plugins, please check your installation!
hu: Nem sikerült betölteni a séma bővítményeket, ellenőrizze a telepítést!

en: Could not load the progress of the import.
hu: Nem sikerült betölteni az importálás folyamatát.

en: Could not parse OpenDocument Spreadsheet!
hu: Az Open Document munkafüzet nem olvasható!

en: Could not remove columns!
hu: Nem sikerült oszlopokat eltávolítani!

en: Could not save configuration
hu: Nem menthetők el a módosítások

en: Could not save favorite table!
hu: Nem sikerült elmenteni a kedvenc táblát!

en: Could not save recent table!
hu: Nem sikerült elmenteni a legutóbbi táblát!

en: Could not save table UI preferences!
hu: Nem sikerült elmenteni a tábla UI beállításait!

en: Couldn't remove Column(s) %1$s as they don't exist in central columns list!
hu: Nem sikerült a(z) %1$s oszlopok eltávolítása, mivel nem léteznek a központi oszlopok listájában!

en: Count
hu: Számláló

en: Count:
hu: Darabszám:

en: Create
hu: Létrehozás

en: Create a new user account with the same privileges and …
hu: Új felhasználói fiók létrehozása ezekkel a jogokkal, és …

en: Create a page and save to it
hu: Oldal létrehozása és mentés arra

en: Create a pma user and give access to these tables.
hu: Hozzon létre egy pma felhasználót és adjon hozzáférést ezekhez a táblákhoz.

en: Create an index on &nbsp;%s&nbsp;columns
hu: Index készítése a(z) &nbsp;%s&nbsp;oszlopokon

en: Create bookmark
hu: Könyvjelző létrehozása

en: Create composite index
hu: Összetett index létrehozása

en: Create database
hu: Adatbázis létrehozása

en: Create database with same name and grant all privileges.
hu: Azonos nevű adatbázis létrehozása, és az összes jog engedélyezése.

[ctx: Create new column]
en: New
hu: új

[ctx: Create new database]
en: New
hu: Új

[ctx: Create new event]
en: New
hu: új

[ctx: Create new function]
en: New
hu: új

[ctx: Create new index]
en: New
hu: új

[ctx: Create new procedure]
en: New
hu: új

[ctx: Create new table]
en: New
hu: új

[ctx: Create new trigger]
en: New
hu: új

[ctx: Create new user]
en: New
hu: új

[ctx: Create new view]
en: New
hu: új

en: Create relation
hu: Kapcsolat létrehozása

en: Create single-column index
hu: Egyoszlopos index létrehozása

en: Create table
hu: Tábla létrehozása

en: Create the following table
hu: A következő tábla létrehozása

en: Create the needed tables with the <code>%screate_tables.sql</code>.
hu: Hozza létre a szükséges táblákat a <code>%screate_tables.sql</code> fájllal.

en: Create version
hu: Verzió létrehozása

en: Create version %1$s
hu: %1$s verzió létrehozása

en: Create version %1$s of %2$s
hu: %2$s %1$s verziójának készítése

en: Create view
hu: Nézet létrehozása

en: Created
hu: Létrehozva

en: Creation
hu: Létrehozás

en: Creation/Update/Check dates
hu: Létrehozás/módosítás/ellenőrzés dátuma

en: Creation:
hu: Létrehozva:

en: Criteria:
hu: Feltételek:

en: Croatian
hu: Horvát

en: Current amount of Questions: %s
hu: Kérdések jelenlegi száma: %s

en: Current query cache size: %s
hu: Jelenlegi lekérdezés-gyorsítótár méret: %s

en: Current selection does not contain a unique column. Grid edit, Edit, Copy and Delete features may result in undesired behavior. %s
hu: A jelenlegi kijelölés nem tartalmaz egyedi oszlopot. A Rács szerkesztése, Szerkesztés, Másolás és Törlés funkciók nem kívánatos viselkedést eredményezhetnek. %s

en: Current selection does not contain a unique column. Grid edit, checkbox, Edit, Copy and Delete features are not available. %s
hu: A jelenlegi kijelölés nem tartalmaz egyedi oszlopot. A Rács szerkesztése, jelölőnégyzet, Szerkesztés, Másolás és Törlés funkciók nem érhetők el. %s

en: Current settings
hu: Jelenlegi beállítások

en: Current values are tmp_table_size: %s, max_heap_table_size: %s
hu: Jelenlegi tmp_table_size érték: %s, max_heap_table_size érték: %s

en: Current version: %s
hu: Jelenlegi verzió: %s

en: Currently running Git revision %1$s from the %2$s branch.
hu: Jelenleg futtatott Git revízió %1$s a %2$s branchból.

en: Custom
hu: Egyedi

en: Custom - display all possible options
hu: Egyedi - minden lehetséges opció megjelenítése

en: Custom - display all possible options to configure
hu: Egyéni - az összes beállítási lehetőségeket mutatja

en: Custom - like above, but without the quick/custom choice
hu: Egyéni - mint fentebb, de gyors/egyéni választási lehetőség nélkül

en: Customize appearance of the navigation panel.
hu: A navigációs keret megjelenésének testreszabása.

en: Customize browse mode.
hu: A böngésző mód testreszabása.

en: Customize default common import options.
hu: Az importálás alapértelmezett, gyakori beállításainak testreszabása.

en: Customize default export options.
hu: Az exportálás alapértelmezett beállításainak testreszabása.

en: Customize default options
hu: Alapértelmezett beállítások testreszabása

en: Customize default options.
hu: Alapértelmezett beállítások testreszabása.

en: Customize edit mode.
hu: A szerkesztő mód testreszabása.

en: Customize export options
hu: Exportálás beállításainak testreszabása

en: Customize import defaults
hu: Importálás alapértelmezéseinek testreszabása

en: Customize links shown in SQL Query boxes.
hu: Az SQL-lekérdezési dobozokban megjelenített hivatkozások testreszabása.

en: Customize main panel
hu: A fő keret testreszabása

en: Customize navigation panel
hu: A navigációs keret testreszabása

en: Customize startup page.
hu: A kezdőlap testreszabása.

en: Customize text input fields.
hu: Szöveges beviteli mezők testreszabása.

en: Customize the navigation tree.
hu: A navigációs fa testreszabása.

en: Cyrillic
hu: Cirill

en: Czech
hu: Cseh

en: Czech-Slovak
hu: Csehszlovák

en: DROP columns %s from the table %s
hu: %s oszlopok ELDOBÁSA a következő táblából: %s

en: Danish
hu: Dán

en: Data
hu: Adatok

en: Data creation options
hu: Adatlétrehozási beállítások

en: Data definition statement
hu: Adat definiáló utasítás

en: Data dump options
hu: Adatkiírási beállítások

en: Data file grow size
hu: Az adatfájl növekedési mérete

en: Data files
hu: Adatfájlok

en: Data home directory
hu: Adatok kezdőkönyvtára

en: Data log threshold
hu: Adatnapló küszöbértéke

en: Data manipulation statement
hu: Adat manipuláló utasítás

en: Data only
hu: Csak az adatok

en: Data point content
hu: Adatmutató tartalma

en: Data pointer size
hu: Adatmutató mérete

en: Data:
hu: Adatok:

en: Database
hu: Adatbázis

en: Database %1$s has been copied to %2$s.
hu: A(z) %1$s adatbázis másolása a(z) %2$s adatbázisba megtörtént.

en: Database %1$s has been created.
hu: A(z) %1$s adatbázis elkészült.

en: Database %1$s has been renamed to %2$s.
hu: A(z) %1$s adatbázis átnevezése %2$s névre megtörtént.

en: Database %s has been dropped.
hu: A(z) %s adatbázis eldobása megtörtént.

en: Database Log
hu: Adatbázis Log

en: Database client version:
hu: Adatbázis-kliens verziója:

en: Database comment
hu: Adatbázis megjegyzés

en: Database for user account
hu: Adatbázis a felhasználói fiók számára

en: Database level tabs
hu: Adatbázis level fülek

en: Database name
hu: Adatbázis neve

en: Database name template
hu: Adatbázisnév sablon

en: Database operations
hu: Adatbázis műveletek

en: Database seems to be empty!
hu: Üresnek tűnik az adatbázis!

en: Database server
hu: Adatbázis-kiszolgáló

en: Database structure
hu: Adatbázis-szerkezet

en: Database system or older MySQL server to maximize output compatibility with:
hu: Adatbázis rendszer vagy régebbi MySQL szerver a kimenet kompatibilitásának maximalizálása ezzel:

en: Database tree separator
hu: Az adatbázisfa elválasztója

en: Database-level tabs
hu: Adatbázis level fülek

en: Database-specific privileges
hu: Adatbázis-specifikus jogok

en: Database:
hu: Adatbázis:

en: Databases
hu: Adatbázisok

en: Databases display options.
hu: Az adatbázisok megjelenítésének beállításai.

en: Databases statistics
hu: Adatbázis-statisztika

en: Date
hu: Dátum

en: Deactivate now
hu: Kikapcsolás most

en: Deactivate tracking for %s
hu: %s nyomkövetése deaktiválva

en: Debug SQL
hu: SQL Debug

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Default database tab
hu: Alapértelmezett adatbázis fül

en: Default format; be aware that this list depends on location (database, table) and only SQL is always available.
hu: Alapértelmezett formátum. Tartsa szem előtt, hogy ez a lista függ a helytől (adatbázis, tábla) és csak az SQL érhető el mindig.

en: Default language
hu: Alapértelmezett nyelv

en: Default server
hu: Alapértelmezett szerver

en: Default server tab
hu: Alapértelmezett kiszolgáló lap

en: Default sort order for tables with a primary key.
hu: Alapértelmezett rendezési sorrend az elsődleges kulccsal rendelkező tábláknál.

en: Default sorting order
hu: Alapértelmezett rendezési mód

en: Default table tab
hu: Alapértelmezett tábla fül

en: Default theme %s not found!
hu: A(z) %s alapértelmezett téma nem található!

en: Default title
hu: Alapértelmezett cím

en: Default value for foreign key checks checkbox for some queries.
hu: Alapértelmezett érték az idegen kulcs ellenőrzések jelölőnégyzethez néhány lekérdezésnél.

en: Define how long (in seconds) a login cookie is valid.
hu: Meghatározza, hogy meddig érvényes (másodpercben) egy bejelentkezési süti.

en: Define whether the previous login should be recalled or not in [kbd]cookie[/kbd] authentication mode.
hu: Meghatározza, hogy az előző bejelentkezést kell-e újrahívni vagy sem a [kbd]cookie[/kbd] hitelesítési módban.

en: Definer
hu: Meghatározó

en: Defines how long (in seconds) a login cookie should be stored in browser. The default of 0 means that it will be kept for the existing session only, and will be deleted as soon as you close the browser window. This is recommended for non-trusted environments.
hu: Meghatározza, hogy (másodpercben) meddig kell egy cookie-t tárolni a böngészőben. Az alapértelmezett 0 azt jelenti, hogy csak létező munkamenetekhez kerül megtartásra, vagyis a böngésző ablakának bezárásakor azonnal törlésre kerül. Ez nem megbízható környezetek esetén ajánlott.

en: Defines the list of statements the auto-creation uses for new versions.
hu: Állítások listájának definiálása az új verziójú automata-létrehozások során.

en: Defines the maximum size for input fields generated for CHAR and VARCHAR columns.
hu: Meghatározza a CHAR és a VARCHAR oszlopokhoz előállított beviteli mezők legnagyobb méretét.

en: Defines the minimum number of items (tables, views, routines and events) to display a filter box.
hu: A szűrődoboz megjelenítéséhez szükséges táblák minimális száma.

en: Defines the minimum size for input fields generated for CHAR and VARCHAR columns.
hu: Meghatározza a CHAR és a VARCHAR oszlopokhoz előállított beviteli mezők legkisebb méretét.

en: Defines whether SQL queries generated by phpMyAdmin should be displayed.
hu: Meghatározza, hogy meg kell-e jeleníteni a phpMyAdmin által előállított SQL-lekérdezéseket.

en: Defines whether or not type fields should be initially displayed in edit/insert mode.
hu: Megadja, hogy a típusmezők kezdetben megjelenjenek-e a szerkesztés/beszúró módban.

en: Defines whether the query box should stay on-screen after its submission.
hu: Meghatározza, hogy a lekérdezés doboz a képernyőn maradjon-e az űrlap elküldése után.

en: Defines which type of editing controls should be used for CHAR and VARCHAR columns; [kbd]input[/kbd] - allows limiting of input length, [kbd]textarea[/kbd] - allows newlines in columns.
hu: Meghatározza, hogy mely szerkesztő vezérlőket kell használni a CHAR és a VARCHAR mezőknél; [kbd]input[/kbd] - korlátozhatóvá teszi a bevitel hosszát, [kbd]textarea[/kbd] - új sorokat engedélyez az oszlopokban.

en: Definition
hu: Meghatározás

en: Defragment table
hu: Tábla töredezettségmentesítése

en: Del
hu: Törlés

en: Delayed inserts
hu: Késleltetett beszúrások

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete all cookies on logout
hu: Kijelentkezéskor az összes cookie törlése

en: Delete bookmark
hu: Könyvjelző törlése

en: Delete data or table
hu: Adat vagy tábla törlése

en: Delete entry from tracking report?
hu: Nyomkövetési bejegyzés törlése a jelentésből?

en: Delete page
hu: Oldal törlése

en: Delete pages
hu: Oldalak törlése

en: Delete relation
hu: Kapcsolat törlése

en: Delete the matches for the %s table?
hu: Törli a találatokat a %s táblában?

en: Delete the table (DROP)
hu: Tábla törlése (DROP)

en: Delete the view (DROP)
hu: A nézet törlése (DROP)

en: Delete tracking
hu: Nyomkövetés törlése

en: Delete tracking data for these tables?
hu: Törli a táblák nyomkövetési adatait?

en: Delete tracking data for these versions?
hu: Törli a verziók nyomkövetési adatait?

en: Delete tracking data for this table?
hu: Törli a tábla nyomkövetési adatait?

en: Delete tracking data for this version?
hu: Törli a verzió nyomkövetési adatait?

en: Delete tracking data row from report
hu: Nyomkövetési adat sor törlése a jelentésből

en: Delete version
hu: Verzió törlése

en: Deleting
hu: Törlés

en: Deleting %s
hu: %s törlése

en: Deleting tracking data
hu: Nyomkövetési adatok törlése

en: Delimiter
hu: Elválasztó

en: Depending on your environment, it might be performance increasing to reduce this value.
hu: A környezettől függően lehet, hogy a teljesítmény növelésével csökkenthető ez az érték.

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Description
hu: Leírás

en: Designer
hu: Tervező

en: Designer and PDF schema: table coordinates
hu: Tervező és PDF-séma: table coordinates

en: Designer and creation of PDFs
hu: Tervező és PDF-ek létrehozása

en: Detailed profile
hu: Részletes profil

en: Details
hu: Részletek

en: Details…
hu: Részletek…

en: Developer
hu: Fejlesztő

en: Different tmp_table_size and max_heap_table_size
hu: Eltérő tmp_table_size és max_heap_table_size

en: Differential
hu: Megkülönböztető

en: Direct links
hu: Közvetlen hivatkozások

en: Direction
hu: Irány

en: Directory [code]config[/code], which is used by the setup script, still exists in your phpMyAdmin directory. It is strongly recommended to remove it once phpMyAdmin has been configured. Otherwise the security of your server may be compromised by unauthorized people downloading your configuration.
hu: A parancsfájl által használt [code]config[/code] könyvtár még létezik a phpMyAdmin könyvtárában. Távolítsa el a phpMyAdmin beállítása után. Máskülönben az illetéktelen behatolás veszélye magas lesz.

en: Directory on server where you can upload files for import.
hu: A kiszolgálón lévő könyvtár, ahová fájlokat tölthet fel az importáláshoz.

en: Directory where exports can be saved on server.
hu: A könyvtár, melybe az exportálások menthetők a kiszolgálón.

en: Dirty pages
hu: Piszkos lapok

en: Disable
hu: Letiltás

en: Disable %s
hu: %s letiltása

en: Disable foreign key checks
hu: Az idegen kulcsok ellenőrzésének letiltása

en: Disable multi table maintenance
hu: Többtáblás karbantartás letiltása

en: Disable some of the warnings shown by phpMyAdmin.
hu: Egyes phpMyAdmin által megjelenített figyelmeztetések letiltása.

en: Disable the default warning that is displayed if a difference between the MySQL library and server is detected.
hu: Alapértelmezett figyelmeztetés kikapcsolása, ha különbség észlelhető a MySQL könyvtár és a kiszolgáló között.

en: Disable the default warning that is displayed on the Structure page if column names in a table are reserved MySQL words.
hu: A Szerkezet oldalon megjelenített alapértelmezett figyelmeztetés letiltása, ha a táblában lévő oszlopnevek a MySQL által fenntartott szavak.

en: Disable the default warning that is displayed on the database details Structure page if any of the required tables for the phpMyAdmin configuration storage could not be found.
hu: Letiltja az alapértelmezett figyelmeztetést, mely az adatbázis részletek Szerkezet oldalon jelenik meg, ha a phpMyAdmin beállítástároló táblák valamelyike nem található.

en: Disable the default warning that is displayed on the main page if Suhosin is detected.
hu: Az alapértelmezett figyelmeztetés letiltása, amely a főoldalon jelenik meg, ha Suhosin észlelhető.

en: Disable the default warning that is displayed on the main page if the value of the PHP setting session.gc_maxlifetime is less than the value of `LoginCookieValidity`.
hu: A főoldalon megjelenített alapértelmezett figyelmeztetés letiltása, ha a session.gc_maxlifetime PHP beállítás értéke kisebb a „LoginCookieValidity” értékénél.

en: Disable the table maintenance mass operations, like optimizing or repairing the selected tables of a database.
hu: A táblák tömeges karbantartásának, mint az optimalizálás vagy a kijelölt táblák kijavításának, a letiltása.

en: Disable use of INFORMATION_SCHEMA
hu: Az INFORMATION_SCHEMA használatának letiltása

en: Disabled
hu: Letiltott

en: Disallow BLOB and BINARY columns from editing.
hu: A BLOB és BINARY oszlopok módosításának tiltása.

en: Display
hu: Nézet

en: Display Features
hu: Tulajdonságok megjelenítése

en: Display GIS Visualization
hu: GIS vizualizáció megjelenítése

en: Display MIME types
hu: MIME-típusok megjelenítése

en: Display as differential value
hu: Különbözeti értékként való megjelenítés

en: Display chart
hu: Diagram megjelenítése

en: Display column was successfully updated.
hu: A megjelenített oszlop sikeresen frissítve.

en: Display columns table
hu: Oszlopok tábla megjelenítése

en: Display comments
hu: Megjegyzések megjelenítése

en: Display comments <i>(includes info such as export timestamp, PHP version, and server version)</i>
hu: Megjegyzések megjelenítése <i>(olyan információk, mint az exportálás időbélyege, a PHP verziója és a szerver verziója)</i>

en: Display foreign key relationships
hu: Idegen kulcsok kapcsolatainak megjelenítése

[ctx: Display format]
en: Table
hu: Tábla

en: Display logo
hu: A logó megjelenítése

en: Display order:
hu: Megjelenítési sorrend:

en: Display relational schema
hu: Kapcsolati séma megjelenítése

en: Display server choice at the top of the navigation panel.
hu: A választható kiszolgálók megjelenítése a navigációs panel tetején.

en: Display servers as a list
hu: Kiszolgálók megjelenítése listaként

en: Display servers selection
hu: Kiszolgálók kiválasztásának megjelenítése

en: Display the function fields in edit/insert mode.
hu: A függvénymezők megjelenítése szerkesztés/beszúrás módban.

en: Displaying Column Comments
hu: Oszlopmegjegyzések megjelenítése

en: Displays a TIME, TIMESTAMP, DATETIME or numeric unix timestamp column as formatted date. The first option is the offset (in hours) which will be added to the timestamp (Default: 0). Use second option to specify a different date/time format string. Third option determines whether you want to see local date or UTC one (use "local" or "utc" strings) for that. According to that, date format has different value - for "local" see the documentation for PHP's strftime() function and for "utc" it is done using gmdate() function.
hu: TIME, TIMESTAMP, DATETIME vagy numerikus Unix időbélyegzés oszlop formázott dátumként jelenít meg. Az első lehetőség az eltolás (órában), mely hozzáadásra kerül az időbélyegzéshez (alapértelmezés: 0). Másik dátum/idő formázási karakterlánc megadásához használja a második lehetőséget. A harmadik lehetőség határozza meg, hogy helyi dátumot vagy UTC-t akar-e használni hozzá (a "local" vagy az "utc" karakterlánc megadásával). Eszerint eltérő értéke van a dátum formátumának - a "local" esetén tekintse meg a dokumentációban a PHP strftime() függvényét, míg az "utc" végrehajtása a gmdate() függvénnyel történik.

en: Displays a clickable thumbnail. The options are the maximum width and height in pixels. The original aspect ratio is preserved.
hu: Kattintható bélyegképet jelenít meg. A képpontban megadott legnagyobb szélesség és magasság a lehetőségek. Az eredeti méretarányok megtartásra kerülnek.

en: Displays a link to download the binary data of the column. You can use the first option to specify the filename, or use the second option as the name of a column which contains the filename. If you use the second option, you need to set the first option to the empty string.
hu: Egy hivatkozást jelenít meg az oszlop bináris adatának letöltéséhez. Használhatja az első lehetőséget a fájlnév megadásához, vagy használhatja a második lehetőséget egy oszlop neveként, amely tartalmazza a fájlnevet. Ha a második lehetőséget használja, akkor az első lehetőséget üres karakterláncra kell állítania.

en: Displays a link to download this image.
hu: A kép letöltésére mutató hivatkozást jelenít meg.

en: Displays a link; the column contains the filename. The first option is a URL prefix like "https://www.example.com/". The second option is a title for the link.
hu: Egy hivatkozást jelenít meg; az oszlop tartalmazza a fájlnevet. Az első lehetőség egy URL előtag, mint a "https://www.pelda.hu/". A második lehetőség a hivatkozás címe.

en: Displays a part of a string. The first option is the number of characters to skip from the beginning of the string (Default 0). The second option is the number of characters to return (Default: until end of string). The third option is the string to append and/or prepend when truncation occurs (Default: "…").
hu: Valamely karakterlánc egy részét mutatja. Az első lehetőség a karakterlánc elejéről kihagyandó karakterek száma (alapértelmezés: 0). A második lehetőség a visszaadandó karakterek száma (alapértelmezés: a karakterlánc végéig). A harmadik lehetőség az elején és/vagy a végén hozzáfűzendő karakterlánc a tranzakció előfordulásakor (alapértelmezés: "…").

en: Displays an image and a link; the column contains the filename. The first option is a URL prefix like "https://www.example.com/". The second and third options are the width and the height in pixels.
hu: Egy képet és egy hivatkozást jelenít meg; az oszlop tartalmazza a fájlnevet. Az első lehetőség egy URL előtag, mint a "https://www.pelda.hu/". A második és harmadik lehetőség a szélesség és a magasság képpontban.

en: Displays hexadecimal representation of data. Optional first parameter specifies how often space will be added (defaults to 2 nibbles).
hu: Az adatokat hexadecimálisan ábrázolja. Az elhagyható első paraméter határozza meg, hogy milyen gyakran kerül szóköz hozzáadásra (alapértelmezés 2 négybit).

en: Displays the contents of the column as-is, without running it through htmlspecialchars(). That is, the column is assumed to contain valid HTML.
hu: Eredeti állapotában jeleníti meg az oszlop tartalmát, a htmlspecialchars() függvényen keresztüli lefuttatás nélkül. Vagyis feltételezi, hogy az oszlop érvényes HTML-kódot tartalmaz.

en: Distinct values
hu: Különböző értékek

en: Distribution
hu: Disztribúció

en: Divided by %s
hu: Osztva %s -el

en: Do a "query by example" (wildcard: "%")
hu: Egy "példa szerinti lekérdezés" végrehajtása (karakterhelyettesítő: "%")

en: Do a "query by example" (wildcard: "%") for two different columns
hu: Egy „példa szerinti lekérdezés” végrehajtása (karakterhelyettesítő: „%”) két különböző oszlopon

en: Do not abort on INSERT error
hu: Ne legyen megszakítás INSERT hiba esetén

en: Do not change the password
hu: Nincs jelszó megváltoztatás

en: Do not import empty rows
hu: Ne importálja az üres sorokat

en: Do not use <code>AUTO_INCREMENT</code> for zero values
hu: Ne használja az <code>AUTO_INCREMENT</code>-et nulla értékekhez

en: Do not use AUTO_INCREMENT for zero values
hu: Ne használja az AUTO_INCREMENT-et nulla értékekhez

en: Do note however that this system provides recommendations based on simple calculations and by rule of thumb which may not necessarily apply to your system.
hu: Ne feledje azonban, hogy ez a rendszer ajánlásai egyszerű számításokon alapulnak, valamint olyan szabályokon, amelyek nem feltétlenül alkalmazhatóak a rendszeren.

en: Do you have a group of columns which on combining gives an existing column? For example, if you have first_name, last_name and full_name then combining first_name and last_name gives full_name which is redundant.
hu: Van olyan oszlopcsoportja, amelyek egyesítéskor egy meglévő oszlopot adnak? Például ha van vezetéknév, keresztnév és teljes_név oszlopa, akkor a vezetéknév és a keresztnév egyesítése a teljes_név oszlopot adja, amely redundáns.

en: Do you have a group of two or more columns that are closely related and are all repeating the same attribute? For example, a table that holds data on books might have columns such as book_id, author1, author2, author3 and so on which form a repeating group. In this case a new table (book_id, author) should be created.
hu: Van olyan kettő vagy több oszlopból álló csoportja, amelyek szorosan kapcsolódóak és mind ugyanazt az attribútumot ismétli? Például könyveket tároló táblánál lehetnek ilyen oszlopok, mint például könyv_id, szerző1, szerző2, szerző3 és így tovább, amelyek ismétlődő csoportot alkotnak. Ebben az esetben egy új táblát (könyv_id, szerző) kell létrehozni.

en: Do you have any column which can be split into more than one column? For example: address can be split into street, city, country and zip.
hu: Van olyan oszlopa, amely felosztható egynél több oszlopra? Például: a postacím felosztható országra, irányítószámra, településre és utcára.

en: Do you really want to DROP the selected partition(s)? This will also DELETE the data related to the selected partition(s)!
hu: Valóban el szeretné DOBNI a kijelölt partíciókat? Ez TÖRÖLNI fogja a kijelölt partíciókkal kapcsolatos adatokat is!

en: Do you really want to RESET SLAVE?
hu: Valóban végre szeretné hajtani a "RESET SLAVE" parancsot?

en: Do you really want to TRUNCATE the selected partition(s)?
hu: Valóban ki szeretné ÜRÍTENI a kijelölt partíciókat?

en: Do you really want to delete the search "%s"?
hu: Valóban törölni szeretné a következő keresést: „%s”?

en: Do you really want to delete the selected items?
hu: Valóban törölni szeretné a kijelölt elemeket?

en: Do you really want to delete this bookmark?
hu: Valóban törölni szeretné ezt a könyvjelzőt?

en: Do you really want to delete this central column?
hu: Valóban törölni szeretné ezt a központi oszlopot?

en: Do you really want to delete user group "%s"?
hu: Valóban törölni szeretné a következő felhasználói csoportot: "%s"?

en: Do you really want to execute "%s"?
hu: Valóban végre szeretné hajtani: „%s”?

en: Do you really want to execute the following query?
hu: Valóban végre szeretné hajtani a következő lekérdezést?

en: Do you really want to remove partitioning?
hu: Valóban el szeretné távolítani a partíciókat?

en: Do you really want to revoke the selected user(s) ?
hu: Valóban vissza szeretné vonni a kijelölt felhasználókat?

en: Do you really want to see all of the rows? For a big table this could crash the browser.
hu: Valóban meg szeretné nézni az összes sort? Egy nagy tábla esetén ez összeomlaszthatja a böngészőt.

en: Do you want to copy encryption key?
hu: Szeretné másolni a titkosítási kulcsot?

en: Do you want to import remaining settings?
hu: Szeretné importálni a megmaradt beállításokat?

en: Do you want to save the changes to the current page?
hu: Szeretné menteni a jelenlegi oldal módosításait?

en: Documentation
hu: Dokumentáció

en: Documentation and further information about PBXT can be found on the %sPrimeBase XT Home Page%s.
hu: Dokumentáció és további információ a PBXT honlapján: %sPrimeBase XT Honlap:%s.

en: Donate
hu: Adományozás

en: Done
hu: Kész

en: Done dragging (rearranging) charts
hu: Diagramok áthúzása (újrarendezése) kész

en: Double click
hu: Dupla kattintás

en: Double size of textarea for LONGTEXT columns.
hu: A szövegdoboz méretének duplázása LONGTEXT oszlopoknál.

en: Double-click to copy column name.
hu: Az oszlopnév másolásához kattintson duplán.

en: Download
hu: Letöltés

en: Drag to reorder
hu: Húzza az újrarendezéshez

en: Drag to reorder.
hu: Húzza az elemeket az újrarendezéshez.

en: Drop
hu: Eldobás

en: Drop files here
hu: Ejtse ide a fájlokat

en: Drop the database (DROP)
hu: Adatbázis eldobása (DROP)

en: Drop the databases that have the same names as the users.
hu: A felhasználókéval azonos nevű adatbázisok eldobása.

en: Dropping Foreign key.
hu: Idegen kulcs eldobása.

en: Dropping Primary Key/Index
hu: Elsődleges kulcs/index törlése

en: Dump TIMESTAMP columns in UTC <i>(enables TIMESTAMP columns to be dumped and reloaded between servers in different time zones)</i>
hu: A TIMESTAMP oszlopok kiírása UTC-ben <i>(engedélyezi a TIMESTAMP oszlopok kiírását és újratölti a különböző időzónában lévő szerverek között)</i>

en: Dump all rows
hu: Összes sor kiírása

en: Dump binary columns in hexadecimal notation <i>(for example, "abc" becomes 0x616263)</i>
hu: Bináris oszlopok kiírása hexadecimális átírással <i>(például, "abc" helyett 0x616263)</i>

en: Dump has been saved to file %s.
hu: A kiíratás mentése a(z) %s fájlba megtörtént.

en: Dump some row(s)
hu: Néhány sor kiírása

en: Dump table
hu: Tábla kiírása

en: Dumping data
hu: Adatok kiíratása

en: Dumping data for table
hu: A tábla adatainak kiíratása

en: During current session
hu: Jelenlegi munkamenet közben

en: ENUM/SET editor
hu: ENUM/SET szerkesztő

en: ESRI Shape File
hu: ESRI alakzat fájl

en: Each point represents a data row.
hu: Minden pont egy adatsort ábrázol.

en: Edit
hu: Módosítás

en: Edit ENUM/SET values
hu: ENUM/SET értékek szerkesztése

en: Edit event
hu: Esemény módosítása

en: Edit index
hu: Index szerkesztése

en: Edit mode
hu: Szerkesztő mód

en: Edit next row
hu: Következő sor szerkesztése

en: Edit privileges:
hu: Jogok szerkesztése:

en: Edit routine
hu: Eljárás szerkesztése

en: Edit server
hu: Szerver módosítása

en: Edit settings for %s
hu: %s beállításainak szerkesztése

en: Edit structure by following the "Structure" link.
hu: Szerkezet szerkesztése a „Szerkezet” hivatkozást követve.

en: Edit trigger
hu: Eseményindító szerkesztése

en: Edit user group
hu: Felhasználói csoport szerkesztése

en: Edit user group: '%s'
hu: '%s' Felhasználói csoport szerkesztése

en: Edit view
hu: Nézet szerkesztése

en: Edit/Insert
hu: Szerkesztés/Beszúrás

en: Effective
hu: Hatásos

en: Empty
hu: Kiürítés

en: Empty phpMyAdmin control user password while using phpMyAdmin configuration storage!
hu: Üres phpMyAdmin vezérlő felhasználó jelszó, miközben phpMyAdmin beállítástárolót használ!

en: Empty phpMyAdmin control user while using phpMyAdmin configuration storage!
hu: Üres phpMyAdmin vezérlő felhasználó, miközben phpMyAdmin beállítástárolót használ!

en: Empty signon URL while using [kbd]signon[/kbd] authentication method!
hu: Üres signon URL, miközben [kbd]signon[/kbd] hitelesítési módot használ!

en: Empty signon session name while using [kbd]signon[/kbd] authentication method!
hu: Üres signon munkamenetnév, miközben [kbd]signon[/kbd] hitelesítési módot használ!

en: Empty the table (TRUNCATE)
hu: Tábla kiürítése (TRUNCATE)

en: Empty username while using [kbd]config[/kbd] authentication method!
hu: Üres felhasználónév, miközben [kbd]config[/kbd] hitelesítési módot használ!

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Enable %s
hu: %s engedélyezése

en: Enable CodeMirror
hu: CodeMirror engedélyezése

en: Enable SSL for connection to MySQL server.
hu: SSL engedélyezése a MySQL-kiszolgálóhoz való kapcsolathoz.

en: Enable Zero Configuration mode
hu: Zéró beállítási mód engedélyezése

en: Enable Zero Configuration mode which lets you setup phpMyAdmin configuration storage tables automatically.
hu: Zéró beállítási mód engedélyezése, amely lehetővé teszi a phpMyAdmin beállítástároló táblák automatikus beállítását.

en: Enable advanced features in configuration file (<code>config.inc.php</code>), for example by starting from <code>config.sample.inc.php</code>.
hu: Engedélyezze a haladó funkciókat a beállító fájlban (<code>config.inc.php</code>), például induljon ki a <code>config.sample.inc.php</code> fájlból.

en: Enable autocomplete for table and column names
hu: Automatikus kiegészítés engedélyezése a tábla- és mezőneveknél

en: Enable charts dragging
hu: Diagramok megragadásának engedélyezése

en: Enable foreign key checks
hu: Idegen kulcsok ellenőrzésének engedélyezése

en: Enable highlighting
hu: A szövegkiemelés engedélyezése

en: Enable if you want DB-based query history (requires phpMyAdmin configuration storage). If disabled, this utilizes JS-routines to display query history (lost by window close).
hu: Engedélyezze, ha adatbázis alapú lekérdezési előzményeket szeretne (phpMyAdmin beállítástároló szükséges hozzá). Ha letiltja, akkor JS-eljárásokat használ fel a lekérdezési előzmények megjelenítéséhez (az ablak bezárásakor elvesznek).

en: Enable navigation tree expansion
hu: Navigációs fa kiterjesztés engedélyezése

en: Enable slow query logging by setting {log_slow_queries} to 'ON'. This will help troubleshooting badly performing queries.
hu: Engedélyezze a lassú lekérdések naplózását a {log_slow_queries} értékének 'ON'-ra állításával. Ez segít a rosszul teljesített lekérdezések hibaelhárításában.

en: Enable slow query logging by setting {slow_query_log} to 'ON'. This will help troubleshooting badly performing queries.
hu: Lassú lekérdezés naplózásának engedélyezése a {slow_query_log} értékének 'ON'-ra állításával. Ez segít a rosszul teljesítő lekérdezések hibaelhárításában.

en: Enable the Developer tab in settings
hu: Fejlesztő fül engedélyezése a beállításokban

en: Enable the thread cache by setting {thread_cache_size} > 0.
hu: Engedélyezze a {thread_cache_size}-t 0-nál magasabb értékre való állításával.

en: Enable {concurrent_insert} by setting it to 1
hu: {concurrent_insert} engedélyezése értékének 1-re állításával

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Enables check for latest version on main phpMyAdmin page.
hu: A legújabb verzió ellenőrzését engedélyezi a phpMyAdmin főoldalán.

en: Enabling the general_log may increase the server load by 5-15%. Also be aware that generating statistics from the logs is a load intensive task, so it is advisable to select only a small time span and to disable the general_log and empty its table once monitoring is not required any more.
hu: A general_log engedélyezésével 5-15%-kal növekedhet a szerver terhelése. Vegye figyelembe, hogy a statisztikák generálása a naplókból intenzív tevékenység, ezért tanácsos csak egy kis időintervallumot kijelölni, és letiltani a general_log-ot, kiüríteni a tábláját, ha az ellenőrzésére nincs szükség többé.

en: Enabling this allows a page located on a different domain to call phpMyAdmin inside a frame, and is a potential [strong]security hole[/strong] allowing cross-frame scripting (XSS) attacks.
hu: Ezt engedélyezve egy másik tartományon lévő oldal meg tudja hívni a phpMyAdmint egy kereten belül, és ez egy potenciális [strong]biztonsági rés[/strong], ami lehetővé teszi a keretek közti parancsfájl (XSS) támadásokat.

en: Enclose export in a transaction
hu: Az exportálás befoglalása egy tranzakcióban

en: Enclose table and column names with backquotes
hu: Idézőjelek használata a tábla- és mezőneveknél

en: Enclose table and column names with backquotes <i>(Protects column and table names formed with special characters or keywords)</i>
hu: Tábla és oszlopnevek idézőjelek közé rakása <i>(Védi az oszlop és tábla neveket a speciális karakterektől vagy a kulcsszavaktól)</i>

en: Encoding Conversion:
hu: Karakterkódolás-átalakítás:

en: Encryption key
hu: Titkosítási kulcs

en: End of line
hu: Sorvége

[ctx: End of recurring event]
en: End
hu: Vége

en: End of step
hu: Lépés vége

en: Engine
hu: Motor

en: Engines
hu: Motorok

en: English
hu: Angol

en: Enter each value in a separate field.
hu: Minden értéket külön mezőben adjon meg.

en: Enter executes queries in console
hu: Az Enter a parancssorban hajtja végre a lekérdezéseket

en: Enter server connection parameters.
hu: Adja meg a kiszolgáló csatlakozási paramétereit.

en: Enter your private key for your domain reCaptcha service.
hu: Adja meg a személyes kulcsát a tartomány reCaptcha szolgáltatásához.

en: Enter your public key for your domain reCaptcha service.
hu: Adja meg a nyilvános kulcsát a tartomány reCaptcha szolgáltatásához.

en: Entered captcha is wrong, try again!
hu: A megadott captcha helytelen, próbálja újra!

en: Error
hu: Hiba

en: Error code: %s
hu: Hibakód: %s

en: Error creating foreign key on %1$s (check data types)
hu: Hiba történt az idegen kulcs %1$s táblán történő létrehozásakor (ellenőrizze az adattípusokat)

en: Error in ZIP archive:
hu: Hiba a ZIP archívumban:

en: Error in processing request
hu: Hiba a kérés feldolgozásában

en: Error in processing request:
hu: Hiba a kérés feldolgozásában:

en: Error in processing!
hu: Hiba a feldolgozásban!

en: Error management:
hu: Hibakezelés:

en: Error moving the uploaded file, see [doc@faq1-11]FAQ 1.11[/doc].
hu: Hiba történt a feltöltött fájl áthelyezésekor, lásd [doc@faq1-11]GyIK 1.11[/doc].

en: Error reading data:
hu: Hiba az adatolvasás közben:

en: Error resetting replication.
hu: Hiba a többszörözés visszaállításakor.

en: Error starting replication.
hu: Hiba a többszörözés indításakor.

en: Error stopping replication.
hu: Hiba a többszörözés leállításakor.

en: Error text: %s
hu: Hibaüzenet: %s

en: Error while creating PDF:
hu: Hiba történt a PDF létrehozása közben:

en: Error while loading the search.
hu: Hiba a keresés betöltése közben.

en: Error while moving uploaded file.
hu: Hiba a feltöltött fájl mozgatása közben.

en: Error.
hu: Hiba.

en: Error: FOREIGN KEY relation could not be added!
hu: Hiba: nem sikerült hozzáadni az IDEGEN KULCS kapcsolatot!

en: Error: FOREIGN KEY relation could not be removed!
hu: Hiba: nem sikerült eltávolítani az IDEGEN KULCS kapcsolatot!

en: Error: Internal relation could not be added!
hu: Hiba: nem sikerült hozzáadni a belső kapcsolatot!

en: Error: Internal relation could not be removed!
hu: Hiba: nem sikerült eltávolítani a belső kapcsolatot!

en: Error: Missing index on column(s).
hu: Hiba: hiányzó index az oszlopokról.

en: Error: Relational features are disabled!
hu: Hiba: a relációs szolgáltatások le vannak tiltva!

en: Error: Token mismatch
hu: Hiba: Token eltérés

en: Error: relation already exists.
hu: Hiba: A kapcsolat már létezik.

en: Especially on a system with a lot of writes to InnoDB tables you should set {innodb_log_file_size} to 25%% of {innodb_buffer_pool_size}. However the bigger this value, the longer the recovery time will be when database crashes, so this value should not be set much higher than 256 MiB. Please note however that you cannot simply change the value of this variable. You need to shutdown the server, remove the InnoDB log files, set the new value in my.cnf, start the server, then check the error logs if everything went fine. See also <a href="https://mysqldatabaseadministration.blogspot.com/2007/01/increase-innodblogfilesize-proper-way.html">this blog entry</a>
hu: Különösen egy olyan rendszernél, amely sokat ír InnoDB táblákba, kell beállítani {innodb_log_file_size}-t 25%%-ára a {innodb_buffer_pool_size}-nak. Azonban minél nagyobb ez az érték, annál hosszabb helyreállítási idő kell, amikor az adatbázis összeomlik, így ezt az értéket nem szabad beállítani 256 MB-nál nagyobbra. Vegye figyelembe azonban, hogy a változó értékét nem módosíthatja csak úgy. A kiszolgálót le kell állítani, az InnoDB naplófájlokat ki kell törölni, új értéket kell beállítani a my.cnf fájlban, ezután lehet elindítani a szervert, majd meg kell nézni a naplófájlokban, hogy minden jól ment-e. Lásd még: <a href="https://mysqldatabaseadministration.blogspot.com/2007/01/increase-innodblogfilesize-proper-way.html">ezt a blog bejegyzést</a>

en: Esperanto
hu: Eszperantó

en: Estonian
hu: Észt

en: Event
hu: Esemény

en: Event %1$s has been created.
hu: A(z) %1$s esemény létrejött.

en: Event %1$s has been modified.
hu: A(z) %1$s esemény módosult.

en: Event name
hu: Eseménynév

en: Event scheduler status
hu: Esemény ütemező állapot

en: Event type
hu: Esemény típusa

en: Events
hu: Események

en: Events:
hu: Események:

en: Excel edition
hu: Excel változat

en: Excel edition:
hu: Excel verzió:

en: Except
hu: kivéve

en: Execute
hu: Végrehajtás

en: Execute at
hu: Végrehajtás ekkor

en: Execute every
hu: Végrehajtás minden

en: Execute queries on Enter and insert new line with Shift + Enter. To make this permanent, view settings.
hu: Lekérdezések végrehajtása az Enter lenyomásakor, és új sor beszúrása a Shift + Enter használatával. Ennek állandóvá tételéhez nézze meg a beállításokat.

en: Execute routine
hu: Eljárás végrehajtása

en: Execute this query again?
hu: Végrehajtja ismét ezt a lekérdezést?

en: Execution order
hu: Végrehajtási sorrend

en: Execution results of routine %s
hu: A(z) %s eljárás végrehajtási eredményei

en: Existing configuration file (%s) is not readable.
hu: A létező beállító fájl (%s) nem olvasható.

en: Existing settings will be overwritten!
hu: A meglévő beállítások felülíródnak!

en: Existing templates:
hu: Meglévő sablonok:

en: Exit fullscreen
hu: Kilépés a teljes képernyő módból

en: Expand
hu: Kinyitás

en: Expand/Collapse
hu: Kinyitás / összecsukás

en: Expected delimiter.
hu: Határolót vártunk.

en: Expected whitespace(s) before delimiter.
hu: A határoló előtt szóközö(ke)t vártunk.

en: Explain
hu: Magyarázat

en: Explain SQL
hu: Az SQL magyarázata

en: Explain output
hu: A kimenet magyarázata

en: Export
hu: Exportálás

en: Export as %s
hu: Exportálás: %s

en: Export as separate files
hu: Exportálás különálló fájlokként

en: Export contents
hu: Tartalom exportálása

en: Export databases as separate files
hu: Adatbázisok exportálása különálló fájlokként

en: Export defaults
hu: Exportálás alapértelmezései

en: Export metadata
hu: Metaadatok exportálása

en: Export method
hu: Exportálás módja

en: Export method:
hu: Exportálás módja:

en: Export of event %s
hu: %s esemény exportálása

en: Export of routine %s
hu: %s eljárás exportálása

en: Export of trigger %s
hu: %s eseményindító exportálása

en: Export related metadata from phpMyAdmin configuration storage
hu: Kapcsolódó metaadatok exportálása a phpMyAdmin beállítástárolóból

en: Export relational schema
hu: Kapcsolati séma exportálása

en: Export schema
hu: Séma exportálása

en: Export table headers
hu: Táblafejlécek exportálása

en: Export table names
hu: Táblanevek exportálása

en: Export tables as separate files
hu: Táblák exportálása különálló fájlokként

en: Export templates table
hu: Sablonok táblájának exportálása

en: Export templates:
hu: Sablonok exportálása:

en: Export time in UTC
hu: Exportálás időzónája UTC

en: Export type
hu: Exportálás típusa

en: Export views as tables
hu: Nézetek exportálása táblaként

en: Exporting databases from the current server
hu: Adatbázisok exportálása a jelenlegi kiszolgálóról

en: Exporting rows from "%s" table
hu: Sorok exportálása a "%s" táblából

en: Exporting tables from "%s" database
hu: Táblák exportálása a "%s" adatbázisból

en: Expression
hu: Kifejezés

en: Extra parameters for iconv
hu: Az iconv funkció extra paraméterei

en: FOREIGN KEY relation has been added.
hu: Az IDEGEN KULCS kapcsolat hozzáadása megtörtént.

en: FOREIGN KEY relation has been removed.
hu: Az IDEGEN KULCS kapcsolat eltávolítása megtörtént.

en: Failed
hu: Nem sikerült

en: Failed attempts
hu: Sikertelen próbák

en: Failed building chart grid with imported config. Resetting to default config…
hu: A grafikon felépítése az importált beállításokkal sikertelen. Eredet beállítások visszaállítása…

en: Failed calculating value for rule '%s'.
hu: Nem sikerült '%s' szabály értékének kiszámolása.

en: Failed evaluating precondition for rule '%s'.
hu: Nem sikerült '%s' szabály előfeltételének kiértékelése.

en: Failed formatting string for rule '%s'.
hu: '%s' szabály karakterformázása sikertelen.

en: Failed parsing config file. It doesn't seem to be valid JSON code.
hu: A beállítófájl feldolgozása nem sikerült. Nem tűnik érvényes JSON kódnak.

en: Failed running test for rule '%s'.
hu: Nem sikerült '%s' szabály tesztfuttatása.

en: Failed to cleanup table UI preferences (see $cfg['Servers'][$i]['MaxTableUiprefs'] %s)
hu: Tábla UI beállításainak tisztítása sikertelen (lásd $cfg['Servers'][$i]['MaxTableUiprefs'] %s)

en: Failed to get real row count.
hu: A valódi sorok számának lekérése sikertelen.

en: Failed to read configuration file!
hu: A beállítófájl olvasása meghiúsult!

en: Failed to rename table %1$s to %2$s!
hu: Hiba történt a(z) %1$s tábla %2$s névre történő átnevezésekor!

en: Failed to write file to disk.
hu: Nem sikerült lemezre írni a fájlt.

en: Fatal error: The navigation can only be accessed via AJAX
hu: Végzetes hiba: a navigáció csak AJAX-on keresztül hozzáférhető

en: Favorite List is full!
hu: A kedvencek listája tele van!

en: Favorite tables
hu: Kedvenc táblák

en: Favorites
hu: Kedvencek

en: Favorites table
hu: Kedvencek tábla

en: Features
hu: Funkciók

en: February
hu: Február

en: Fewer than 1,000 questions have been run against this server. The recommendations may not be accurate.
hu: Kevesebb, mint 1000 kérdés futott le ezen a kiszolgálón. Az ajánlások nem pontosak.

en: File %s already exists on server, change filename or check overwrite option.
hu: Már létezik %s fájl a kiszolgálón, változtassa meg a fájlnevet, vagy állítsa be a felülírási opciót.

en: File %s does not contain any key id
hu: A(z) %s fájl nem tartalmaz semmilyen kulcsazonosítót

en: File could not be read!
hu: Nem sikerült beolvasni a fájlt!

en: File may be compressed (%s) or uncompressed.
hu: A fájl lehet tömörített (%s) vagy tömörítetlen.

en: File name template:
hu: Fájlnévsablon:

en: File upload functionality for TEXT columns. It does not have a textarea for input.
hu: Fájlfeltöltés funkcionalitás TEXT oszlopokhoz. Nincs szövegdoboz a bemenethez.

en: File upload stopped by extension.
hu: A fájlfeltöltés kiterjesztés alapján leállt.

en: File uploads are not allowed on this server.
hu: A fájlfeltöltések nem engedélyezettek ezen a kiszolgálón.

en: File was not an uploaded file.
hu: A fájl nem feltöltött fájl.

en: Files
hu: Fájlok

en: Filter
hu: Szűrő

en: Filter by category…
hu: Szűrés kategória szerint…

en: Filter queries by word/regexp:
hu: Lekérdezések szűrése szó/reguláris kifejezés alapján:

en: Filter rows
hu: Sorok szűrése

en: Filters
hu: Szűrők

en: Find and replace
hu: Keresés és csere

en: Find and replace - preview
hu: Keresés és csere - előnézet

en: Find any errors in the query before executing it. Requires CodeMirror to be enabled.
hu: Megkeresi a lekérés hibáit a végrehajtás előtt. Bekapcsolt CodeMirror szükséges a működéshez.

en: Find partial dependencies
hu: Részleges függőségek keresése

en: Find transitive dependencies
hu: Tranzitív függőségek keresése

en: Find:
hu: Keresés:

[ctx: First page]
en: Begin
hu: Kezdet

en: First step of normalization (1NF)
hu: A normalizálás első lépése (1NF)

en: Flush (close) all tables
hu: Összes tábla kiírása (bezárása)

en: Flush query cache
hu: Lekérdezési gyorsítótár kiírása

en: Flush the table (FLUSH)
hu: Tábla kiöblítése (FLUSH)

en: Following settings will be applied globally and reset to default on server restart:
hu: A következő beállítások globálisan lesznek alkalmazva és visszaállnak az alapértelmezettre a kiszolgáló újraindításakor:

en: Font size
hu: Betűméret

en: For default values, please enter just a single value, without backslash escaping or quotes, using this format: a
hu: Írjon be egy értéket az alapértelmezett értékekhez, fordított perjel, escape karakter vagy idézőjelek nélkül, a következő formátum használatával: a

en: For display Options
hu: A beállítások megjelenítéséhez

en: For each column below, please select the <b>minimal set</b> of columns among given set whose values combined together are sufficient to determine the value of the column.
hu: Minden lenti oszlopnál válassza ki az oszlopok <b>legkisebb halmazát</b> a megadott halmaz közül, amelyek értékei egymással összekapcsolva elegendőek az oszlop értékének meghatározásához.

en: For each column below, please select the <b>minimal set</b> of columns among given set whose values combined together are sufficient to determine the value of the column.<br />Note: A column may have no transitive dependency, in that case you don't have to select any.
hu: Minden lenti oszlopnál válassza ki az oszlopok <b>legkisebb halmazát</b> a megadott halmaz közül, amelyek értékei egymással összekapcsolva elegendőek az oszlop értékének meghatározásához.<br />Megjegyzés: egy oszlopnak nem lehet tranzitív függősége, ebben az esetben nem kell kiválasztania semmit.

en: Foreign key checks
hu: Idegen kulcs ellenőrzések

en: Foreign key constraint
hu: Idegen kulcs megszorítás

en: Foreign key constraint %s has been dropped
hu: A(z) %s idegen kulcs megszorítás el lett dobva

en: Foreign key constraints
hu: Idegen kulcs megszorítások

en: Foreign key dropdown order
hu: Az idegen kulcs legördülő sorrendje

en: Foreign key limit
hu: Idegen kulcs korlátozása

en: Format
hu: Formátum

en: Format of imported file
hu: Az importált fájl formátuma

en: Format-specific options:
hu: Formátum specifikus opciók:

en: Format:
hu: Formátum:

en: Formats text as JSON with syntax highlighting.
hu: JSON-ként formázza a szöveget szintaxis kiemeléssel.

en: Formats text as SQL query with syntax highlighting.
hu: SQL-lekérdezésként formázza a szöveget szintaxis kiemeléssel.

en: Formats text as XML with syntax highlighting.
hu: XML-ként formázza a szöveget szintaxis kiemeléssel.

en: Formatting SQL…
hu: SQL formázása…

en: Fr
hu: Pé

en: Free memory
hu: Szabad memória

en: Free pages
hu: Szabad lapok

en: Fri
hu: Pén

en: Friday
hu: Péntek

en: From
hu: Ettől

en: From general log
hu: az általános naplóból

en: From slow log
hu: a slow naplóból

en: Full start
hu: Start

en: Full stop
hu: Mondatvég

en: Full texts
hu: Teljes szövegek

en: Fulltext
hu: Teljes szöveg

en: Function
hu: Függvény

en: Function to use when dumping data:
hu: Adatkiíráskor használt függvények:

en: Functions
hu: Függvények

en: Functions:
hu: Függvények:

en: GLOBALS overwrite attempt
hu: GLOBALS felülírási kísérlet

en: GZip output buffering
hu: GZip-kimenet pufferelése

en: Garbage threshold
hu: Szemét küszöbértéke

en: Garbled Data
hu: Meghamisított adatok

en: General
hu: Általános

en: General relation features
hu: Általános relációs jellemzők

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Generate
hu: Generálás

en: Generate password
hu: Jelszó generálása

en: Generation Time:
hu: Létrehozás ideje:

en: Geometry
hu: Geometria

en: Geometry %d:
hu: Geometriai %d:

en: Geometry type '%s' is not supported by MySQL.
hu: A(z) „%s” geometria típust nem támogatja a MySQL.

en: Georgian
hu: Grúz

en: German
hu: Német

en: Get auto-saved query
hu: Automatikusan mentett lekérdezés beszerzése

en: Get more themes!
hu: Több téma letöltése!

en: Get support
hu: Támogatás szerzése

en: Git information missing!
hu: Git információ hiányzik!

en: Git revision:
hu: Git revízió:

en: Gives access to the complete list of databases.
hu: Hozzáférést ad az adatbázisok teljes listájához.

en: Global
hu: Globális

en: Global privileges
hu: Globális jogok

en: Global value
hu: Globális változó

en: Go
hu: Indítás

en: Go back to previous page
hu: Vissza az előző oldalra

en: Go back to this page
hu: Visszatérés erre az oldalra

en: Go to database: %s
hu: Ugrás az adatbázishoz: %s

en: Go to link:
hu: Ugrás a hivatkozáshoz:

en: Go to table: %s
hu: Ugrás a táblához: %s

en: Go to view: %s
hu: Ugrás %s megtekintéséhez

en: Got invalid version string from server
hu: Érvénytelen verzió karakterlánc érkezett a szerverről

en: Grant
hu: Engedélyezés

en: Grant all privileges on database "%s".
hu: Az összes jog engedélyezése a(z) "%s" adatbázison.

en: Grant all privileges on wildcard name (username\_%).
hu: Az összes jog engedélyezése karakterhelyettesítős néven (username\_%).

en: Greek
hu: Görög

en: Grid editing: save all edited cells at once
hu: Rács szerkesztés: minden szerkesztett cella mentése egyszerre

en: Grid editing: trigger action
hu: Rács szerkesztés: eseményindító művelet

en: Group items in the navigation tree (determined by the separator defined in the Databases and Tables tabs above).
hu: Elemek csoportosítása a navigációs faszerkezetben (a fenti Adatbázisok és táblák lapon megadott elválasztó által meghatározva).

en: Group items in the tree
hu: Elemek csoportosítása a fában

en: Group name:
hu: Csoport neve:

en: Group queries
hu: Lekérdezések csoportosítása

en: Group queries, ignoring variable data in WHERE clauses
hu: Lekérdezések csoportosítása, változóadat figyelmen kívül hagyása a WHERE feltételben

en: Groups:
hu: Csoportok:

en: HTTP Basic Auth Realm name to display when doing HTTP Auth.
hu: A megjelenítendő HTTP Basic Auth Realm neve HTTP hitelesítés közben.

en: HTTP Realm
hu: HTTP-tartomány

en: HTTP authentication
hu: HTTP hitelesítés

en: Handler
hu: Kezelő

en: Hardware authentication failed!
hu: A hardveres hitelesítés nem sikerült!

en: Has no effect in this MySQL version.
hu: Nincs hatása ebben a MySQL verzióban.

en: Have a primary key
hu: Van elsődleges kulcsa

en: Hebrew
hu: Héber

en: Help
hu: Súgó

en: Hidden navigation items table
hu: Rejtett navigációs elemek tábla

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Hide arguments
hu: Argumentumok elrejtése

en: Hide browser transformation
hu: Böngészőátalakítás elrejtése

en: Hide databases
hu: Adatbázisok elrejtése

en: Hide databases matching regular expression (PCRE).
hu: A (PCRE) reguláris kifejezésre illeszkedő adatbázisok elrejtése.

en: Hide find and replace criteria
hu: Keresési és csere kritériumok elrejtése

en: Hide partial dependencies list
hu: Részleges függőségek listájának elrejtése

en: Hide query box
hu: SQL-lekérdezési panelek elrejtése

en: Hide search criteria
hu: Keresési kritériumok elrejtése

en: Hide search results
hu: Keresési eredmények elrejtése

en: Hide table structure actions
hu: Táblaszerkezet műveletek elrejtése

en: Hide trace
hu: Nyomkövetés elrejtése

en: Hide/Show Tables with no relation
hu: A kapcsolat nélküli táblák megjelenítése/elrejtése

en: Hide/Show all
hu: Minden elrejtése/megjelenítése

en: Hide/show navigation items
hu: Navigációs elemek mutatása/elrejtése

en: Highlight pointer
hu: A mutató kiemelése

en: Highlight row pointed by the mouse cursor.
hu: A sor kiemelése, melyre az egérkurzor mutat.

en: Highlight selected rows.
hu: A kijelölt sorok szövegkiemeléssel.

en: Highlight server under the mouse cursor.
hu: Kiszolgáló kiemelése az egérmutató alatt.

en: Hint: Please follow the procedure carefully in order to obtain correct normalization
hu: Tipp: Gondosan kövesse az eljárást annak érdekében, hogy a helyes normalizálás alakuljon ki

en: History
hu: Előzmények

en: Home
hu: Kezdőlap

en: Host
hu: Gép

en: Host authorization order
hu: Az állomás hitelesítési sorrendje

en: Host authorization rules
hu: Az állomás hitelesítési szabályai

en: Host name
hu: Gépnév

en: Host name:
hu: Gépnév:

en: Host:
hu: Gép:

en: Hostname where MySQL server is running.
hu: A gépnév, ahol a MySQL-kiszolgáló fut.

en: Hour
hu: Óra

en: Hovering over a point will show its label.
hu: Egy pont fölé mutatás megjeleníti annak címkéjét.

en: How many queries are kept in history.
hu: Hány lekérdezés legyen megtartva az előzményekben.

en: How many rows can be inserted at one time.
hu: Hány sor szúrható be egyszerre.

en: How many temporary files mysqld has created.
hu: Ennyi ideiglenes fájlt hozott létre a mysqld.

en: How to connect to server, keep [kbd]tcp[/kbd] if unsure.
hu: Hogyan kapcsolódjon a kiszolgálóhoz, hagyja meg a [kbd]tcp[/kbd] értéket, ha bizonytalan.

en: How to display the menu tabs
hu: Menü fülek megjelenítésének módja

en: How to display various action links
hu: Hogy jelenjenek meg a különböző műveletek linkjei

en: How to use
hu: Hogyan kell használni

en: However on last run no data has been parsed, this usually means phpMyAdmin won't be able to finish this import unless you increase php time limits.
hu: Az utolsó futáskor azonban nem került adat elemzésre, ami általában azt jelenti, hogy a phpMyAdmin nem tudja befejezni ezt az importálást, ha Ön nem növeli meg a PHP időkorlátozását.

en: Hungarian
hu: Magyar

en: ID
hu: Azonosító

en: Icelandic
hu: Izlandi

en: Icons
hu: ikonok

en: If TRUE, logout deletes cookies for all servers; when set to FALSE, logout only occurs for the current server. Setting this to FALSE makes it easy to forget to log out from other servers when connected to multiple servers.
hu: Ha TRUE, akkor a kijelentkezés valamennyi kiszolgáló sütijeit törli, különben csak a jelenlegiét. E beállítás FALSE lehetőségre állításával több kiszolgáló használata esetén könnyen megfeledkezhet a másik kiszolgálóról való kijelentkezésről.

en: If column type is "enum" or "set", please enter the values using this format: 'a','b','c'…<br />If you ever need to put a backslash ("\") or a single quote ("'") amongst those values, precede it with a backslash (for example '\\xyz' or 'a\'b').
hu: Ha az oszlop típusa "enum" vagy "set", akkor az értékeket ilyen formában írja be: 'a','b','c'…<br />Ha fordított perjelet ("\") vagy aposztrófot ("'") akar ezekben az értékekben használni, akkor fordított perjellel kezdje (például '\\xyz' vagy 'a\'b').

en: If enabled, phpMyAdmin continues computing multiple-statement queries even if one of the queries failed.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a phpMyAdmin folytatja a több utasításból álló lekérdezések kiszámítását, ha nem sikerült az egyik lekérdezés.

en: If enabled, user can enter any MySQL server in login form for cookie auth.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a felhasználó bármilyen MySQL kiszolgálót be tud írni a bejelentkezési űrlapon cookie hitelesítéshez.

en: If it's not possible to make existing column combinations as primary key
hu: Ha nem lehetséges a meglévő oszlopkombinációkat elsődleges kulcsá tenni

en: If the data in each row of the file is not in the same order as in the database, list the corresponding column names here. Column names must be separated by commas and not enclosed in quotations.
hu: Ha az adatok a fájl egyes soraiban nem ugyanabban a sorrendben szerepelnek, mint az adatbázisban, a megfelelő oszlopneveket listázza itt. Az oszlopneveket vesszővel kell elválasztani, nem idézőjellel.

en: If the temporary file used for fast MyISAM index creation would be larger than using the key cache by the amount specified here, prefer the key cache method.
hu: Ha a MyISAM indexkészítéshez használt ideiglenes fájl nagyobb volna az itt megadott érték által használt kulcsgyorsítótárnál, akkor részesítse előnyben a kulcsgyorsítótár módszert.

en: If this value is greater than 1, MyISAM table indexes are created in parallel (each index in its own thread) during the repair by sorting process.
hu: Ha ez az érték nagyobb, mint 1, akkor a MyISAM táblaindexek készítése párhuzamosan (mindegyik index a saját szálában) történik a rendező folyamat javítása során.

en: If using [kbd]cookie[/kbd] authentication and %sLogin cookie store%s is not 0, %sLogin cookie validity%s must be set to a value less or equal to it.
hu: Ha [kbd]cookie[/kbd] hitelesítést használ és a %sLogin cookie store%s nem 0, akkor a %sLogin cookievalidity%s értéket kisebbre vagy egyenlőre kell állítani.

en: If you did not compile from source, you may be using a package modified by a distribution. The MySQL manual only is accurate for official MySQL binaries, not any package distributions (such as RedHat, Debian/Ubuntu etc).
hu: Ha Ön nem forrásból fordított, lehetséges, hogy egy terjesztési csomag által módosított verziót használ. A MySQL kézikönyv csak a hivatalos MySQL csomaghoz használható, nem pedig disztribúciókhoz (mint például a RedHat, Debian/Ubuntu stb).

en: If you experience any problems please submit a bug report manually.
hu: Ha problémát észlel, kérjük, küldje be a hibajelentést kézzel.

en: If you feel this is necessary, use additional protection settings - %shost authentication%s settings and %strusted proxies list%s. However, IP-based protection may not be reliable if your IP belongs to an ISP where thousands of users, including you, are connected to.
hu: Ha szükségesnek érzi, használjon további védelmi beállításokat: %sgéphitelesítés%s beállítások és %smegbízható proxyk listája%s. Az IP-alapú védelem azonban lehet, hogy nem megbízható, ha az Ön IP-címe olyan internetszolgáltatóhoz tartozik, ahol több ezer felhasználó, köztük Ön is, csatlakozik az internethez.

en: If you have deliberately changed one of either: The server uses the lower value of either to determine the maximum size of in-memory tables. So if you wish to increase the in-memory table limit you will have to increase the other value as well.
hu: Ha szándékosan módosította az egyiket: a kiszolgáló a kisebb értéket használja hogy meghatározza a memóriában lévő táblázatok maximális méretét. Így ha Ön növelni kívánja a memóriába ágyazott tábla korlátot, a másik értéket is növelni kell.

en: If your server is also configured to accept HTTPS requests follow [a@%s]this link[/a] to use a secure connection.
hu: Ha a szervert a HTTPS-kérések fogadására is beállították, akkor biztonságos kapcsolat használatához kövesse [a@%s]ezt a hivatkozást[/a].

en: Ignore
hu: Kihagyás

en: Ignore All
hu: Összes mellőzése

en: Ignore all databases; Replicate:
hu: Adatbázisok figyelmen kívül hagyása, kivéve:

en: Ignore errors
hu: A hibák figyelmen kívül hagyása

en: Ignore multiple statement errors
hu: Több utasítás hibáinak figyelmen kívül hagyása

en: Ignoring unsupported language code.
hu: Nem támogatott nyelvi kód mellőzése.

en: Image preview here
hu: Kép előnézete itt

en: Image upload functionality which also displays a thumbnail. The options are the width and height of the thumbnail in pixels. Defaults to 100 X 100.
hu: Képfeltöltés funkcionalitás, amely szintén bélyegképeket jelenít meg. A lehetőségek a bélyegkép szélessége és magassága képpontban. Az alapértelmezett 100 X 100.

en: Immediate table locks %%
hu: Azonnali táblazárolás %%

en: Immediate table locks: %s%%, this value should be above 95%%
hu: Azonnali táblazárolás: %s%%, értékének magasabbnak kellene lennie 95%%-nál

en: Import
hu: Importálás

en: Import / export
hu: Importálás / exportálás

en: Import currencies ($5.00 to 5.00)
hu: Valuták importálása ($5.00 helyett 5.00)

en: Import currencies <i>(ex. $5.00 to 5.00)</i>
hu: Valuták importálása <i>(pl. $5.00 helyett 5.00)</i>

en: Import defaults
hu: Importálás alapértelmezései

en: Import from browser's storage
hu: Importálás a böngészőből

en: Import from file
hu: Importálás fájlból

en: Import has been successfully finished, %d query executed. | Import has been successfully finished, %d queries executed.
hu[0]: Az importálás sikeresen befejeződött, %d lekérdezés került végrehajtásra.
hu[1]: Az importálás sikeresen befejeződött, %d lekérdezés került végrehajtásra.

en: Import monitor configuration
hu: Megfigyelési beállítások importálása

en: Import percentages as proper decimals (12.00% to .12)
hu: Százalékos értékek importálása pontos tizedestörtként (12.00% helyett .12)

en: Import percentages as proper decimals <i>(ex. 12.00% to .12)</i>
hu: Százalékos értékek importálása pontos tizedestörtként <i>(pl. 12.00% helyett .12)</i>

en: Import status
hu: Importálás állapota

en: Importing into the current server
hu: Importálás a jelenlegi kiszolgálóra

en: Importing into the database "%s"
hu: Importálás a(z) "%s" adatbázisba

en: Importing into the table "%s"
hu: Importálás a(z) "%s" táblába

en: Improve table structure
hu: Táblaszerkezet javítása

en: Improve table structure (Normalization):
hu: Táblaszerkezet javítása (normalizálás):

en: In order to put the original table '%1$s' into Second normal form we need to create the following tables:
hu: Annak érdekében, hogy az eredeti „%1$s” táblát második normál formába tegyük, létre kell hoznunk a következő táblákat:

en: In order to put the original table '%1$s' into Third normal form we need to create the following tables:
hu: Annak érdekében, hogy az eredeti „%1$s” táblát harmadik normál formába tegyük, létre kell hoznunk a következő táblákat:

en: In the navigation panel, replaces the database tree with a selector
hu: A navigációs panelen lecseréli az adatbázisfát egy kiválasztóra

en: Include a timestamp of when databases were created, last updated, and last checked
hu: Tartalmazza azokat az időbélyegeket, amikor az adatbázis létrejött, utoljára frissült és utoljára ellenőrizve lett

en: Include table caption
hu: Tartalmazza a táblacímet

en: Includes all privileges except GRANT.
hu: A GRANT kivételével minden jogot tartalmaz.

en: Incomplete params
hu: Hiányos paraméterek

en: Incorrect IP address: %s
hu: A következő IP-cím hibás: %s

en: Incorrect formset, check $formsets array in setup/frames/form.inc.php!
hu: Helytelen űrlapbeállítás, ellenőrizze a $formsets tömböt a setup/frames/form.inc.php fájlban!

en: Incorrect value!
hu: Helytelen érték!

en: Incorrect value:
hu: Pontatlan érték:

en: Increase {max_connections}, or decrease {wait_timeout} so that connections that do not close database handlers properly get killed sooner. Make sure the code closes database handlers properly.
hu: Növelje {max_connections} értékét, vagy csökkentse a {wait_timeout} értékét úgy, hogy azok a kapcsolatok, amelyek nem zárták le megfelelően az adatbázist, hamarabb törlődjenek. Győződjön meg arról, hogy a kód megfelelően lezárja-e az adatbázis-kezelőt.

en: Increase {thread_cache_size}.
hu: Növelje a {thread_cache_size} értékét.

en: Increasing {max_heap_table_size} and {tmp_table_size} might help. However some temporary tables are always being written to disk, independent of the value of these variables. To eliminate these you will have to rewrite your queries to avoid those conditions (Within a temporary table: Presence of a BLOB or TEXT column or presence of a column bigger than 512 bytes) as mentioned in the <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/internal-temporary-tables.html">MySQL Documentation</a>
hu: A {max_heap_table_size} és {tmp_table_size} növelése segíthet. Azonban néhány ideiglenes tábla mindig íródik a lemezre, függetlenül változók értékeitől. Ennek kiküszöböléséhez át kell írnia a lekérdezéseket, hogy elkerülhető lehessenek ezek a feltételek (egy ideiglenes táblán belül: BLOB vagy TEXT oszlop jelenléte vagy 512 bájtnál nagyobb oszlop jelenléte), ahogyan az meg van említve a <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/internal-temporary-tables.html">MySQL dokumentációban</a>

en: Increasing {max_heap_table_size} and {tmp_table_size} might help. However some temporary tables are always being written to disk, independent of the value of these variables. To eliminate these you will have to rewrite your queries to avoid those conditions (Within a temporary table: Presence of a BLOB or TEXT column or presence of a column bigger than 512 bytes) as mentioned in the beginning of an <a href="https://www.facebook.com/note.php?note_id=10150111255065841&comments">Article by the Pythian Group</a>
hu: A {max_heap_table_size} és {tmp_table_size} növelése segíthet. Azonban néhány ideiglenes tábla mindig íródik a lemezre, függetlenül változók értékeitől. Ennek kiküszöböléséhez át kell írnia a lekérdezéseket, hogy elkerülhető lehessenek ezek a feltételek (egy ideiglenes táblán belül: BLOB vagy TEXT oszlop jelenléte vagy 512 bájtnál nagyobb oszlop jelenléte), ahogyan az meg van említve <a href="https://www.facebook.com/note.php?note_id=10150111255065841&comments">az alábbi cikkben</a>

en: Index %s has been dropped.
hu: A(z) %s index eldobása megtörtént.

en: Index cache size
hu: Indexgyorsítótár mérete

en: Index choice:
hu: Index választás:

en: Index name:
hu: Index neve:

en: Index reads from memory: %s%%, this value should be above 95%%
hu: Memóriából olvasott indexek százaléka: %s%%, értékének 95%%-nál magasabbnak kellene lennie

en: Index scans average: %s, this value should be less than 1 per hour
hu: Index ellenőrzi átlag: %s, ennek az értéknek kevesebbnek kellene lennie, mint óránként egy

en: Index type:
hu: Index típusa:

en: Indexes
hu: Indexek

en: Indexes for dumped tables
hu: Indexek a kiírt táblákhoz

en: Indexes for table
hu: A tábla indexei

en: Indicates that you have made changes to this page; you will be prompted for confirmation before abandoning changes
hu: Azt jelzi, hogy módosításokat végzett ezen az oldalon; megerősítést fog kérni a módosítások elhagyása előtt

en: Information
hu: Információ

en: Initial state for sliders
hu: Csúszkák kezdeti állapota

[ctx: Inline edit query]
en: Edit inline
hu: Szerkesztés helyben

en: Inner ring %d:
hu: Belső gyűrű %d:

en: InnoDB Status
hu: InnoDB állapota

en: InnoDB buffer pool size
hu: InnoDB puffertárméret

en: InnoDB is usually the better choice for table engines.
hu: InnoDB motor általában jobb választás a táblázatokhoz.

en: InnoDB log size
hu: InnoDB napló méret

en: Input proxies as [kbd]IP: trusted HTTP header[/kbd]. The following example specifies that phpMyAdmin should trust a HTTP_X_FORWARDED_FOR (X-Forwarded-For) header coming from the proxy 1.2.3.4:[br][kbd]1.2.3.4: HTTP_X_FORWARDED_FOR[/kbd].
hu: Proxyk bevitele [kbd]IP: megbízható HTTP fejlécként[/kbd]. A következő példa határozza meg, hogy a phpMyAdmin megbízzon-e az 1.2.3.4 proxytól érkező HTTP_X_FORWARDED_FOR (X-Forwarded-For) fejlécben:[br][kbd]1.2.3.4: HTTP_X_FORWARDED_FOR[/kbd].

en: Input transformation
hu: Bemenet átalakítás

en: Input transformation options
hu: Bemenet átalakítás beállításai

en: Ins
hu: Beszúrás

en: Insecure connection
hu: Veszélyes kapcsolat

en: Insert
hu: Beszúrás

en: Insert another new row
hu: Új sor beszúrása

en: Insert as new row
hu: Beszúrás új sorként

en: Insert as new row and ignore errors
hu: Új sor beillesztése és a hibák figyelmen kívül hagyása

en: Inserted row id: %1$d
hu: A beszúrt sor azonosítószáma: %1$d

en: Inside column:
hu: Mezőben:

en: Inside tables:
hu: Belső táblák:

en: Instead of <code>INSERT</code> statements, use:
hu: Az <code>INSERT</code> utasítás helyett használjon:

en: Instructions
hu: Utasítások

en: Instructions/Setup
hu: Utasítások/Beállítás

en: Insufficient space to save the file %s.
hu: Kevés a hely a(z) %s fájl mentéséhez.

en: Internal relation
hu: Belső kapcsolat

en: Internal relation has been added.
hu: A belső kapcsolat hozzáadása megtörtént.

en: Internal relation has been removed.
hu: A belső kapcsolat eltávolítása megtörtént.

en: Internal relations
hu: Belső kapcsolatok

en: Internal relations were successfully updated.
hu: A belső kapcsolatok sikeresen frissítve.

en: Invalid authentication method set in configuration:
hu: Érvénytelen hitelesítési mód került beállításra a konfigurációban:

en: Invalid class name "%1$s", using default of "Node"
hu: Érvénytelen osztálynév: "%1$s" "Node" alapértelmezése használva

en: Invalid column (%s) specified! Ensure that columns names are spelled correctly, separated by commas, and not enclosed in quotes.
hu: Érvénytelen oszlop (%s) van megadva! Győződjön meg arról, hogy oszlopok nevét helyesen írta, vesszővel lett elválasztva, nem idézőjellel.

en: Invalid column count in CSV input on line %d.
hu: Érvénytelen oszlopszám a CSV bemenet %d. sorában.

en: Invalid database:
hu: Érvénytelen adatbázis:

en: Invalid direction "%s" given for parameter.
hu: Érvénytelen rendezés lett a paraméternek adva: "%s".

en: Invalid export type
hu: Érvénytelen export típus

en: Invalid format of CSV input on line %d.
hu: A CSV bevitel %d. sorában a formázás érvénytelen.

en: Invalid format of mediawiki input on line: <br />%s.
hu: Érvénytelen mediawiki bemeneti formátum ebben a sorban:<br />%s.

en: Invalid hostname for server %1$s. Please review your configuration.
hu: A(z) %1$s kiszolgáló gépneve érvénytelen. Nézze át a beállításokat.

en: Invalid parameter for CSV import: %s
hu: A CSV importálás paramétere érvénytelen: %s

en: Invalid routine type: "%s"
hu: Érvénytelen eljárástípus: "%s"

en: Invalid rule declaration on line %1$s, expected line %2$s of previous rule.
hu: Érvénytelen szabálydeklaráció a(z) %1$s sorban, előző szabály %2$s. sora várt.

en: Invalid rule declaration on line %s.
hu: Érvénytelen szabálymeghatározás a(z) %s. sorban.

en: Invalid server index: %s
hu: Érvénytelen kiszolgálóindex: %s

en: Invalid table name
hu: Érvénytelen táblanév

en: Invalid table name:
hu: Érvénytelen táblanév:

en: Is InnoDB disabled?
hu: Le van tiltva a InnoDB?

en: Is a foreign key.
hu: Egy idegen kulcs-e.

en: Is deterministic
hu: Determinisztikus

en: Issue
hu: Kiadás

en: It appears your database uses views;
hu: Úgy tűnik, az adatbázis nézeteket használ;

en: It appears your table uses triggers;
hu: Úgy tűnik, a tábla eseményindítókat használ;

en: It is suggested to set {long_query_time} to a lower value, depending on your environment. Usually a value of 1-5 seconds is suggested.
hu: Javasolt a környezettől függően a {long_query_time} kisebb értékre állítása. Általában 1-5 másodperces érték az ajánlott.

en: It is usually sufficient to set {innodb_log_file_size} to 25%% of the size of {innodb_buffer_pool_size}. A very big {innodb_log_file_size} slows down the recovery time after a database crash considerably. See also <a href="https://www.percona.com/blog/2006/07/03/choosing-proper-innodb_log_file_size/">this Article</a>. You need to shutdown the server, remove the InnoDB log files, set the new value in my.cnf, start the server, then check the error logs if everything went fine. See also <a href="https://mysqldatabaseadministration.blogspot.com/2007/01/increase-innodblogfilesize-proper-way.html">this blog entry</a>
hu: Általában elegendő az {innodb_log_file_size} beállítása 25%%-ra a {innodb_buffer_pool_size} nagyságához képest. Egy nagyon nagy {innodb_log_file_size} jelentősen lassítja a helyreállási időt egy összeomlás után. Lásd <a href="https://www.percona.com/blog/2006/07/03/choosing-proper-innodb_log_file_size/">ezt a cikket</a>. A kiszolgálót le kell állítani, az InnoDB naplófájlokat ki kell törölni, új értéket kell beállítani a my.cnf fájlban, ezután lehet elindítani a szervert, majd meg kell nézni a naplófájlokban, hogy minden jól ment-e. Lásd még: <a href="https://mysqldatabaseadministration.blogspot.com/2007/01/increase-innodblogfilesize-proper-way.html">ezt a blog bejegyzést</a>

en: January
hu: Január

en: Japanese
hu: Japán

en: Javascript must be enabled past this point!
hu: Ettől a ponttól engedélyeznie kell a JavaScriptet!

en: Joins
hu: Illesztések

en: Jul
hu: Júl

en: July
hu: Július

en: Jump to Log table
hu: Ugrás a naplótáblához

en: Jump to database
hu: Adatbázisra ugrás

en: Jump to database "%s".
hu: Ugrás a(z) "%s" adatbázishoz.

en: Jun
hu: Jún

en: June
hu: Június

en: Justification
hu: Indoklás

en: Key block size:
hu: Kulcs blokkméret:

en: Key buffer is not initialized. No MyISAM indexes will be cached.
hu: Kulcs puffer nincs inicializálva. Nincs MyISAM index gyorsítótárazva.

en: Key cache
hu: Kulcs gyorsítótár

en: Key cache miss calculated as rate of physical reads compared to read requests (calculated value)
hu: Kulcs gyorsítótár-tévesztés számított mértéke a fizikai olvasás olvasási kérésekhez való viszonyítása alapján (számított érték)

en: Key is too short, it should have at least 8 characters.
hu: Túl rövid a kulcs, legalább 8 karakterből kell állnia.

en: Key should contain letters, numbers [em]and[/em] special characters.
hu: A kulcsnak betűket, számokat [em]és[/em] speciális karaktereket kell tartalmaznia.

en: Keyname
hu: Kulcsnév

en: Keyword "TO" was expected.
hu: "TO" kulcsszavat vártunk.

en: KiB
hu: KB

en: Kill
hu: Leállít

en: Korean
hu: Koreai

en: Label
hu: Címke

en: Label column
hu: Oszlopcímke

en: Label key
hu: Feliratkulcs

en: Label key:
hu: Címkekulcs:

en: Label:
hu: Címke:

en: Landscape
hu: Fekvő

en: Language
hu: Nyelv

en: Last check
hu: Utolsó ellenőrzés

en: Last check:
hu: Utolsó ellenőrzés:

[ctx: Last page]
en: End
hu: Vége

en: Last update
hu: Utolsó frissítés

en: Last update:
hu: Utolsó frissítés:

en: Last version
hu: Legutolsó verzió

en: Latched pages
hu: Zárolt oldalak

en: Latvian
hu: Lett

en: Leave blank for defaults.
hu: Hagyja üresen az alapértelmezésekhez.

en: Leave blank for no "persistent" favorite tables across sessions, suggested: [kbd]pma__favorite[/kbd].
hu: Hagyja üresen, ha nincs szükség a kedvenc táblák „állandó” tárolására a munkamenetek között, ajánlott: [kbd]pma__favorite[/kbd].

en: Leave blank for no "persistent" recently used tables across sessions, suggested: [kbd]pma__recent[/kbd].
hu: Hagyja üresen, ha nincs szükség a legutóbb használt táblák „állandó” tárolására a munkamenetek között, ajánlott: [kbd]pma__recent[/kbd].

en: Leave blank for no "persistent" tables' UI preferences across sessions, suggested: [kbd]pma__table_uiprefs[/kbd].
hu: Hagyja üresen, ha nincs szükség az „állandó” táblák UI beállításaira a munkamenetek között, ajánlott: [kbd]pma__table_uiprefs[/kbd].

en: Leave blank for no PDF schema support, suggested: [kbd]pma__pdf_pages[/kbd].
hu: Hagyja üresen, ha nem szeretne PDF-séma támogatást, ajánlott: [kbd]pma__pdf_pages[/kbd].

en: Leave blank for no PDF schema support, suggested: [kbd]pma__table_coords[/kbd].
hu: Hagyja üresen, ha nincs PDF-séma támogatás, ajánlott: [kbd]pma__table_coords[/kbd].

en: Leave blank for no QBE saved searches support, suggested: [kbd]pma__savedsearches[/kbd].
hu: Hagyja üresen, ha nem szeretne QBE mentett keresések támogatást, ajánlott: [kbd]pma__savedsearches[/kbd].

en: Leave blank for no SQL query history support, suggested: [kbd]pma__history[/kbd].
hu: Hagyja üresen, ha nincs szükség az SQL-lekérdezések előzményeinek támogatására, ajánlott: [kbd]pma__history[/kbd].

en: Leave blank for no SQL query tracking support, suggested: [kbd]pma__tracking[/kbd].
hu: Hagyja üresen, ha nincs szükség az SQL-lekérdezések követésének támogatására, ajánlott: [kbd]pma__tracking[/kbd].

en: Leave blank for no central columns support, suggested: [kbd]pma__central_columns[/kbd].
hu: Hagyja üresen, ha nincs szükség központi oszlopok támogatására, ajánlott: [kbd]pma__central_columns[/kbd].

en: Leave blank for no column comments/mime types, suggested: [kbd]pma__column_info[/kbd].
hu: Hagyja üresen, ha nincs oszlopmegjegyzés/mime-típus, ajánlott: [kbd]pma_column_info[/kbd].

en: Leave blank for no export template support, suggested: [kbd]pma__export_templates[/kbd].
hu: Hagyja üresen, ha nem szeretne sablonexportálás támogatást, ajánlott: [kbd]pma__export_templates[/kbd].

en: Leave blank for no user preferences storage in database, suggested: [kbd]pma__userconfig[/kbd].
hu: Hagyja üresen, ha nincs szükség a felhasználói beállítások tárolására az adatbázisban, ajánlott: [kbd]pma__userconfig[/kbd].

en: Leave blank if not used.
hu: Hagyja üresen, ha nem használja.

en: Leave blank to disable the feature to hide and show navigation items, suggested: [kbd]pma__navigationhiding[/kbd].
hu: Hagyja üresen, ha nincs szükség a navigációs elemek megjelenítése/elrejtése lehetőségre, ajánlott: [kbd]pma__navigationhiding[/kbd].

en: Leave empty if not using config auth.
hu: Hagyja üresen, ha nem konfigurációs hitelesítést használ.

en: Left
hu: Bal

en: Length/Values
hu: Hossz/Értékek

en: Less than 80%% of the query cache is being utilized.
hu: A lekérdezés gyorsítótár kevesebb, mint 80%%-a van kihasználva.

en: Let every user access this bookmark
hu: A hozzáférés ehhez a könyvjelzőhöz az összes felhasználó számára engedélyezett

en: Let the server run for a longer time until it has executed a greater amount of queries.
hu: Hagyja, hogy a kiszolgáló hosszabb ideig üzemeljen, ezáltal nagyobb mennyiségű lekérdezéseket tudjon futtatni.

en: License
hu: Licenc

en: Limit column characters
hu: Mező-karakterek korlátozása

en: Limits number of table preferences which are stored in database, the oldest records are automatically removed.
hu: Korlátozza a táblabeállítások számát, amelyek adatbázisban tárolódnak, a legrégebbi rekordok automatikusan törlődnek.

en: Limits the number of commands that change any table or database the user may execute per hour.
hu: Korlátozza a felhasználó által óránként végrehajtható, bármelyik táblát vagy adatbázist módosító parancsok számát.

en: Limits the number of new connections the user may open per hour.
hu: Korlátozza a felhasználó által óránként megnyitható új kapcsolatok számát.

en: Limits the number of queries the user may send to the server per hour.
hu: Korlátozza a felhasználó által a kiszolgálóra óránként küldhető lekérdezések számát.

en: Limits the number of simultaneous connections the user may have.
hu: Korlátozza a felhasználó egyidejű kapcsolatainak számát.

en: Lines terminated with
hu: Sorok végződése ezzel

en: Lines terminated with:
hu: Sorok végződése ezzel:

en: Linestring
hu: Karakterlánc

en: Linestring %d:
hu: Sorsztring %d:

en: Link not found!
hu: Nem található a hivatkozás!

en: Link with main panel
hu: Hozzákapcsolás a fő panelhez

en: Link with main panel by highlighting the current database or table.
hu: Összekapcsolás a fő panellel a jelenlegi adatbázis vagy tábla kiemelésével.

en: Links to
hu: Hivatkozás

en: Linting is disabled for this query because it exceeds the maximum length.
hu: A kódtisztítás ki van kapcsolva erre a lekérésre, mivel meghaladja a maximális hosszt.

en: List of available transformations and their options
hu: Elérhető átalakítások és azok beállításainak listája

en: List of changes
hu: Változások listája

en: List of trusted proxies for IP allow/deny
hu: A megbízható proxyk listája az IP engedélyezéshez/elutasításhoz

en: Lithuanian
hu: Litván

en: Load
hu: Betöltés

en: Loading logs
hu: Naplók betöltése

en: Loading…
hu: Betöltés…

en: Local
hu: Helyi

en: Local monitor configuration incompatible!
hu: A helyi megfigyelés beállításai nem kompatibilisek!

en: Log SQL queries and their execution time, to be displayed in the console
hu: Az SQL-lekérdezések és azok végrehajtási idejük naplózása a konzolon való megjelenítéshez

en: Log analysed, but no data found in this time span.
hu: A napló megvizsgálva, de nincs adat az adott időszakban.

en: Log buffer size
hu: Napló gyorsítótárának mérete

en: Log cache size
hu: Naplógyorsítótár mérete

en: Log data loaded. Queries executed in this time span:
hu: A naplóadatok betöltve. Végrehajtott lekérdezések ebben az időszakban:

en: Log file count
hu: Naplófájlok száma

en: Log file threshold
hu: Naplófájl küszöbértéke

en: Log in
hu: Belépés

en: Log name
hu: Napló neve

en: Log out
hu: Kilépés

en: Log statistics
hu: Naplóstatisztikák

en: Log table filter options
hu: Naplótábla szűrőbeállításai

en: Login Information
hu: Bejelentkezési adatok

en: Login cookie store
hu: A bejelentkezési cookie tárolása

en: Login cookie store is lower than cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login will expire sooner than configured in phpMyAdmin.
hu: A bejelentkezési süti tárolás alacsonyabb a phpMyAdminban beállított süti érvényességénél. Emiatt a bejelentkezése a phpMyAdminban beállítottnál előbb fog lejárni.

en: Login cookie validity
hu: A bejelentkezési cookie érvényessége

en: Login cookie validity warning
hu: Bejelentkezési cookie érvényesség figyelmeztetés

en: Login without a password is forbidden by configuration (see AllowNoPassword)
hu: A konfiguráció tiltja a jelszó nélküli bejelentkezést (lásd AllowNoPassword)

en: Logo link URL
hu: A logó hivatkozásának URL-címe

en: Logo link target
hu: A logó hivatkozásának célja

en: Logout URL
hu: Kijelentkezési URL

en: Long query time
hu: Hosszú lekérdezési idő

en: MIME TYPES FOR TABLE
hu: Tábla MIME-típusok

en: MIME type
hu: MIME-típus

en: Main panel
hu: Fő keret

en: Make all columns atomic
hu: Minden oszlop atomivá tétele

en: Make consistent with central list
hu: Konzisztensé tétel a központi listával

en: Make sure, you have unique server-id in your configuration file (my.cnf). If not, please add the following line into [mysqld] section:
hu: Győződjön meg arról, hogy egyedi kiszolgálóazonosító van-e megadva a beállító fájlban (my.cnf). Ha nem, adja hozzá az alábbi sort a [mysqld] szakaszhoz:

en: Manage your settings
hu: Beállítások kezelése

en: Managing Central list of columns
hu: Oszlopok központi listájának kezelése

en: Many temporary tables are being written to disk instead of being kept in memory.
hu: Sok ideiglenes tábla íródik a lemezre, ahelyett, hogy a memóriában tárolódna.

en: Mar
hu: Már

en: March
hu: Március

en: Mark used tables and make it possible to show databases with locked tables.
hu: A használt táblák megjelölése, és a zárolt táblákat tartalmazó adatbázisok megjelenítésének lehetővé tétele.

en: Master configuration
hu: Mester konfiguráció

en: Master connection:
hu: Mesterkapcsolat:

en: Master replication
hu: Mester replikáció

en: Master server changed successfully to %s.
hu: A mesterkiszolgáló sikeresen módosítva erre: %s.

en: Master status
hu: Mester állapot

en: Matched rows:
hu: Illeszkedő sorok:

en: Max %% MyISAM key buffer ever used
hu: Valaha használt MyISAM kulcs puffer maximális %%

en: Max InnoDB log size
hu: Az InnoDB napló max. mérete

en: Max. concurrent connections
hu: Max. egyidejű kapcsolatok

en: Max_used_connections is at %s%% of max_connections, it should be below 80%%
hu: Max_used_connections %s%%-a a max_connections-nak, 80%% alatt kellene lennie

en: Maximal length of created query
hu: A létrehozott lekérdezés hossza legfeljebb

en: Maximal number of table preferences to store
hu: A tárolandó táblabeállítások legnagyobb száma

en: Maximum databases
hu: Az adatbázisok száma

en: Maximum displayed SQL length
hu: A SQL kijelzett hossza legfeljebb

en: Maximum execution time
hu: Végrehajtási idő legfeljebb

en: Maximum items in branch
hu: Ág maximális elemeinek száma

en: Maximum items on first level
hu: Az első szinten lévő legtöbb elem

en: Maximum number of characters shown in any non-numeric column on browse view.
hu: A megjelenített karakterek legnagyobb száma nem numerikus oszlop esetén a böngésző nézetben.

en: Maximum number of characters used when a SQL query is displayed.
hu: Egy SQL-lekérdezés megjelenítésekor használt karakterek legnagyobb száma.

en: Maximum number of databases displayed in database list.
hu: Az adatbázis-listában megjelenített adatbázisok legnagyobb száma.

en: Maximum number of favorite tables; set 0 to disable.
hu: A kedvenc táblák legnagyobb száma; állítsa 0-ra a tiltáshoz.

en: Maximum number of recently used tables; set 0 to disable.
hu: Az utoljára használt táblák legnagyobb száma; állítsa 0-ra a tiltáshoz.

en: Maximum number of rows to display
hu: A megjelenítendő sorok száma

en: Maximum number of tables displayed in table list.
hu: A táblalistában megjelenített táblák legnagyobb száma.

en: Maximum rows to plot
hu: A megjelenítendő sorok maximális száma

en: Maximum size for input field
hu: A beviteli mező maximum mérete

en: Maximum size for temporary files on index creation
hu: Index készítésekor az ideiglenes fájlok mérete legfeljebb

en: Maximum size for temporary sort files
hu: Az ideiglenes rendezőfájlok maximális mérete

en: Maximum table tree depth
hu: A táblafa mélysége legfeljebb

en: Maximum tables
hu: A táblák száma

en: Maximum value:
hu: Legnagyobb érték:

en: May
hu: Május

en: May be approximate. Click on the number to get the exact count. See [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].
hu: Becsült érték lehet. Kattintson a számra a pontos érték lekéréséhez. Lásd [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].

en: May be approximate. See [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].
hu: Becsült érték lehet. Lásd [doc@faq3-11]GyIK 3.11[/doc].

en: MediaWiki Table
hu: MediaWiki tábla

en: Memory limit
hu: A memória korlátozása

en: Merge with current configuration
hu: Egyesítés a jelenlegi beállítással

en: Metadata
hu: Metaadat

en: MiB
hu: MB

en: Minimum number of databases to display the database filter box
hu: A szűrődoboz megjelenítéséhez szükséges minimális adatbázisok száma

en: Minimum number of items to display the filter box
hu: A szűrődoboz megjelenítéséhez szükséges elemek minimális száma

en: Minimum size for input field
hu: A beviteli mező minimum mérete

en: Minimum value:
hu: Legkisebb érték:

en: Minor Version
hu: Alverzió

en: Minute
hu: Perc

en: Missing a temporary folder.
hu: Hiányzik egy ideiglenes mappa.

en: Missing data for %s
hu: %s adatai hiányoznak

en: Missing information to delete the search.
hu: Információk hiányoznak a keresés törléséhez.

en: Missing information to load the search.
hu: Információk hiányoznak a keresés betöltéséhez.

en: Missing information to save the bookmarked search.
hu: Információk hiányoznak a könyvjelzőzött keresés mentéséhez.

en: Missing parameter:
hu: Hiányzó paraméter:

en: Missing phpMyAdmin configuration storage tables
hu: Hiányzó phpMyAdmin beállítástároló táblák

en: Missing value in the form!
hu: Érték hiányzik az űrlapban!

en: Mo
hu: Hé

en: Modifications have been saved
hu: A módosítások mentése megtörtént

en: Modify:
hu: Módosítás:

en: Mon
hu: Hét

en: Monday
hu: Hétfő

en: Monitor
hu: Felügyelet

en: Monitor Instructions
hu: Felügyeleti utasítások

en: Monitor refresh failed
hu: A megfigyelés frissítése sikertelen

en: More
hu: Több

en: More information on [a@https://sourceforge.net/p/phpmyadmin/bugs/2606/]PMA bug tracker[/a] and [a@https://bugs.mysql.com/19588]MySQL Bugs[/a]
hu: Bővebben a [a@https://sourceforge.net/p/phpmyadmin/bugs/2606/]PMA hibakövetőben[/a] és a [a@https://bugs.mysql.com/19588]MySQL hibabejelentőben[/a] olvashat róla

en: More settings
hu: További beállítások

en: Move Menu
hu: Menü áthelyezése

en: Move column
hu: Oszlop mozgatása

en: Move columns
hu: Oszlopok mozgatása

en: Move repeating groups
hu: Ismétlődő csoportok áthelyezése

en: Move table to (database<b>.</b>table)
hu: Tábla áthelyezése (adatbázis<b>.</b>tábla)

en: Move the columns by dragging them up and down.
hu: Oszlopok mozgatása fel és le húzással.

en: MyISAM concurrent inserts
hu: MyISAM egyidejű beszúrások

en: MyISAM key buffer (index cache) %% used is low.
hu: Használt MyISAM kulcs puffer (index gyorsítótár) %% alacsony.

en: MyISAM key buffer size
hu: MyISAM kulcs pufferméret

en: MySQL Architecture
hu: MySQL architektúra

en: MySQL Spatial Extension does not support ESRI type "%s".
hu: A MySQL térbeli kiterjesztése nem támogatja az ESRI típust: "%s".

en: MySQL is not compiled as a 64-bit package.
hu: A MySQL nem 64 bitesként lett fordítva.

en: MySQL reserved word warning
hu: MySQL fenntartott kifejezés figyelmeztetés

en: MySQL returned an empty result set (i.e. zero rows).
hu: A MySQL üres eredményhalmazt adott vissza (pl. nulla sorok).

en: MySQL said:
hu: A MySQL mondta:

en: NO
hu: NEM

en: Name
hu: Név

en: Name (Ascending)
hu: Név (növekvő)

en: Name (Descending)
hu: Név (csökkenő)

en: Natural order
hu: Természetes rendezés

en: Navigation panel
hu: Navigációs keret

en: Navigation panel settings
hu: Navigációs panel beállításai

en: Navigation tree
hu: Navigációs fa

en: Needed for the replication slaves.
hu: Szükséges a szolgák többszörözéséhez.

en: Network traffic since startup: %s
hu: Hálózati forgalom az indítás óta: %s

en: Never send error reports
hu: Soha ne küldjön hibajelentéseket

en: New bookmark
hu: Új könyvjelző

en: New column name
hu: Új oszlopnév

en: New database name
hu: Új adatbázis neve

en: New name
hu: Új név

en: New page
hu: Új oldal

en: New page name
hu: Új oldal neve

en: New server
hu: Új szerver

en: New table name
hu: Új tábla neve

en: New template:
hu: Új sablon:

en: Next autoindex
hu: Következő automatikus index

[ctx: Next month]
en: Next
hu: Következő

[ctx: Next page]
en: Next
hu: Következő

en: No
hu: Nem

en: No Password
hu: Nincs jelszó

en: No Privileges
hu: Nincs jog

en: No SQL query was set to fetch data.
hu: Nem lett SQL lekérdezés beállítva az adatok megjelenítéséhez.

en: No Transitive dependencies possible as the table doesn't have any non primary key columns
hu: Nem lehetséges tranzitív függőség, mivel a tábla nem tartalmaz nem elsődleges kulcs oszlopokat

en: No activity within %s seconds; please log in again.
hu: Nem volt tevékenység %s másodperce; jelentkezzen be újra.

en: No auto-saved query
hu: Nincs automatikusan mentett lekérdezés

en: No bookmarks
hu: Nincsenek könyvjelzők

en: No change
hu: Nincs változás

en: No column selected.
hu: Nem jelölt ki sort.

en: No columns in the central list. Make sure the Central columns list for database %s has columns that are not present in the current table.
hu: Nincsenek oszlopok a központi listában. Győződjön meg arról, hogy a(z) %s adatbázis központi oszlopainak listája tartalmaz-e olyan oszlopokat, amelyek nincsenek a jelenlegi táblában.

en: No data
hu: Nincs adat

en: No data found
hu: Nincs adat

en: No data to display
hu: Nincs megjelenítendő adat

en: No data was received to import. Either no file name was submitted, or the file size exceeded the maximum size permitted by your PHP configuration. See [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].
hu: Nem került importálandó adat fogadásra. Vagy nem került átadásra fájlnév, vagy a fájlméret túllépte a PHP beállításokban engedélyezett legnagyobb méretet. Lásd [doc@faq1-16]GYIK 1.16.[/doc]..

en: No databases
hu: Nincs adatbázis

en: No databases selected.
hu: Nincs kiválasztott adatbázis.

en: No dependencies selected!
hu: Nincsenek függőségek kiválasztva!

en: No event with name %1$s found in database %2$s
hu: Nem található %1$s nevű esemény a(z) %2$s adatbázisban

en: No files available on server for import!
hu: Nincs elérhető fájl a kiszolgálón az importáláshoz!

en: No files found inside ZIP archive!
hu: Nem található fájl a ZIP archívumban!

en: No index defined!
hu: Nincs meghatározott index!

en: No index parts defined!
hu: Nincs meghatározott indexrész!

en: No newer stable version is available
hu: Nem jelent meg újabb stabil verzió

en: No numeric columns present in the table to plot.
hu: Nem tartalmaz számoszlopot a táblázat.

en: No parameters found!
hu: Nincs paraméter megadva!

en: No partial dependencies found!
hu: Nem található részleges függőség!

en: No partial dependencies possible as no non-primary column exists since primary key ( %1$s ) is composed of all the columns in the table.
hu: Nem lehetséges részleges függőség, mert nem létezik nem elsődleges oszlop, mivel az elsődleges kulcs (%1$s) a tábla összes oszlopából áll.

en: No partial dependencies possible as the primary key ( %1$s ) has just one column.
hu: Nem lehetséges részleges függőség, mivel az elsődleges kulcs (%1$s) csak egy oszlopból áll.

en: No partial dependencies selected!
hu: Nincsenek részleges függőségek kiválasztva!

en: No preview available.
hu: Nincs előnézet.

en: No privileges.
hu: Nincsenek jogok.

en: No redundant column
hu: Nincs redundáns oszlop

en: No repeating group
hu: Nincs ismétlődő csoport

en: No routine with name %1$s found in database %2$s
hu: Nem található %1$s nevű eljárás a(z) %2$s adatbázisban

en: No such column
hu: Nincs ilyen oszlop

en: No tables found in database.
hu: Nem található tábla az adatbázisban.

en: No tables selected.
hu: Nincsenek táblák kiválasztva.

en: No transaction was previously started.
hu: Nem volt korábban elindított tranzakció.

en: No trigger with name %1$s found in database %2$s
hu: Nem található %1$s nevű eseményindító a(z) %2$s adatbázisban

en: No user found.
hu: Nem található felhasználó.

en: No users selected for deleting!
hu: Nincs törlésre kijelölt felhasználó!

en: No users were found belonging to this user group.
hu: Nem található ehhez a felhasználói csoporthoz tartozó felhasználó.

en: No valid authentication key plugged
hu: Nem történt meg érvényes hitelesítő kulcs csatlakoztatása

en: No valid image path for theme %s found!
hu: Nincs érvényes kép elérési útja a(z) %s témának!

en: No versions selected.
hu: Nincsenek verziók kijelölve.

en: None
hu: Nincs

[ctx: None encoding conversion]
en: None
hu: Nincs

[ctx: None for default]
en: None
hu: Nincs

[ctx: None privileges]
en: None
hu: Nincs

en: Normally, writes to the InnoDB buffer pool happen in the background. However, if it's necessary to read or create a page and no clean pages are available, it's necessary to wait for pages to be flushed first. This counter counts instances of these waits. If the buffer pool size was set properly, this value should be small.
hu: Normál esetben az InnoDB pufferkészletébe írások a háttérben történnek. Ha viszont be kell olvasni vagy létre kell hozni egy oldalt, s nincs több tiszta oldal, akkor várni kell az előbb kiírandó oldalakra. Ez a számláló számolja ezeknek a várakozásoknak az előfordulásait. Ha a pufferkészlet méretét megfelelően állították be, akkor ennek az értéknek kicsinek kell lennie.

en: Not a non-negative number!
hu: Nem egy nem negatív szám!

en: Not a positive number!
hu: Nem pozitív szám!

en: Not a valid port number!
hu: Nem érvényes portszám!

en: Not enough privilege to view users.
hu: Nincs elegendő jogosultság a felhasználók megtekintéséhez.

en: Not implemented yet.
hu: Még nincs megvalósítva.

en: Not replicated
hu: Nem replikált

en: Note: Enabling the auto refresh here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
hu: Megjegyzés: az automatikus frissítés itteni engedélyezése a webkiszolgáló és a MySQL kiszolgáló között nagy adatforgalomhoz vezethet.

en: Note: Enabling the database statistics here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
hu: Megjegyzés: az adatbázis-statisztika engedélyezése a webszerver és a MySQL közti nagy adatforgalomhoz vezethet.

en: Note: If the file contains multiple tables, they will be combined into one.
hu: Megjegyzés: Ha a fájl több táblát tartalmaz, akkor azok egyesítve lesznek.

en: Note: MySQL privilege names are expressed in English.
hu: Megjegyzés: a MySQL jogosultságnevek az angolból származnak.

en: Note: Setting these options to 0 (zero) removes the limit.
hu: Megjegyzés: Ezen beállítások 0-ra (nulla) állítása eltávolítja a korlátozást.

en: Note: You are attempting to edit privileges of the user with which you are currently logged in.
hu: Megjegyzés: annak a felhasználónak a jogosultságait próbálja szerkeszteni, amellyel jelenleg be van lépve.

en: Note: a, b -> d,f implies values of columns a and b combined together can determine values of column d and column f.
hu: Megjegyzés: a, b -> d,f azt jelenti, hogy az „a” és „b” oszlopok értékei együtt meghatározzák a „d” és „f” oszlopok értékét.

en: Note: phpMyAdmin gets the users' privileges directly from MySQL's privilege tables. The content of these tables may differ from the privileges the server uses, if they have been changed manually. In this case, the privileges have to be reloaded but currently, you don't have the RELOAD privilege.
hu: Megjegyzés: a phpMyAdmin a felhasználók jogait közvetlenül a MySQL privilégium táblákból veszi. Ezen táblák tartalma eltérhet a kiszolgáló által használt jogoktól, ha a módosításuk kézzel történt. Ebben az esetben a jogokat újra kell tölteni, de jelenleg nincs RELOAD joga.

en: Note: phpMyAdmin gets the users' privileges directly from MySQL's privilege tables. The content of these tables may differ from the privileges the server uses, if they have been changed manually. In this case, you should %sreload the privileges%s before you continue.
hu: Megjegyzés: a phpMyAdmin a felhasználók jogait közvetlenül a MySQL privilégium táblákból veszi. Ezen táblák tartalma eltérhet a szerver által használt jogoktól, ha a módosításuk kézzel történt. Ebben az esetben %stöltse be újra a jogokat%s a folytatás előtt.

en: Now, add the following lines at the end of [mysqld] section in your my.cnf and please restart the MySQL server afterwards.
hu: Most szúrja be a következő sorokat a my.cnf fájl [mysqld] szakaszának végére, és utána indítsa újra a MySQL szervert.

en: Nowhere
hu: Sehol

en: Null
hu: Nulla

en: Number of columns
hu: Oszlopok száma

en: Number of columns for CHAR/VARCHAR textareas.
hu: A CHAR/VARCHAR szövegdobozok oszlopainak száma.

en: Number of inserted rows
hu: A beszúrt sorok száma

en: Number of queries to skip from start.
hu: Az elejétől kihagyandó lekérdezések száma.

en: Number of rows displayed when browsing a result set. If the result set contains more rows, "Previous" and "Next" links will be shown.
hu: Egy eredményhalmaz tallózásakor megjelenített sorok száma. Ha az eredményhalmaz több sort tartalmaz, akkor az "Előző" és a "Következő" hivatkozás lesz látható.

en: Number of rows for CHAR/VARCHAR textareas.
hu: A CHAR/VARCHAR szövegdobozok sorainak száma.

en: Number of rows per page
hu: Sorok száma oldalanként

en: Number of rows:
hu: Sorok száma:

en: Number of tables:
hu: Táblák száma:

en: OFF
hu: KI

en: ON
hu: BE

en: Object creation options
hu: Objektum-létrehozási beállítások

en: Object creation options (all are recommended)
hu: Objektum-létrehozási beállítások (mindegyik javasolt)

en: Oct
hu: Okt

en: October
hu: Október

en: Official Homepage
hu: Hivatalos honlap

en: Old column name
hu: Régi oszlopnév

en: On a busy server, the byte counters may overrun, so those statistics as reported by the MySQL server may be incorrect.
hu: Foglalt szerveren túlfuthatnak a bájtszámlálók, ezért a MySQL által jelentett statisztikák pontatlanok lehetnek.

en: On completion preserve
hu: befejezés során megőrzés

en: Once you restarted MySQL server, please click on Go button. Afterwards, you should see a message informing you, that this server <b>is</b> configured as master.
hu: Miután újraindította a MySQL szervert, kérjük, kattintson az Indítás gombra. Ezt követően egy üzenet fogja tájékoztatni arról, hogy a szerver mesterként <b>van</b> beállítva.

en: One or more errors have occurred while processing your request:
hu: Egy vagy több hiba történt a kérés feldolgozása közben:

en: Only INSERT, UPDATE, DELETE and REPLACE SQL queries containing transactional engine tables can be rolled back.
hu: Csak INSERT, UPDATE, DELETE és REPLACE SQL-lekérdezéseket tartalmazó tranzakciós motor táblák görgethetők vissza.

en: Only columns with index will be displayed. You can define an index below.
hu: Csak az indexszel rendelkező oszlopok lesznek megjelenítve. Lent létrehozhat egy indexet.

en: Only retrieve SELECT,INSERT,UPDATE and DELETE Statements
hu: Csak SELECT,INSERT,UPDATE és DELETE utasítások lekérése

en: Only show keys
hu: Csak a kulcsok megjelenítése

en: Only single-table UPDATE and DELETE queries can be simulated.
hu: Csak egyedülálló táblák UPDATE és DELETE lekérdezései szimulálhatók.

en: Only slaves started with the --report-host=host_name option are visible in this list.
hu: Csak a --report-host=host_name-mel kezdődő szolgák láthatók ebben a listában.

en: Open
hu: Nyitott

en: Open new phpMyAdmin window
hu: Új phpMyAdmin ablak nyitása

en: Open page
hu: Oldal megnyitása

en: Open the linked page in the main window ([kbd]main[/kbd]) or in a new one ([kbd]new[/kbd]).
hu: A hivatkozott oldal megnyitása a főablakban ([kbd]main[/kbd]) vagy egy újban ([kbd]new[/kbd]).

en: OpenDocument Spreadsheet
hu: Open Document munkafüzet

en: OpenDocument Text
hu: Open Document szöveges dokumentum

en: Opened files rate: %s, this value should be less than 5 per hour
hu: Megnyitott fájlok mértéke: %s, értékének kevesebbnek kellene lennie, mint óránként 5

en: Opened table rate: %s, this value should be less than 10 per hour
hu: Megnyitott táblák mértéke: %s, értékének kevesebbnek kellene lennie, mint óránként 10

en: Opening tables requires disk I/O which is costly. Increasing {table_open_cache} might avoid this.
hu: Táblák megnyitása költséges lemezműködést okoz. A {table_open_cache} növelése segíthet ezt kiküszöbölni.

en: Operations
hu: Műveletek

en: Operator
hu: Operátor

en: Optimize
hu: Optimalizálás

en: Optimize queries and/or use InnoDB to reduce lock wait.
hu: Optimalizálja a lekérdezéseket és/vagy használja az InnoDB-t a zárolás miatti várakozás csökkentéséhez.

en: Optimize table
hu: Tábla optimalizálása

en: Options
hu: Beállítások

en: Or
hu: Vagy

en: Or alternately go to 'Operations' tab of any database to set it up there.
hu: Vagy alternatív megoldásként menjen bármelyik adatbázis „Műveletek” lapjára, hogy ott beállíthassa.

en: Or:
hu: Vagy:

en: Order
hu: Sorrend

en: Order by:
hu: Sorrend:

en: Order of the tables
hu: A táblák sorrendje

en: Order:
hu: Sorrend:

en: Orientation
hu: Tájolás

en: Original length
hu: Eredeti hossz

en: Original position
hu: Eredeti pozíció

en: Original string
hu: Eredeti szöveg

en: Other
hu: Egyéb

en: Other core settings
hu: Egyéb alapbeállítások

en: Outer ring
hu: Külső gyűrű

en: Outer ring:
hu: Külső gyűrű:

en: Output
hu: Kimenet

en: Output pretty-printed JSON (Use human-readable formatting)
hu: Szépen formázott JSON kiírása (ember által olvasható formázásnál használható)

en: Output:
hu: Kimenet:

en: Overhead
hu: Felülírás

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Overwrite existing file(s)
hu: A létező fájl(ok) felülírása

en: PARTITION definition:
hu: PARTITION definíció:

en: PDF export page
hu: PDF exportálás oldal

en: PDF schema: pages table
hu: PDF-séma: pages table

en: PHP Version:
hu: PHP verzió:

en: PHP extension:
hu: PHP-kiterjesztés:

en: PHP threw following error: %s
hu: PHP hiba: %s

en: PHP version:
hu: PHP verzió:

en: Packed
hu: Csomagolt

en: Page name
hu: Oldal neve

en: Page number:
hu: Oldalszám:

en: Page titles
hu: Oldalcímek

en: Page to delete
hu: A törlendő oldal

en: Page to open
hu: A megnyitandó oldal

en: Page-related settings
hu: Oldallal kapcsolatos beállítások

en: Pages containing data
hu: Adatokat tartalmazó lapok

en: Pages to be flushed
hu: Kiírandó oldalak

en: Paper size
hu: Papírméret

en: Parameters
hu: Paraméterek

en: Parser:
hu: Feldolgozó:

en: Partial import: allow interrupt
hu: Részleges importálás: a megszakítás engedélyezése

en: Partial import: skip queries
hu: Részleges importálás: lekérdezések kihagyása

en: Partial texts
hu: Részleges szövegek

en: Partition %s
hu: %s partíció

en: Partition maintenance
hu: Partíció karbantartása

en: Password
hu: Jelszó

en: Password Hashing:
hu: Jelszó hash:

en: Password for config auth
hu: A konfigurációs hitelesítés jelszava

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Pause monitor
hu: Megfigyelés megállítása

en: Pending log file writes.
hu: A folyamatban lévő naplófájl írások száma.

en: Percentage of MyISAM key buffer used
hu: Használt MyISAM kulcs puffer százaléka

en: Percentage of aborted clients
hu: Megszakított kliensek százaléka

en: Percentage of aborted connections
hu: Megszakított kapcsolatok százaléka

en: Percentage of index reads from memory
hu: Memóriából olvasott indexek százaléka

en: Percentage of physical writes compared to write requests (calculated value)
hu: Fizikai írás százaléka az írási kérésekhez viszonyítva (számított érték)

en: Percentage of slow queries
hu: Lassú lekérdezések százaléka

en: Percentage of sorts that cause temporary tables
hu: Ideiglenes táblák létrejöttét okozó rendezések százaléka

en: Percentage of temp tables on disk
hu: Átmeneti táblák százaléka a háttértáron

en: Percentage of used connections
hu: Használt kapcsolatok százaléka

en: Percentage of used key cache (calculated value)
hu: Használt kulcs gyorsítótár százalékban (számított érték)

en: Percentage of used open files limit
hu: Megnyitott fájlok korlátjának százaléka

en: Percona documentation is at <a href="https://www.percona.com/software/documentation/">https://www.percona.com/software/documentation/</a>
hu: Percona dokumentáció: <a href="https://www.percona.com/software/documentation/">https://www.percona.com/software/documentation/</a>

en: Permanent query history
hu: Állandó lekérdezési előzmények

en: Persian
hu: Perzsa

en: Persistent connections
hu: Állandó kapcsolatok

en: Persistent favorite tables
hu: Állandó kedvenc táblák

en: Persistent recently used tables
hu: Állandó legutóbb használt táblák

en: Persistent tables' UI preferences
hu: Tartós táblák UI beállításai

en: Pick
hu: Kiválasztás

en: Pick from Central Columns
hu: Válasszon a központi oszlopokból

en: Pin text
hu: Szöveg rögzítése

en: Please add at least one variable to the series!
hu: Legalább egy változót adjon meg a sorozathoz!

en: Please answer the following question(s) carefully to obtain a correct normalization.
hu: Válaszoljon gondosan a következő kérdésekre a helyes normalizálás megtalálásához.

en: Please be patient, the file is being uploaded. Details about the upload are not available.
hu: Kis türelmet kérünk, a fájl feltöltése folyamatban van. A feltöltés részletei nem elérhetők.

en: Please check privileges of directory containing database.
hu: Kérjük, ellenőrizze az adatbázist tartalmazó könyvtár hozzáférési jogait.

en: Please create web server writable folder [em]config[/em] in phpMyAdmin top level directory as described in [doc@setup_script]documentation[/doc]. Otherwise you will be only able to download or display it.
hu: Készítsen a [doc@setup_script]dokumentációban[/doc] leírtak szerint a webszerver által írható [em]config[/em] mappát a phpMyAdmin felső szintű könyvtárában. Különben csak letölteni vagy megjeleníteni tudja majd azt.

en: Please enter a valid HEX input
hu: Adjon meg egy érvényes HEX bemenetet

en: Please enter a valid URL
hu: Adjon meg egy érvényes URL-t

en: Please enter a valid credit card number
hu: Adjon meg egy érvényes hitelkártya számot

en: Please enter a valid date
hu: Adjon meg egy érvényes dátumot

en: Please enter a valid date ( ISO )
hu: Adjon meg egy érvényes dátumot (ISO)

en: Please enter a valid date or time
hu: Adjon meg egy érvényes dátumot vagy időt

en: Please enter a valid email address
hu: Adjon meg egy érvényes e-mail címet

en: Please enter a valid hexadecimal string. Valid characters are 0-9, A-F.
hu: Adjon meg egy érvényes hexadecimális szöveget. Az érvényes karakterek: 0-9, A-F.

en: Please enter a valid length!
hu: Adjon meg egy érvényes hosszt!

en: Please enter a valid number
hu: Adjon meg egy érvényes számot

en: Please enter a valid number!
hu: Adjon meg egy érvényes számot!

en: Please enter a valid page name
hu: Adjon meg egy érvényes oszlopnevet

en: Please enter a value between {0} and {1}
hu: Adjon meg egy értéket {0} és {1} között

en: Please enter a value between {0} and {1} characters long
hu: Adjon meg egy {0} és {1} közé eső karakterszámú értéket

en: Please enter a value greater than or equal to {0}
hu: Adjon meg értéket, amely nagyobb vagy egyenlő mint {0}

en: Please enter a value less than or equal to {0}
hu: Adjon meg értéket, amely kisebb vagy egyenlő mint {0}

en: Please enter at least {0} characters
hu: Adjon meg legalább {0} karaktert

en: Please enter correct captcha!
hu: Adja meg a helyes captchat!

en: Please enter no more than {0} characters
hu: Ne adjon meg {0} karakternél többet

en: Please enter only digits
hu: Csak számjegyeket adjon meg

en: Please enter the same value again
hu: Adja meg ismét ugyanazt az értéket

en: Please enter the values for transformation options using this format: 'a', 100, b,'c'…<br />If you ever need to put a backslash ("\") or a single quote ("'") amongst those values, precede it with a backslash (for example '\\xyz' or 'a\'b').
hu: Írja be az átalakítási beállítások értékeit a következő formátumban: 'a', 100, b,'c'…<br />Ha fordított perjelet („\”) vagy aposztrófot („'”) akar beszúrni az értékekbe, akkor kezdje fordított perjellel (például: '\\xyz' vagy 'a\'b').

en: Please fix this field
hu: Javítsa ezt a mezőt

en: Please look at the bottom of this window.
hu: Nézze meg ennek az ablaknak az alját.

en: Please note that enabling this has no effect with [kbd]config[/kbd] authentication mode because the password is hard coded in the configuration file; this does not limit the ability to execute the same command directly.
hu: Megjegyzendő, hogy ennek az engedélyezése nincs hatással a [kbd]config[/kbd] hitelesítési módra, mert a jelszót a konfigurációs fájl tartalmazza, ami közvetlenül nem korlátozza ugyanazon parancs végrehajtásának a lehetőségét.

en: Please note that phpMyAdmin is just a user interface and its features do not limit MySQL.
hu: Ne feledje, hogy a phpMyAdmin csak egy felhasználói kezelőfelület, és funkciói nem korlátozzák a MySQL-t.

en: Please note:
hu: Jegyezze meg:

en: Please provide a name for this bookmarked search.
hu: Adjon meg egy nevet ehhez a könyvjelzőzött kereséshez.

en: Please see the documentation on how to update your column_info table.
hu: Nézze meg a dokumentációban, hogy hogyan kell frissíteni a column_info táblát.

en: Please select a page to continue
hu: Válasszon egy oldalt a folytatáshoz

en: Please select column(s) for the index.
hu: Válasszon oszlopokat az indexhez.

en: Please select databases:
hu: Kérjük válasszon adatbázist:

en: Please select the file you want to import.
hu: Válassza ki a fájlt, amelyet importálni szeretne.

en: Please select the primary key or a unique key!
hu: Válassza ki az elsődleges kulcsot vagy egy egyedi kulcsot!

en: Plugin
hu: Bővítmény

en: Plugins
hu: Bővítmények

en: Point
hu: Pont

en: Point %d
hu: %d. pont

en: Point:
hu: Pont:

en: Polish
hu: Lengyel

en: Polygon
hu: Sokszög

en: Polygon %d:
hu: Sokszög %d:

en: Port on which MySQL server is listening, leave empty for default.
hu: A port, melyen a MySQL-kiszolgáló figyel, hagyja üresen az alapértelmezetthez.

en: Portrait
hu: Álló

en: Position
hu: Pozíció

en: Possible performance issues
hu: Lehetséges teljesítmény problémák

en: Prefix
hu: Előtag

en: Prepends and/or Appends text to a string. First option is text to be prepended, second is appended (enclosed in single quotes, default empty string).
hu: Szöveget fűz egy karakterlánc elejéhez és/vagy végéhez. Az első lehetőség az eléfűzendő szöveg, a második a hozzáfűzendő szöveg (aposztrófok között, alapértelmezetten üres karakterlánc).

en: Preset chart
hu: Diagram előre beállítása

en: Press Ctrl+Enter to execute query
hu: Nyomja meg a Ctrl+Enter billentyűket a lekérdezés végrehajtásához

en: Press Enter to execute query
hu: Nyomja meg az Entert a lekérdezés végrehajtásához

en: Press escape to cancel editing.
hu: Nyomja meg az Escape billentyűt a szerkesztés megszakításához.

en: Preview SQL
hu: SQL előnézete

en: Previous import timed out, after resubmitting will continue from position %d.
hu: Az előző importálás időtúllépés miatt leállt, újraküldés után a(z) %d pozíciótól folytatódik.

[ctx: Previous month]
en: Prev
hu: Előző

[ctx: Previous page]
en: Previous
hu: Előző

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Primary key added.
hu: Elsődleges kulcs hozzáadva.

en: Primary key already exists.
hu: Az elsődleges kulcs már létezik.

en: Primary key default sort order
hu: Elsődleges kulcs alapértelmezett rendezési sorrendje

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Print view
hu: Nyomtatási nézet

en: Prior to changing any of the configuration, be sure to know what you are changing (by reading the documentation) and how to undo the change. Wrong tuning can have a very negative effect on performance.
hu: Mielőtt bármilyen konfigurációt megváltoztat, győződjön meg róla, hogy tudja, mit módosít (a dokumentáció elolvasásával), és hogyan vonhatja vissza a változtatást. A rossz tuning negatív hatással lehet a teljesítményre.

en: Private key for reCaptcha
hu: reCaptcha privát kulcsa

en: Privileges
hu: Jogok

en: Privileges for %s
hu: %s jogosultságai

en: Problems with indexes of table `%s`
hu: Probléma a(z) `%s` tábla indexeivel

en: Procedure
hu: Eljárás

en: Procedures
hu: Eljárások

en: Procedures:
hu: Eljárások:

en: Processes
hu: Folyamatok

en: Profiling
hu: Adatgyűjtés

en: Profiling results
hu: Eredmények elemzése

en: Progress
hu: Folyamat

en: Propose table structure
hu: Táblaszerkezet ajánlása

en: Protect binary columns
hu: A bináris mezők védelme

en: Protocol version:
hu: Protokoll verzió:

en: Proxy password
hu: Proxy jelszó

en: Proxy url
hu: Proxy URL

en: Proxy username
hu: Proxy felhasználónév

en: Public key for reCaptcha
hu: reCaptcha nyilvános kulcsa

en: Purpose:
hu: Cél:

en: Put columns names in the first row
hu: A mezőneveket tegye az első sorba

en: Put columns names in the first row:
hu: A mezőneveket tegye az első sorba:

en: QBE saved searches table
hu: QBE mentett keresések táblája

en: Queried time
hu: Lekérdezés ideje

en: Queries are executed by pressing Enter (instead of Ctrl+Enter). New lines will be inserted with Shift+Enter.
hu: A lekérdezések az Enter lenyomásával (a Ctrl+Enter helyett) lesznek végrehajtva. Új sorok a Shift+Enter használatával kerülnek beszúrásra.

en: Query
hu: Lekérdezés

en: Query Cache usage
hu: Lekérdezési gyorsítótár használat

en: Query analyzer
hu: Lekérdezés elemző

en: Query cache
hu: Lekérdezési gyorsítótár

en: Query cache disabled
hu: Lekérdezési gyorsítótár letiltva

en: Query cache efficiency
hu: Lekérdezési gyorsítótár hatékonysága

en: Query cache efficiency (%%)
hu: Lekérdezési gyorsítótárazás hatásfoka (%%)

en: Query cache fragmentation
hu: Lekérdezési gyorsítótár töredezettsége

en: Query cache low memory prunes
hu: Lekérdezési gyorsítótár alacsony memóriaszinten megtisztítva

en: Query cache max size
hu: Lekérdezési gyorsítótár maximális mérete

en: Query cache min result size
hu: Lekérdezési gyorsítótár minimális eredmény mérete

en: Query cache not running efficiently, it has a low hit rate.
hu: A lekérdezési gyorsítótár nem működik hatékonyan, alacsony találati aránnyal rendelkezik.

en: Query cache usage
hu: Lekérdezési gyorsítótár használat

en: Query cache used
hu: Lekérdezési gyorsítótárat használatban

en: Query caching method
hu: A lekérdezés gyorsítótárazási módszere

en: Query error
hu: Lekérdezési hiba

en: Query failed
hu: Lekérdezés sikertelen

en: Query history length
hu: A lekérdezési előzmények hossza

en: Query results operations
hu: Műveletek a lekérdezési eredménnyel

en: Query statistics
hu: Lekérdezések statisztikája

en: Query took %01.4f seconds.
hu: A lekérdezés %01.4f másodpercig tartott.

en: Questions
hu: Kérdések

en: Questions below 1,000
hu: Kérdések 1,000 alatt

en: Questions since startup: %s
hu: Kérdések az indítás óta: %s

en: Quick
hu: Gyors

en: Quick - display only the minimal options
hu: Gyors - csak minimális opció megjelenítése

en: Quick - display only the minimal options to configure
hu: Gyors - csak a minimális beállítási lehetőségeket mutatja

en: Quick steps to set up advanced features:
hu: Gyors lépések a haladó funkciók beállításához:

en: RELATIONS FOR TABLE
hu: TÁBLA KAPCSOLATAI

en: Range search
hu: Tartomány keresés

en: Rate of aborted clients
hu: Megszakított kliensek mértéke

en: Rate of aborted connections
hu: Megszakított kapcsolatok mértéke

en: Rate of joins without indexes
hu: Indexek nélküli illesztések aránya

en: Rate of open files
hu: Megnyitott fájlok mértéke

en: Rate of reading first index entry
hu: Első indexbejegyzés olvasásának aránya

en: Rate of reading fixed position
hu: Fix pozíció olvasási sebessége

en: Rate of reading fixed position average: %s, this value should be less than 1 per hour
hu: A fix pozíciós olvasási érték: %s, ez az érték legyen kevesebb, mint óránként 1

en: Rate of reading next table row
hu: Következő táblasor olvasásának mértéke

en: Rate of reading next table row: %s, this value should be less than 1 per hour
hu: Az olvasási sebessége a következő táblázatsornak %s, ennek az értéknek kevesebbnek kellene lennie, mint óránként egy

en: Rate of sorts that cause temporary tables
hu: Ideiglenes táblákat okozó rendezések mértéke

en: Rate of table open
hu: Megnyitott táblák mértéke

en: Rate of temporary tables being written to disk: %s, this value should be less than 1 per hour
hu: Ideiglenes táblákat lemezre írt aránya: %s, ez az érték legyen kevesebb, mint óránként 1

en: Re-login to phpMyAdmin to load the updated configuration file.
hu: Jelentkezzen be újra a phpMyAdminba a frissített beállítófájl betöltéséhez.

en: Re-type
hu: Újraírás

en: Re-type:
hu: Újraírás:

en: Read as multibytes
hu: Olvasás multibájtként

en: Read misses
hu: Olvasási hibák

en: Read misses in %
hu: Olvasási hibák %-ban

en: Read requests
hu: Olvasási kérések

en: Reading of version failed. Maybe you're offline or the upgrade server does not respond.
hu: A verzió beolvasása nem sikerült. Lehet, hogy ön kapcsolat nélküli módban dolgozik, vagy a frissítő szerver nem válaszol.

en: Rebuild
hu: Újraépítés

en: Recall user name
hu: A felhasználónév újrahívása

en: Received
hu: Fogadott

en: Recent
hu: Legutóbbi

en: Recent tables
hu: Legutóbbi táblák

en: Recently used table
hu: Utoljára használt tábla

en: Recently used tables
hu: Utoljára használt táblák

en: Recoding engine
hu: Átkódoló motor

en: Recommendation
hu: Javaslat

en: Record cache size
hu: Rekordgyorsítótár mérete

en: Referenced by %s.
hu: Hivatkozó: %s.

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Refresh rate
hu: Frissítési időköz

en: Related links:
hu: Kapcsolódó hivatkozások:

en: Relation operator
hu: Kapcsolat operátor

en: Relation table
hu: Kapcsolat tábla

en: Relation view
hu: Kapcsolati nézet

en: Relational display
hu: Relációs megjelenítés

en: Relational key
hu: Relációs kulcs

en: Relational schema
hu: Kapcsolati séma

en: Relations
hu: Kapcsolatok

en: Release Series
hu: Sorozatok kiadása

en: Reload
hu: Újratöltés

en: Reload navigation panel
hu: Navigációs panel újratöltése

en: Reload page
hu: Oldal újratöltése

en: Reloading the privileges
hu: A jogok újratöltése

en: Remember file name template
hu: A fájlnévsablon megjegyzése

en: Remember table's sorting
hu: Emlékezzen a tábla elrendezésére

en: Remembering Designer Settings
hu: Emlékezzen a tervező beállításaira

en: Remove CRLF characters within columns
hu: A mezőkben lévő CRLF karakterek eltávolítása

en: Remove carriage return/line feed characters within columns
hu: A kocsi vissza/új sor karakterek eltávolítása az oszlopokból

en: Remove columns from central list
hu: Oszlopok eltávolítása a központi listából

en: Remove database
hu: Adatbázis eltávolítása

en: Remove from Favorites
hu: Eltávolítás a kedvencek közül

en: Remove from central columns
hu: Eltávolítás a központi oszlopokból

en: Remove last parameter
hu: Utolsó paraméter eltávolítása

en: Remove partitioning
hu: Particionálás eltávolítása

en: Remove redundant columns
hu: Redundáns oszlopok eltávolítása

en: Remove selected
hu: A kijelölt eltávolítása

en: Remove selected user accounts
hu: A kijelölt felhasználói fiókok eltávolítása

en: Remove variable data in INSERT statements for better grouping
hu: Változóadat eltávolítása az INSERT utasításból a jobb csoportosításért

en: Removing Selected Users
hu: A kijelölt felhasználók törlése

en: Rename database to
hu: Adatbázis átnevezése

en: Rename exported databases/tables/columns
hu: Az exportált adatbázisok / táblák / oszlopok átnevezése

en: Rename table to
hu: Tábla átnevezése

en: Rename to
hu: Átnevezés

en: Rename view to
hu: Nézet átnevezése

en: Repair
hu: Javítás

en: Repair table
hu: Tábla javítása

en: Repair threads
hu: Szálak kijavítása

en: Repeat headers
hu: Fejlécek ismétlése

en: Repeat the headers every X cells, [kbd]0[/kbd] deactivates this feature.
hu: A fejlécek ismétlése minden X cellánként, a [kbd]0[/kbd] kikapcsolja ezt a lehetőséget.

en: Replace
hu: Csere

en: Replace NULL with
hu: NULL cseréje ezzel

en: Replace NULL with:
hu: NULL cseréje ezzel:

en: Replace existing bookmark of same name
hu: Az ugyanazon nevű könyvjelző kicserélése

en: Replace table prefix
hu: Tábla előtagjának lecserélése

en: Replace with:
hu: Csere ezzel:

en: Replaced string
hu: Cserélt szöveg

en: Replicate all databases; Ignore:
hu: Minden adatbázis replikálása, kivéve:

en: Replicated
hu: Többszörözzött

en: Replication
hu: Többszörözés

en: Replication resetting successfully.
hu: A többszörözés sikeresen visszaállítva.

en: Replication started successfully.
hu: A többszörözés sikeresen elindult.

en: Replication status
hu: Többszörözés állapota

en: Replication stopped successfully.
hu: A többszörözés sikeresen leállt.

en: Report
hu: Jelentés

en: Report title:
hu: A jelentés címe:

en: Requery
hu: Újra lekérdezés

en: Requires SSL-encrypted connections.
hu: SSL-lel titkosított kapcsolatokat igényel.

en: Requires a valid X509 certificate.
hu: Egy érvényes X509 tanúsítványt igényel.

en: Requires that a specific cipher method be used for a connection.
hu: Megköveteli, hogy egy adott titkosító módszer használatban legyen a kapcsolatnál.

en: Requires that a valid X509 certificate issued by this CA be presented.
hu: Megköveteli, hogy ettől a CA-tól kibocsátott érvényes X509 tanúsítvány legyen bemutatva.

en: Requires that a valid X509 certificate with this subject be presented.
hu: Megköveteli, hogy ezzel a tárggyal rendelkező érvényes X509 tanúsítvány legyen bemutatva.

en: Reset
hu: Visszaállítás

en: Reset all
hu: Összes visszaállítása

en: Reset slave
hu: Szolga újraindítása

en: Reset to default
hu: Visszaállítás az alapértékre

en: Reset zoom
hu: Nagyítás visszaállítása

en: Resource limits
hu: Erőforrás-korlátozások

en: Restore column order
hu: Oszlopsorrend visszaállítása

en: Restore default value
hu: Alapértelmezett érték visszaállítása

en: Restrict login to MySQL server
hu: Bejelentkezés korlátozása a MySQL kiszolgálóra

en: Restricts the MySQL servers the user can enter when a login to an arbitrary MySQL server is enabled by matching the IP or hostname of the MySQL server to the given regular expression.
hu: Korlátozza azokat a MySQL kiszolgálókat, amelyekre a felhasználó be tud lépni, amikor egy önkényes MySQL kiszolgálóra való bejelentkezés engedélyezve van a megadott reguláris kifejezésre illeszkedő MySQL kiszolgáló IP-címével vagy gépnevével.

en: Results are grouped by query text.
hu: Az eredmények csoportosítva vannak a lekérdezés szövege szerint.

en: Resume monitor
hu: Megfigyelés visszakapcsolása

en: Retain query box
hu: Lekérdezési doboz megőrzése

en: Retry to connect
hu: Kapcsolódási kísérlet ismétlése

en: Return length/values
hu: Hossz/Értékek visszaadása

en: Return options
hu: Visszatérés beállításai

en: Return type
hu: Típus visszaadása

en: Returns
hu: visszaadás

en: Revoke
hu: Visszavonás

en: Revoke all active privileges from the users and delete them afterwards.
hu: A felhasználók összes jogának visszavonása, majd törlése.

en: Right
hu: Jobb

en: Right-click the column name to copy it to your clipboard.
hu: A vágólapra való másoláshoz kattintson jobb egérgombbal az oszlop nevére.

en: Rollback when finished
hu: Visszagörgetés, ha elkészült

en: Romanian
hu: Román

en: Routine %1$s has been created.
hu: A(z) %1$s eljárás létrejött.

en: Routine %1$s has been modified.
hu: A(z) %1$s eljárás módosítása megtörtént.

en: Routine %1$s has been modified. Privileges have been adjusted.
hu: A(z) %1$s eljárás módosítása megtörtént. A jogosultságok módosítva lettek.

en: Routine name
hu: Eljárás neve

en: Routine parameters
hu: Eljárás paraméterei

en: Routines
hu: Eljárások

en: Row file grow size
hu: Sorfájl növekedési mérete

en: Row length
hu: Sor hossza

en: Row marker
hu: Sorkiemelő

en: Row size
hu: Sor mérete

en: Row statistics
hu: Sor statisztikája

en: Row to begin at:
hu: Ettől a sortól kezdve:

en: Row: %1$s, Column: %2$s, Error: %3$s
hu: Sor: %1$s, oszlop: %2$s, hiba: %3$s

en: Rows
hu: Sorok

en: Rows:
hu: Sorok:

en: Rule details
hu: Szabály részletek

en: Run SQL query/queries on database %s
hu: SQL lekérdezés(ek) futtatása a(z) %s adatbázison

en: Run SQL query/queries on server %s
hu: A(z) %s szerveren lefuttatandó SQL lekérdezés(ek)

en: Run SQL query/queries on table %s
hu: SQL lekérdezés(ek) futtatása a(z) %s táblán

en: Russian
hu: Orosz

en: SCHEMA ERROR:
hu: SÉMA HIBA:

en: SQL Query Console
hu: SQL lekérdezés konzol

en: SQL Query box
hu: SQL-lekérdezési panelek

en: SQL compatibility mode
hu: SQL kompatibilitási mód

en: SQL compatibility mode:
hu: SQL kompatibilitási mód:

en: SQL data access
hu: SQL-adathozzáférés

en: SQL dump
hu: SQL kiírás

en: SQL dump (file download)
hu: SQL kiírás (fájl letöltés)

en: SQL execution
hu: SQL végrehajtás

en: SQL history
hu: SQL-előzmények

en: SQL queries
hu: SQL-lekérdezések

en: SQL queries settings.
hu: SQL-lekérdezések beállításai.

en: SQL query
hu: SQL-lekérdezés

en: SQL query history table
hu: SQL-lekérdezések előzményeinek táblája

en: SQL query on database <b>%s</b>:
hu: SQL-lekérdezés a(z) <b>%s</b> adatbázison:

en: SQL query tracking table
hu: SQL-lekérdezések követésének táblája

en: SQL query:
hu: SQL lekérdezés:

en: SQL statements executed.
hu: SQL utasítások végrehajtva.

en: SQL statements exported. Please copy the dump or execute it.
hu: Az SQL utasítások exportálva lettek. Másolja ki a halmazt vagy futtassa.

en: Sa
hu: Szo

en: Same width for all tables
hu: Azonos szélesség minden táblán

en: Sat
hu: Szo

en: Saturday
hu: Szombat

en: Save
hu: Mentés

en: Save & close
hu: Mentés és bezárás

en: Save as file
hu: Mentés fájlként

en: Save chart as image
hu: Diagram mentése képként

en: Save directory
hu: Mentési könyvtár

en: Save edited data
hu: A módosított adatok mentése

en: Save on server
hu: Mentés a kiszolgálón

en: Save on server in the directory <b>%s</b>
hu: Mentés a kiszolgáló <b>%s</b> könyvtárába

en: Save output to a file
hu: A kimenet mentése fájlként

en: Save page
hu: Oldal mentése

en: Save page as
hu: Oldal mentése másként

en: Save to browser's storage
hu: Mentés a böngésző tárolójába

en: Save to selected page
hu: Mentés a kiválasztott oldalra

en: Saved bookmarked search:
hu: Mentett könyvjelzőzött keresés:

en: Saved on: @DATE@
hu: Mentés dátuma: @DATE@

en: Saving Query-By-Example searches
hu: Példa szerinti lekérdezés (QBE) keresések mentése

en: Saving export templates
hu: Exportsablonok mentése

en: Schema of the %s database
hu: A(z) „%s” adatbázis sémája

en: Schema of the %s database - Page %s
hu: A(z) "%s" adatbázis sémája - %s. oldal

en: Script timeout passed, if you want to finish import, please %sresubmit the same file%s and import will resume.
hu: Parancsfájl időtúllépés átadva, ha be akarja fejezni az importálást, akkor %sküldje újra ugyanazt a fájlt%s, és az importálás folytatódni fog.

en: Scroll down to fill in the options for the selected format and ignore the options for other formats.
hu: Görgessen lefelé, hogy kitöltse a kijelölt formátumhoz tartozó beállításokat és hogy figyelmen kívül hagyja a más formátumokhoz tartozó beállításokat.

en: Search
hu: Keresés

en: Search in database
hu: Keresés az adatbázisban

en: Search results for "<i>%s</i>" %s:
hu: Keresési eredmények "<i>%s</i>" %s:

en: Search this list
hu: Keresés a listában

en: Search this table
hu: Keresés a táblában

en: Search:
hu: Keresés:

en: Searching
hu: Keresés

en: Second
hu: másodperc

en: Second step of normalization (1NF+2NF)
hu: A normalizálás második lépése (1NF+2NF)

en: Second step of normalization (2NF)
hu: A normalizálás második lépése (2NF)

en: Secret passphrase used for encrypting cookies in [kbd]cookie[/kbd] authentication.
hu: A [kbd]cookie[/kbd] hitelesítésben a sütik titkosításához használt titkos hozzáférési kód.

en: Security
hu: Biztonság

en: Security type
hu: Biztonság típusa

en: See %sour documentation%s for more information.
hu: További információkért nézze meg a %sdokumentációnkat%s.

en: See more
hu: Több megtekintése

en: See slave status table
hu: Szolga státusz tábla megtekintése

en: See table structure
hu: Táblaszerkezet megtekintése

en: Select Export Relational Type
hu: Export relációs típusának kiválasztása

en: Select Foreign Key
hu: Idegen kulcs kiválasztása

en: Select a column.
hu: Válasszon egy oszlopot.

en: Select a table
hu: Válasszon egy táblát

en: Select a template
hu: Válasszon egy sablont

en: Select all
hu: Minden kijelölése

en: Select at least one of the options!
hu: Legalább egy lehetőséget válasszon ki!

en: Select binary log to view
hu: Válassza ki a megtekintendő bináris naplót

en: Select columns (at least one):
hu: Válasszon oszlopokat (legalább egyet):

en: Select database
hu: Adatbázis kiválasztása

en: Select database first
hu: Először válasszon adatbázist

en: Select from the web server upload directory <b>%s</b>:
hu: Válasszon a webkiszolgáló feltöltési könyvtárából <b> %s </b>:

en: Select one…
hu: Válasszon egy…

en: Select page
hu: Oldal kiválasztása

en: Select referenced key
hu: Válassza ki a hivatkozott kulcsot

en: Select series:
hu: Sorozatok kijelölése:

en: Select table
hu: Tábla kiválasztása

en: Select two columns
hu: Válasszon két oszlopot

en: Select two different columns
hu: Válasszon két különböző oszlopot

en: Select up to what step you want to normalize
hu: Válassza ki, hogy legfeljebb melyik lépésre szeretne normalizálni

en: Select which functions will be used for character set conversion.
hu: Válassza ki, hogy mely függvények legyenek a karakterkészlet átalakításához használva.

en: Selected dependencies are as follows:
hu: A kijelölt függőségek a következők:

en: Selected partial dependencies are as follows:
hu: A kijelölt részleges függőségek a következők:

en: Selected repeating group has been moved to the table '%s'
hu: A kijelölt ismétlődő csoport át lett helyezve a következő táblába: „%s”

en: Selected time range:
hu: Kiválasztott időtartomány:

en: Send error reports
hu: Hibajelentések küldése

en: Sent
hu: Küldött

en: Sep
hu: Sze

en: September
hu: Szeptember

en: Series column:
hu: Adatsorok oszlopa:

en: Series names are in a column
hu: Az adatsorok nevei egy oszlopban vannak

en: Series:
hu: Adatsorok:

en: Server
hu: Kiszolgáló

en: Server %d
hu: Kiszolgáló %d

en: Server Choice:
hu: Szerver választása:

en: Server ID
hu: Kiszolgáló azonosító

en: Server charset:
hu: A kiszolgáló karakterkódolása:

en: Server configuration
hu: Kiszolgáló beállítások

en: Server connection collation
hu: Kiszolgálókapcsolat illesztése

en: Server default
hu: Kiszolgáló alapértéke

en: Server hostname
hu: A kiszolgáló gépneve

en: Server is configured as slave in a replication process. Would you like to:
hu: A többszörözési folyamatban a kiszolgáló szolgaként van beállítva. Mit szeretne tenni:

en: Server level tabs
hu: Szerver level fülek

en: Server name template
hu: Kiszolgálónév sablon

en: Server port
hu: A kiszolgáló portja

en: Server running with Suhosin. Please refer to %sdocumentation%s for possible issues.
hu: A kiszolgáló Suhosinnal fut. Kérjük, hogy a lehetséges problémáknak nézzen utána a %sdokumentációban%s.

en: Server socket
hu: A kiszolgáló szoftvercsatornája

en: Server type:
hu: Kiszolgáló típusa:

en: Server variables and settings
hu: Szerver változók és beállítások

en: Server version:
hu: Kiszolgáló verziója:

en: Server-level tabs
hu: Szerver level fülek

en: Server/library difference warning
hu: Kiszolgáló/programkönyvtár eltérés figyelmeztetés

en: Server:
hu: Kiszolgáló:

en: Servers
hu: Kiszolgálók

en: Servers display options.
hu: A kiszolgálók megjelenítésének beállításai.

en: Session timezone
hu: Munkamenet időzóna

en: Session value
hu: Munkamenet értéke

en: Set default
hu: Alapértelmezett beállítása

en: Set import and export directories and compression options.
hu: Az importálás és exportálás könyvtárainak, illetve a tömörítési lehetőségek beállítása.

en: Set log_output to %s
hu: A log_output beállítása ehhez: %s

en: Set long_query_time to %d seconds.
hu: A long_query_time beállítása %d másodpercre.

en: Set some commonly used options.
hu: Néhány gyakran használt lehetőség beállítása.

en: Set the number of seconds a script is allowed to run ([kbd]0[/kbd] for no limit).
hu: Adja meg a másodpercek számát, amíg egy parancsfájl futása engedélyezett ([kbd]0[/kbd], ha korlátlan).

en: Set value: %s
hu: Adja meg az értéket: %s

en: Set {key_buffer_size} depending on the size of your MyISAM indexes. 64M is a good start.
hu: Állítsa be a {key_buffer_size}-t a MyISAM indexek méretétől függően. 64M egy jó kezdet.

en: Sets the effective timezone; possibly different than the one from your database server
hu: Beállítja a tényleges időzónát, valószínűleg eltér az adatbázis-kiszolgáló időzónájától

en: Setting variable failed
hu: A változó beállítása nem sikerült

en: Setting {concurrent_insert} to 1 reduces contention between readers and writers for a given table. See also <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/concurrent-inserts.html">MySQL Documentation</a>
hu: A {Concurrent_insert} 1-re való beállítása csökkenti az írás és olvasás közti ellentétességet. Lásd még: <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/concurrent-inserts.html">MySQL dokumentáció</a>

en: Settings
hu: Beállítások

en: Settings for phpMyAdmin developers.
hu: Beállítások phpMyAdmin fejlesztőknek.

en: Settings for the table structure (list of columns).
hu: Beállítások a táblaszerkezethez (oszlopok listája).

en: Settings that didn't fit anywhere else.
hu: A sehova sem illő beállítások.

en: Settings will be imported from your browser's local storage.
hu: A beállítások a böngészője helyi tárolójából lesznek importálva.

en: Settings will be saved in your browser's local storage.
hu: A beállítások a böngészője helyi tárolójába lesznek mentve.

en: Severe fragmentation is likely to (further) increase Qcache_lowmem_prunes. This might be caused by many Query cache low memory prunes due to {query_cache_size} being too small. For a immediate but short lived fix you can flush the query cache (might lock the query cache for a long time). Carefully adjusting {query_cache_min_res_unit} to a lower value might help too, e.g. you can set it to the average size of your queries in the cache using this formula: (query_cache_size - qcache_free_memory) / qcache_queries_in_cache
hu: Súlyos töredezettség várhatóan (tovább) növelheti a Qcache_lowmem_prunes-t. Ezt valószínűleg a sok lekérdezési gyorsítótár alacsony memória tisztítás okozza azáltal, hogy a {query_cache_size} értéke túl kicsi. Egy azonnali, de rövid életű javításhoz ki tudja üríteni a lekérdezéshez használt gyorsítótárat (előfordulhat, hogy zárolva volt a lekérdezéshez használt gyorsítótár hosszú ideig). Az alacsonyabb értékre való gondos beállítása a {query_cache_min_res_unit}nak is segíthet, pl. beállíthatja egy átlagos méretre a következő képlet segítségével: (query_cache_size - qcache_free_memory) / qcache_queries_in_cache

en: Share this bookmark
hu: Könyvjelző megosztása

en: Shift+Click to add this column to ORDER BY clause or to toggle ASC/DESC.<br />- Ctrl+Click or Alt+Click (Mac: Shift+Option+Click) to remove column from ORDER BY clause
hu: ORDER BY kikötés hozzáadása ehhez az oszlophoz Shift+kattintással, vagy ASC/DESC váltogatása.<br />- Oszlop eltávolítása az ORDER BY kikötésből Ctrl+kattintás vagy Alt+kattintás (Mac: Shift+Option+kattintás) használatával

[ctx: Short month name]
en: May
hu: Máj

[ctx: Short week day name]
en: Sun
hu: Vas

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Show "Drop database" link to normal users
hu: Az "Adatbázis eldobása" hivatkozás megjelenítése a normál felhasználók számára

en: Show %1$s with dates from %2$s to %3$s by user %4$s %5$s
hu: %1$s mutatása %2$s és %3$s közti dátummal és %4$s %5$s felhasználóval

en: Show BLOB contents
hu: BLOB-tartalom megjelenítése

en: Show Full Queries
hu: Teljes lekérdezések megjelenítése

en: Show PHP information
hu: PHP információ megjelenítése

en: Show SQL queries
hu: Az SQL-lekérdezések megjelenítése

en: Show all
hu: Összes megjelenítése

en: Show arguments
hu: Argumentumok megjelenítése

en: Show binary contents
hu: Bináris tartalom megjelenítése

en: Show color
hu: Szín megjelenítése

en: Show connected slaves
hu: Csatlakozott szolgák mutatása

en: Show create
hu: Létrehozás megjelenítése

en: Show create database form
hu: Az adatbázis létrehozása űrlap megjelenítése

en: Show current browsing query
hu: Az aktuális böngészés lekérdezéseinek megjelenítése

en: Show databases navigation as tree
hu: Adatbázisok navigációjának megjelenítése faszerkezetként

en: Show detailed MySQL server information
hu: Részletes MySQL kiszolgáló információk megjelenítése

en: Show events in tree
hu: Események megjelenítése a fában

en: Show field types
hu: Mezőtípusok megjelenítése

en: Show find and replace criteria
hu: Keresési és csere kritériumok megjelenítése

en: Show form
hu: Űrlap megjelenítése

en: Show function fields
hu: A függvénymezők megjelenítése

en: Show functions in tree
hu: Függvények megjelenítése a fában

en: Show grid
hu: Rács megjelenítése

en: Show hidden items
hu: Rejtett elemek megjelenítése

en: Show hidden messages (#MSG_COUNT)
hu: A rejtett üzenetek megjelenítése (#MSG_COUNT)

en: Show hidden navigation tree items.
hu: Rejtett navigációs faszerkezet elemeinek megjelenítése.

en: Show hint
hu: Segítség megjelenítése

en: Show insert query
hu: Beillesztő lekérdezés megjelenítése

en: Show logo in navigation panel.
hu: Logó megjelenítése a navigációs panelen.

en: Show master status
hu: Mester állapot megjelenítése

en: Show me the central list of columns that are not already in this table
hu: Azon oszlopok központi listájának megjelenítése, amelyek már nincsenek ebben a táblában

en: Show me the possible partial dependencies based on data in the table
hu: Mutassa meg a táblában lévő adatok alapján a lehetséges részleges függőségeket

en: Show only active
hu: Csak az aktívak megjelenítése

en: Show only alert values
hu: Csak a figyelmeztető értékek megjelenítése

en: Show only listed databases
hu: Csak a kilistázott adatbázisok megjelenítése

en: Show open tables
hu: Nyitott táblák megjelenítése

en: Show or hide a column displaying the Creation timestamp for all tables.
hu: A létrehozás időbélyegét megjelenítő oszlop megjelenítése vagy elrejtése minden táblánál.

en: Show or hide a column displaying the Last check timestamp for all tables.
hu: A legutóbbi ellenőrzés időbélyegét megjelenítő oszlop megjelenítése vagy elrejtése minden táblánál.

en: Show or hide a column displaying the Last update timestamp for all tables.
hu: A legutóbbi frissítés időbélyegét megjelenítő oszlop megjelenítése vagy elrejtése minden táblánál.

en: Show or hide a column displaying the comments for all tables.
hu: A megjegyzéseket megjelenítő oszlop megjelenítése vagy elrejtése minden táblánál.

en: Show password change form
hu: A jelszómódosító űrlap megjelenítése

en: Show phpinfo() link
hu: A phpinfo() hivatkozás megjelenítése

en: Show procedures in tree
hu: Eljárások megjelenítése a fában

en: Show query box
hu: Lekérdezési doboz megjelenítése

en: Show query history at start
hu: Lekérdezés előzmények megjelenítése indításkor

en: Show row links anyway
hu: Sorhivatkozások megjelenítése mindenképp

en: Show search criteria
hu: Keresési kritériumok megjelenítése

en: Show search results
hu: Keresési eredmények megjelenítése

en: Show server listing as a list instead of a drop down.
hu: A kiszolgálók legördülő helyett listaként történő megjelenítése.

en: Show slave hosts
hu: Kisegítő állomások megjelenítése

en: Show slave status
hu: Kisegítő állapot megjelenítése

en: Show statistics
hu: A statisztika megjelenítése

en: Show table comments
hu: Tábla megjegyzéseinek megjelenítése

en: Show tables in tree
hu: Táblák megjelenítése a fában

en: Show this query here again
hu: A fenti lekérdezés megjelenítése itt újra

en: Show trace
hu: Nyomkövetés megjelenítése

en: Show unformatted values
hu: Formázatlan értékek megjelenítése

en: Show views in tree
hu: Nézetek megjelenítése a fában

en: Show/Hide tables list
hu: Táblák listájának megjelenítése vagy elrejtése

en: Show:
hu: Megjelenítés:

en: Showing %1$d bookmark (both private and shared) | Showing %1$d bookmarks (both private and shared)
hu[0]: %1$d könyvjelző megjelenítése (privát és megosztott egyaránt)
hu[1]: %1$d könyvjelző megjelenítése (privát és megosztott egyaránt)

en: Showing SQL query
hu: Megjelenítés SQL lekérdezésként

en: Showing as PHP code
hu: Megjelenítés PHP kódként

en: Showing bookmark
hu: Könyvjelző megjelenítése

en: Showing create queries
hu: Létrehozás lekérdezések megjelenítése

en: Showing rows %1$s - %2$s.
hu: Sorok megjelenítése %1$s - %2$s.

en: Showing rows %1s - %2s
hu: Sorok megjelenítése %1s-%2s

en: Shows link to [a@https://php.net/manual/function.phpinfo.php]phpinfo()[/a] output.
hu: Megjeleníti a [a@https://php.net/manual/function.phpinfo.php]phpinfo()[/a] kimenetre mutató hivatkozást.

en: Signon URL
hu: Signon URL-címe

en: Signon authentication
hu: Signon hitelesítés

en: Signon session name
hu: Signon munkamenet neve

en: Similar to the CHAR type, but stores binary byte strings rather than non-binary character strings
hu: Hasonló a CHAR típushoz, de bináris bájtláncot tárol nem-bináris karakterláncok helyett

en: Similar to the VARCHAR type, but stores binary byte strings rather than non-binary character strings
hu: Hasonló a VARCHAR típushoz, de bináris bájtláncot tárol nem-bináris karakterláncok helyett

en: Simplified Chinese
hu: Egyszerűsített kínai

en: Simulate query
hu: Lekérdezés szimulálása

en: Since grouping of INSERTs queries has been selected, INSERT queries into the same table are also being grouped together, disregarding of the inserted data.
hu: Mivel az INSERT lekérdezések csoportosítása van kijelölve, az azonos táblába történt INSERT lekérdezések is egy csoportba kerültek, tekintet nélkül a beszúrt adatokra.

en: Sinhalese
hu: Szingaléz

en: Sit tight! It may take few seconds depending on data size and column count of the table.
hu: Maradjon ülve! Az adatok méretétől és a tábla oszlopszámától függően eltarthat néhány másodpercig.

en: Size
hu: Méret

en: Skip Explain SQL
hu: SQL magyarázat átugrása

en: Skip current error
hu: Aktuális hiba átugrása

en: Skip locked tables
hu: A zárolt táblák kihagyása

en: Skip next %s errors.
hu: A következő %s hiba kihagyása.

en: Skip tables larger than
hu: Táblák kihagyása, amelyek nagyobbak mint

en: Skipping errors might lead into unsynchronized master and slave!
hu: A hibák átugrása nem szinkronizált mesterhez és szolgához vezethetnek!

en: Slave IO Thread not running!
hu: Szolga IO szál nem fut!

en: Slave SQL Thread not running!
hu: Szolga SQL szál nem fut!

en: Slave configuration
hu: Szolga beállítások

en: Slave replication
hu: Szolga replikáció

en: Slave status
hu: Másodlagos állapot

en: Slovak
hu: Szlovák

en: Slovenian
hu: Szlovén

en: Slow launch time
hu: Lassú indítási idő

en: Slow query logging
hu: Lekérdezési naplózás megjelenítése

en: Slow query rate
hu: Lassú lekérdezési ráta

en: Small/Big All
hu: Mind kicsi/nagy

en: Snap to grid
hu: Rácshoz illesztés

en: Socket on which MySQL server is listening, leave empty for default.
hu: A szoftvercsatorna, melyen a MySQL-kiszolgáló figyel, hagyja üresen az alapértelmezetthez.

en: Some error occurred while getting SQL debug info.
hu: Hibák történtek az SQL hibakeresési információk lekérése közben.

en: Some errors have been detected on the server!
hu: Hibák észlelhetők a kiszolgálón!

en: Sorry, we failed to restore the dropped event.
hu: Elnézést, nem sikerült visszaállítani az eldobott eseményt.

en: Sorry, we failed to restore the dropped routine.
hu: Elnézést, nem sikerült visszaállítani az eldobott eljárást.

en: Sorry, we failed to restore the dropped trigger.
hu: Elnézést, nem sikerült visszaállítani az eldobott eseményindítót.

en: Sort
hu: Rendezés

en: Sort buffer size
hu: Rendezőpuffer mérete

en: Sort by key
hu: Kulcs szerinti rendezés

en: Sort order for items in a foreign-key dropdown box; [kbd]content[/kbd] is the referenced data, [kbd]id[/kbd] is the key value.
hu: Az elemek rendezési sorrendje egy idegen kulcs legördülő panelban; [kbd]tartalom[/kbd]: hivatkozott adat, [kbd]id[/kbd]: a kulcs értéke.

en: Sort order:
hu: Rendezési sorrend:

en: Sort rows
hu: Sorok rendezése

en: Sort:
hu: Rendezés:

en: Sorted rows average: %s
hu: Rendezett sorok átlaga: %s

en: Sorting
hu: Rendezés

en: Source database `%s` was not found!
hu: A(z) „%s” forrás adatbázis nem található!

en: Space usage
hu: Területhasználat

en: Spanish
hu: Spanyol

en: Spatial
hu: Térbeli

en: Spatial column
hu: Térbeli oszlop

en: Specify browser's title bar text. Refer to [doc@faq6-27]documentation[/doc] for magic strings that can be used to get special values.
hu: Megadhatja a böngésző fejlécében megjelenített címet. Hivatkozzon a [doc@faq6-27]dokumentációra[/doc] a mágikus parancsok végett, amiket speciális értékek megjelenítésére használhat.

en: Stacked
hu: Halmozott

en: Stand in
hu: Ebből áll

en: Stand-in structure for view
hu: A nézet helyettes szerkezete

en: Start IO Thread only
hu: Csak IO menet indítása

en: Start Monitor
hu: Felügyelet indítása

en: Start SQL Thread only
hu: Csak SQL menet indítása

en: Start auto refresh
hu: Automatikus frissítés indítása

[ctx: Start of recurring event]
en: Start
hu: Kezdés

en: Start row:
hu: Kezdő sor:

en: Startup
hu: Indítás

en: State
hu: Állapot

en: Statements
hu: Utasítások

en: Statements to track
hu: Utasítások követésre

en: Static analysis:
hu: Statikus elemzés:

en: Status
hu: Állapot

en: Status variable(s)
hu: Állapot változó(k)

en: Step
hu: Lépés

en: Step 1.
hu: 1. lépés.

en: Step 2.
hu: 2. lépés.

en: Step 3.
hu: 3. lépés.

en: Stop IO Thread only
hu: Csak az IO szál megállítása

en: Stop SQL Thread only
hu: Csak az SQL szál megállítása

en: Stop auto refresh
hu: Automatikus frissítés leállítása

en: Storage Engine
hu: Tárolómotor

en: Storage Engine:
hu: Tárolómotor:

en: Storage Engines
hu: Tárolómotorok

en: Stores and enables efficient access to data in JSON (JavaScript Object Notation) documents
hu: Eltárolja és bekapcsolja a hatékony hozzáférést a JSON (JavaScript Object Notation) dokumentumok adataihoz

en: String that separates databases into different tree levels.
hu: Az adatbázisokat különféle fa szintekre elválasztó karakterlánc.

en: String that separates tables into different tree levels.
hu: A táblákat különféle fa szintekre tagoló karakterlánc.

en: Structure
hu: Szerkezet

en: Structure and data
hu: Szerkezet és adatok

en: Structure for view
hu: Nézet szerkezete

en: Structure for view %s exported as a table
hu: %s nézet struktúrája táblaként exportálva

en: Structure of %s
hu: %s szerkezete

en: Structure of table @TABLE@
hu: @TABLE@ tábla szerkezete

en: Structure only
hu: Csak a szerkezet

en: Structure snapshot
hu: Szerkezeti pillanatkép

en: Structure:
hu: Szerkezet:

en: Su
hu: Va

en: Submit
hu: Indítás

en: Submit Query
hu: Lekérdezés indítása

en: Submitted form contains errors
hu: A beküldött űrlapban hibák vannak

en: Suboptimal caching method.
hu: Nem optimális gyorsítótárazási módszer.

en: Succeeded
hu: Sikerült

en: Success
hu: Sikerült

en: Success!
hu: Sikerült!

en: Success.
hu: Sikerült.

en: Successfully deleted the page
hu: Az oldal sikeresen törölve

en: Suhosin warning
hu: Suhosin figyelmeztetés

en: Sum
hu: Összesen

en: Sum of grouped rows:
hu: A csoportosított sorok összege:

en: Summary by state
hu: Állapotösszegzés

en: Sun
hu: Vas

en: Sunday
hu: Vasárnap

en: SweKey config file
hu: SweKey konfigurációs fájl

en: Swedish
hu: Svéd

en: Switch to %svisual builder%s
hu: Átváltás a %svizuális tervezőre%s

en: Switch to copied database
hu: A másolt adatbázisra váltás

en: Switch to copied table
hu: A másolt táblára váltás

en: Switch to dark theme
hu: Átváltás sötét témára

en: Synonym for DOUBLE (exception: in REAL_AS_FLOAT SQL mode it is a synonym for FLOAT)
hu: DOUBLE-lal egyenértékű (kivéve: REAL_AS_FLOAT SQL módban a FLAT-tal egyenértékű)

en: Syntax highlighted CodeMirror editor for JSON.
hu: Szintaxis kiemeléssel ellátott CodeMirror szerkesztő JSON-höz.

en: Syntax highlighted CodeMirror editor for SQL.
hu: Szintaxis kiemeléssel ellátott CodeMirror szerkesztő SQL-hez.

en: Syntax highlighted CodeMirror editor for XML (and HTML).
hu: Szintaxis kiemeléssel ellátott CodeMirror szerkesztő XML-hez (és HTML-hez).

en: Syntax to use when inserting data
hu: Adat beillesztésére vonatkozó szintaxis

en: Syntax to use when inserting data:
hu: Adatbeszúrás során használandó szintaxis:

en: System CPU usage
hu: Rendszer CPU használat

en: System memory
hu: Rendszermemória

en: System swap
hu: Rendszer lapozófájl

en: Tab that is displayed when entering a database.
hu: Az adatbázisba belépéskor megjelenített lap.

en: Tab that is displayed when entering a server.
hu: A kiszolgálóra belépéskor megjelenített lap.

en: Tab that is displayed when entering a table.
hu: A táblába belépéskor megjelenített lap.

en: Table
hu: Tábla

en: Table %1$s has been altered successfully.
hu: A(z) %1$s tábla módosítása sikerült.

en: Table %1$s has been altered successfully. Privileges have been adjusted.
hu: A(z) %1$s tábla sikeresen módosítva lett. A jogosultságok módosítása megtörtént.

en: Table %1$s has been renamed to %2$s.
hu: A(z) %1$s tábla átnevezése %2$s névre megtörtént.

en: Table %s already exists!
hu: Már létezik %s nevű tábla!

en: Table %s has been copied to %s.
hu: A(z) %s tábla másolása %s néven megtörtént.

en: Table %s has been copied to %s. Privileges have been adjusted.
hu: A(z) %s tábla átmásolásra került ide: %s. A jogosultságok módosítása megtörtént.

en: Table %s has been dropped.
hu: A(z) %s tábla el lett dobva.

en: Table %s has been emptied.
hu: A(z) %s tábla kiürítése megtörtént.

en: Table %s has been flushed.
hu: A(z) %s tábla kiírása megtörtént.

en: Table %s has been moved to %s.
hu: A(z) %s tábla áthelyezése a(z) %s adatbázisba kész.

en: Table %s has been moved to %s. Privileges have been adjusted.
hu: A(z) %s tábla áthelyezésre került ide: %s. A jogosultságok módosítása megtörtént.

en: Table caption
hu: Táblacím

en: Table caption (continued):
hu: Táblacím (folytatólagos):

en: Table caption:
hu: Táblacím:

en: Table comments
hu: Tábla megjegyzése

en: Table comments:
hu: Tábla megjegyzések:

en: Table is already in Third normal form!
hu: A tábla már harmadik normál formában van!

en: Table is already in second normal form.
hu: A tábla már második normál formában van.

en: Table joins average: %s, this value should be less than 1 per hour
hu: Táblaillesztések átlaga: %s, ennek az értéknek kisebbnek kellene lennie, mint óránként egy

en: Table level tabs
hu: Tábla level fülek

en: Table lock wait rate
hu: Táblazárolás várakozási mértéke

en: Table lock wait rate: %s, this value should be less than 1 per hour
hu: Táblazárolás várakozási mérték: %s, értékének kevesebbnek kellene lennie, mint óránként 1

en: Table maintenance
hu: Tábla karbantartása

en: Table name
hu: Tábla neve

en: Table name template
hu: Táblanév sablon

en: Table navigation bar
hu: Navigációs sáv

en: Table of contents
hu: Tartalomjegyzék

en: Table options
hu: Tábla beállításai

en: Table search
hu: Táblakeresés

en: Table structure
hu: Táblaszerkezet

en: Table structure for table
hu: Tábla szerkezet ehhez a táblához

en: Table to describe the display columns, leave blank for no support; suggested: [kbd]pma__table_info[/kbd].
hu: Tábla a megjelenített oszlopok leírásához, hagyja üresen, ha nem kíván megadni leírást; ajánlott: [kbd]pma__table_info[/kbd].

en: Table tree separator
hu: Táblafa elválasztó

en: Table-level tabs
hu: Tábla level fülek

en: Table-specific privileges
hu: Táblaspecifikus jogok

en: Table:
hu: Tábla:

en: Tables
hu: Tábla

en: Tables display options.
hu: A táblák megjelenítésének beállításai.

en: Tables:
hu: Tábla:

en: Tabs
hu: Fülek

en: Taking you to next step…
hu: Átvitel a következő lépésre…

en: Target database
hu: Cél adatbázis

en: Target database `%s` was not found!
hu: A(z) „%s” cél adatbázis nem található!

en: Target for quick access icon
hu: A gyors hozzáférés ikon célja

en: Target for second quick access icon
hu: A második gyors hozzáférés ikon célja

en: Temp disk rate
hu: Ideiglenes háttértár mértéke

en: Template name
hu: Sablon neve

en: Template was created.
hu: A sablon létre lett hozva.

en: Template was deleted.
hu: A sablon törölve lett.

en: Template was loaded.
hu: A sablon be lett töltve.

en: Template was updated.
hu: A sablon frissítve lett.

en: Template:
hu: Sablon:

en: Temporary data
hu: Ideiglenes adatok

en: Temporary tables average: %s, this value should be less than 1 per hour.
hu: Ideiglenes táblák átlaga: %s, ennek az értéknek kevesebbnek kellene lennie az óránkénti egynél.

en: Test
hu: Teszt

en: Text
hu: Szöveg

en: Text fields
hu: Szöveges mezők

en: Textarea columns
hu: Szövegdoboz oszlopai

en: Textarea rows
hu: Szövegdoboz sorai

en: Textarea size (columns) in edit mode, this value will be emphasized for SQL query textareas (*2).
hu: Szövegdoboz méret (oszlop) szerkesztés módban, ez az érték lesz kiemelve az SQL-lekérdezés szövegdobozainál (*2).

en: Textarea size (rows) in edit mode, this value will be emphasized for SQL query textareas (*2).
hu: Szövegdoboz méret (sor) szerkesztés módban, ez az érték lesz kiemelve az SQL-lekérdezés szövegdobozainál (*2).

en: Texy! text
hu: Texy! szöveg

en: Th
hu: Cs

en: Thank you for submitting this report.
hu: Köszönjük a bejelentést.

en: The %% of indexes that use the MyISAM key buffer is low.
hu: Az indexek %%-a, amelyek a MyISAM kulcspufferrét használják, alacsony.

en: The %s extension is missing. Please check your PHP configuration.
hu: A %s kiterjesztés hiányzik. Kérem ellenőrizze a PHP beállításokat.

en: The %s file is not available on this system, please visit www.phpmyadmin.net for more information.
hu: A(z) %s fájl nem elérhető ezen a rendszeren, keresse fel a www.phpmyadmin.net oldalt további információkért.

en: The %s functionality is affected by a known bug, see %s
hu: A(z) %s funkcióra egy ismert hiba van hatással, lásd itt: %s

en: The %s table doesn't exist!
hu: A(z) %s tábla nem létezik!

en: The Advisor system can provide recommendations on server variables by analyzing the server status variables.
hu: A tanácsadó rendszer ajánlásokat tehet a kiszolgálói változókra vonatkozóan a kiszolgálóállapot változóinak vizsgálatával.

en: The InnoDB buffer pool has a profound impact on performance for InnoDB tables. Assign all your remaining memory to this buffer. For database servers that use solely InnoDB as storage engine and have no other services (e.g. a web server) running, you may set this as high as 80%% of your available memory. If that is not the case, you need to carefully assess the memory consumption of your other services and non-InnoDB-Tables and set this variable accordingly. If it is set too high, your system will start swapping, which decreases performance significantly. See also <a href="https://www.percona.com/blog/2007/11/03/choosing-innodb_buffer_pool_size/">this article</a>
hu: Az InnoDB pufferkészlet mély hatást gyakorol az InnoDB táblák működésére. A fennmaradó memóriát ehhez a pufferhez kell rendelni. Azon adatbázis-kiszolgálók számára, amelyek kizárólag az InnoDB tároló motort használják és nem futtatnak egyéb szolgáltatásokat (pl. egy webszervert), akkor a rendelkezésre álló memória 80%%-át lehet használni. Ha nem ez a helyzet, akkor gondosan értékelje át a memória-felhasználás mértékét a más szolgáltatások és a nem-InnoDB-táblák számára, és állítsuk át a változó értékét ennek megfelelően. Ha az érték túl magas, a rendszer teljesítménye jelentősen csökken. Lásd <a href="https://www.percona.com/blog/2007/11/03/choosing-innodb_buffer_pool_size/">ezt a cikket</a>

en: The InnoDB log file size is inadequately large.
hu: Az InnoDB naplófájl mérete túlságosan nagy.

en: The InnoDB log file size is not an appropriate size, in relation to the InnoDB buffer pool.
hu: A InnoDB napló fájl mérete nem megfelelő méretű, az InnoDB pufferkészlettel függ össze.

en: The MySQL manual only is accurate for official MySQL binaries.
hu: A MySQL kézikönyv csak a hivatalos MySQL kiadás számára akkurátus.

en: The MySQL server can ask the NDB Cluster storage engine if it knows about a table with a given name. This is called discovery. Handler_discover indicates the number of time tables have been discovered.
hu: A MySQL szerver meg tudja kérdezni az NDB fürt tárolómotortól, hogy ismeri a megadott nevű táblát. Ezt hívják felfedezésnek. A handler_discover jelzi a táblák felfedezésének számát.

en: The MySQL server version less than 5.1.
hu: A MySQL szerver verziója kisebb 5.1-nél.

en: The XML file specified was either malformed or incomplete. Please correct the issue and try again.
hu: A megadott XML-fájl rosszul formázott vagy befejezetlen. Javítsa ki a hibát és próbálja újra.

en: The amount of data read so far, in bytes.
hu: Az eddig beolvasott adatok mennyisége bájtban.

en: The amount of data written so far, in bytes.
hu: Az összes írott adat, bájtban.

en: The amount of data written to the transaction log before a checkpoint is performed. The default value is 24MB.
hu: Az ellenőrzőpont végrehajtása előtt a tranzakciónaplóba írt adatok mennyisége. Az alapértelmezés 24 MB.

en: The amount of free memory for query cache.
hu: A szabad memória mérete a lekérdezési gyorsítótárhoz.

en: The amount of memory allocated to the transaction log cache used to cache on transaction log data. The default is 16MB.
hu: A tranzakciónapló gyorsítótárához lefoglalt, a tranzakciónapló adatainak gyorsítótárazásához használt memória mennyisége. Alapértelmezés: 16 MB.

en: The arrangement of the charts is stored to the browsers local storage. You may want to export it if you have a complicated set up.
hu: A diagramok elrendezése a böngészők helyi tárolójában találhatók. Érdemes exportálni, ha összetett elrendezésről van szó.

en: The average time to acquire a row lock, in milliseconds.
hu: A sorzároláshoz szükséges átlag időtartam milliszekundumban.

en: The backed up query was:
hu: Az elmentett lekérdezés:

en: The best way to tune your system would be to change only one setting at a time, observe or benchmark your database, and undo the change if there was no clearly measurable improvement.
hu: A legjobb módja annak, hogy beállítsa a rendszert, hogy egyszerre csak egy beállítást változtat meg, megfigyeli adatbázis teljesítményét, és visszavonja a módosítást, ha nem volt egyértelmű javulás mérhető.

en: The bookmark has been deleted.
hu: A könyvjelző törlése megtörtént.

en: The buffer that is allocated when sorting MyISAM indexes during a REPAIR TABLE or when creating indexes with CREATE INDEX or ALTER TABLE.
hu: A MyISAM indexek rendezésekor lefoglalt puffer a REPAIR TABLE művelet során, vagy az indexek CREATE INDEX vagy ALTER TABLE paranccsal történő készítésekor.

en: The cache is currently fragmented by %s%% , with 100%% fragmentation meaning that the query cache is an alternating pattern of free and used blocks. This value should be below 20%%.
hu: A gyorsítótár jelenleg %s%%-ban töredezett, a 100%% széttagoltság azt jelenti, hogy a lekérdezéshez használt gyorsítótárban egy szabad és egy használt blokk váltakozik. Ennek az értéknek 20%% alatt kell lennie.

en: The central list of columns for the current database is empty.
hu: A központi oszlopok listája az aktuális adatbázisban üres.

en: The chart arrangement configuration in your browsers local storage is not compatible anymore to the newer version of the monitor dialog. It is very likely that your current configuration will not work anymore. Please reset your configuration to default in the <i>Settings</i> menu.
hu: A diagramelrendezés konfigurációja a webböngésző helyi gyorsítótárában már nem kompatibilis a felügyeleti panellel. Úgy tűnik, a jelenlegi konfiguráció nem működik többé. Állítsa vissza az alapértelmezést a <i>Beállítások</i> menüben.

en: The columns have been moved successfully.
hu: Az oszlop mozgatása sikeresen megtörtént.

en: The common part of the directory path for all InnoDB data files.
hu: Az összes InnoDB adatfájl könyvtára elérési útjának közös része.

en: The compiled-in InnoDB page size (default 16KB). Many values are counted in pages; the page size allows them to be easily converted to bytes.
hu: A belefordított InnoDB oldal mérete (alapértelmezés: 16 KB). Sok érték került számolásra az oldalakban; az oldal mérete teszi lehetővé a bájtokká történő könnyű átalakítást.

en: The configuration file now needs a secret passphrase (blowfish_secret).
hu: A konfigurációs fájlnak egy titkos hozzáférési kódra (blowfish_secret) van szüksége.

en: The configuration storage is not ready for the central list of columns feature.
hu: A beállítástároló nem áll készen az oszlopok központi listája szolgáltatáshoz.

en: The curl extension was not found and allow_url_fopen is disabled. Due to this some features such as error reporting or version check are disabled.
hu: A curl kiterjesztés nem található és az allow_url_fopen le van tiltva. Emiatt néhány funkció - mint például a hibajelentés, vagy verzió ellenőrzés - le lett tiltva.

en: The current number of pending fsync() operations.
hu: A folyamatban lévő fsync() műveletek száma.

en: The current number of pending reads.
hu: A folyamatban lévő olvasások száma.

en: The current number of pending writes.
hu: A folyamatban lévő írások száma.

en: The current query cache hit rate of %s%% is below 20%%
hu: %s%% aktuális lekérdezés-gyorsítótár találati aránya 20%% alatt

en: The current ratio of free query cache memory to total query cache size is %s%%. It should be above 80%%
hu: A szabad lekérdezési gyorsítótár-memória jelenlegi aránya a teljes lekérdezési gyorsítótár méretéhez %s%%. 80%% felett kellene lennie

en: The database name is empty!
hu: Üres az adatbázis neve!

en: The database name is not known for this query in the server's logs.
hu: Az adatbázis neve nem ismert ennél a lekérdezésnél a kiszolgáló naplójában.

en: The default pointer size in bytes, to be used by CREATE TABLE for MyISAM tables when no MAX_ROWS option is specified.
hu: Az alapértelmezett mutató mérete bájtban, a CREATE TABLE által a MyISAM táblákhoz, ha nem adták meg a MAX_ROWS beállítás értékét.

en: The definer must be in the "username@hostname" format!
hu: A meghatározónak „felhasznalonev@gepnev” formátumban kell lennie!

en: The definition of a stored function must contain a RETURN statement!
hu: A tárolt függvény meghatározásának tqartalmaznia kell VISSZATÉRÉSI utasítást!

en: The directory you set for upload work cannot be reached.
hu: Nem elérhető a feltöltésekhez megadott könyvtár.

en: The file being uploaded is probably larger than the maximum allowed size or this is a known bug in webkit based (Safari, Google Chrome, Arora etc.) browsers.
hu: A feltöltött fájl valószínűleg nagyobb, mint a megengedett méret vagy ez egy olyan hiba, amely a WebKit-alapú (Safari, Google Chrome, Arora stb.) böngészők esetében fordul elő.

en: The file is being processed, please be patient.
hu: Fájl feldolgozása folyamatban, kis türelmet kérünk.

en: The first line of the file contains the table column names <i>(if this is unchecked, the first line will become part of the data)</i>
hu: A fájl első sora tartalmazza a tábla oszlopneveit <i>(ha ez nincs kiválasztva, az első sor az adat része lesz)</i>

en: The first step of normalization is complete for table '%s'.
hu: A normalizálás első lépése befejeződött a következő táblánál: „%s”.

en: The following actions will be performed:
hu: A következő műveletek lesznek végrehajtva:

en: The following query has failed: "%s"
hu: A következő lekérdezés meghiúsult: "%s"

en: The following structures have either been created or altered. Here you can:
hu: A következő struktúrákat vagy már létrehozták vagy megváltoztattál. Itt lehet:

en: The grow size of the handle data (.xtd) files.
hu: Az adatkezelő (.xtd) fájlok növekedési mérete.

en: The grow size of the row pointer (.xtr) files.
hu: A sormutató (.xtr) fájlok növekedési mérete.

en: The host name is empty!
hu: A gépnév üres!

en: The imported file does not contain any data!
hu: Az importált fájl nem tartalmaz semmilyen adatot!

en: The increment size for extending the size of an autoextending tablespace when it becomes full.
hu: A növekmény mérete egy automatikusan bővülő táblahely méretének bővítéséhez, amikor megtelik.

en: The indexes %1$s and %2$s seem to be equal and one of them could possibly be removed.
hu: A(z) %1$s és a(z) %2$s egyenlőnek tűnik, és egyikük valószínűleg eltávolítható.

en: The max size of the result set in the query cache is the default of 1 MiB.
hu: A maximális mérete az eredményhalmaznak a lekérdezési gyorsítótárban alapértelmezésen 1 MB.

en: The maximum amount of used connections is getting close to the value of {max_connections}.
hu: A maximális mennyiségű használt kapcsolatok száma közeledik a {max_connections} értékhez.

en: The maximum number of connections that have been in use simultaneously since the server started.
hu: A kapcsolatok maximális száma, amely már egyidejűleg használatban van a szerver indítása óta.

en: The maximum size of a data log file. The default value is 64MB. PBXT can create a maximum of 32000 data logs, which are used by all tables. So the value of this variable can be increased to increase the total amount of data that can be stored in the database.
hu: Egy adatnaplófájl legnagyobb mérete. Az alapértelmezett érték 64 MB. A PBXT legfeljebb 32000 adatnaplót tud létrehozni, melyeket az összes tábla használ. Így ennek a változónak az értéke növelhető, hogy növelje az adatbázisban tárolható adatok összes mennyiségét.

en: The maximum size of the temporary file MySQL is allowed to use while re-creating a MyISAM index (during REPAIR TABLE, ALTER TABLE, or LOAD DATA INFILE).
hu: A MySQL által engedélyezett ideiglenes fájl legnagyobb mérete a MyISAM index újralétrehozásakor (REPAIR TABLE, ALTER TABLE vagy LOAD DATA INFILE során).

en: The maximum time to acquire a row lock, in milliseconds.
hu: A sorzároláshoz szükséges maximális időtartam milliszekundumban.

en: The mbstring PHP extension was not found and you seem to be using a multibyte charset. Without the mbstring extension phpMyAdmin is unable to split strings correctly and it may result in unexpected results.
hu: Nem található az mbstring PHP-kiterjesztés, s úgy tűnik, hogy Ön több bájtos karakterkészletet használ. Az mbstring kiterjesztés nélkül a phpMyAdmin nem tudja megfelelően felosztani a karakterláncokat, mely nem várt eredményhez vezethet.

en: The mode for automatic recovery of crashed MyISAM tables, as set via the --myisam-recover server startup option.
hu: Az összeomlott MyISAM táblák automatikus helyreállítási módja, a --myisam-recover szerver indítási beállításnál megadottak szerint.

en: The name '%s' is a MySQL reserved keyword. | The names '%s' are MySQL reserved keywords.
hu[0]: A(z) „%s” név a MySQL számára fenntartott kulcsszó.
hu[1]: A(z) „%s” nevek a MySQL számára fenntartott kulcsszavak.

en: The name of the primary key must be "PRIMARY"!
hu: Az elsődleges kulcs nevének "PRIMARY"-nak kell lennie!

en: The number of "random" read-aheads InnoDB initiated. This happens when a query is to scan a large portion of a table but in random order.
hu: Az InnoDB által kezdeményezett "véletlenszerű" előreolvasások száma. Ez akkor történik, ha egy lekérdezés meg akarja vizsgálni egy tábla nagy részét, viszont véletlenszerű sorrendben.

en: The number of INSERT DELAYED handler threads in use. Every different table on which one uses INSERT DELAYED gets its own thread.
hu: A használatban lévő INSERT DELAYED kezelőszálak száma. Minden eltérő táblának, melyen valaki INSERT DELAYED parancsot használ, saját szála lesz.

en: The number of INSERT DELAYED rows written.
hu: A beírt INSERT DELAYED sorok száma.

en: The number of buffer pool pages that have been requested to be flushed.
hu: A pufferkészlet oldalainak száma, melyeket kiírásra kértek.

en: The number of bytes written to the log file.
hu: A naplófájlba írt bájtok száma.

en: The number of cache hits.
hu: A gyorsítótár találatok száma.

en: The number of connection attempts (successful or not) to the MySQL server.
hu: A MySQL-kiszolgálóhoz való (sikeres vagy sikertelen) csatlakozás kísérleteinek száma.

en: The number of connections that were aborted because the client died without closing the connection properly.
hu: A kapcsolatok száma, amelyek megszakadtak, mert a kliens kilépett anélkül, hogy megfelelően lezárta volna a kapcsolat.

en: The number of currently open connections.
hu: A jelenleg megnyitott kapcsolatok száma.

en: The number of doublewrite operations that have been performed.
hu: A végrehajtott duplaírásos írások száma, s az e célból kiírt oldalak száma.

en: The number of executed FLUSH statements.
hu: A végrehajtott FLUSH utasítások száma.

en: The number of failed attempts to connect to the MySQL server.
hu: A MySQL-kiszolgálóhoz való csatlakozás sikertelen kísérleteinek száma.

en: The number of files that are open.
hu: A megnyitott fájlok száma.

en: The number of free memory blocks in query cache. High numbers can indicate fragmentation issues, which may be solved by issuing a FLUSH QUERY CACHE statement.
hu: A szabad memória blokkok száma a lekérdezési gyorsítótárban. Nagy számoknál töredezettség állhat fenn, amelyet a FLUSH QUERY CACHE paranccsal lehet orvosolni.

en: The number of free pages.
hu: A szabad lapok száma.

en: The number of fsync() operations so far.
hu: Az fsync() műveletek eddigi száma.

en: The number of fsync() writes done to the log file.
hu: A naplófájlba történt fsync() írások száma.

en: The number of in-memory temporary tables created automatically by the server while executing statements.
hu: A szerver által az utasítások végrehajtásakor automatikusan létrehozott, a memóriában tárolt ideiglenes táblák száma.

en: The number of internal COMMIT statements.
hu: A belső COMMIT utasítások száma.

en: The number of internal ROLLBACK statements.
hu: A belső ROLLBACK utasítások száma.

en: The number of items that can be displayed on each page of the navigation tree.
hu: A navigációs faszerkezet egyes oldalain megjeleníthető elemek száma.

en: The number of items that can be displayed on each page on the first level of the navigation tree.
hu: A navigációs faszerkezet első szintjének egyes oldalain megjeleníthető elemek száma.

en: The number of joins that did a full scan of the first table.
hu: Az első tábla teljes vizsgálatát elvégzett illesztések száma.

en: The number of joins that do not use indexes. If this value is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.
hu: Az indexeket nem használó illesztések száma. Ha ez az érték nem 0, akkor ellenőrizze körültekintően a táblák indexeit.

en: The number of joins that used a range search on a reference table.
hu: Egy hivatkozási táblán tartománykeresést használt illesztések száma.

en: The number of joins that used ranges on the first table. (It's normally not critical even if this is big.)
hu: Az első táblán tartományokat használt illesztések száma. (Normál esetben ez nem súlyos, még ha túl nagy is ez.)

en: The number of joins without keys that check for key usage after each row. (If this is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.)
hu: A kulcsok nélküli illesztések száma, melyek minden sor után kulcs használatát ellenőrzik. (Ha ez nem 0, akkor ellenőrizze körültekintően a táblák indexeit.))

en: The number of key blocks in the key cache that have changed but haven't yet been flushed to disk. It used to be known as Not_flushed_key_blocks.
hu: A kulcsgyorsítótárban lévő kulcsblokkok száma, melyek megváltoztak, de még nem kerültek lemezre kiírásra. Ez Not_flushed_key_blocks néven ismert.

en: The number of latched pages in InnoDB buffer pool. These are pages currently being read or written or that can't be flushed or removed for some other reason.
hu: Az InnoDB pufferkészletében zárolt oldalak száma. Ezek az épp beolvasás vagy írás alatt lévő oldalak, melyeket bizonyos más okok miatt nem lehet kiírni vagy eltávolítani.

en: The number of log write requests.
hu: A naplóírási kérések száma.

en: The number of logical read requests InnoDB has done.
hu: Az InnoDB által elvégzett logikai olvasási kérések száma.

en: The number of logical reads that InnoDB could not satisfy from buffer pool and had to do a single-page read.
hu: A logikai olvasások száma, melyeket az InnoDB nem tudott a pufferkészletből kielégíteni, s egyoldalas beolvasást végzett.

en: The number of merge passes the sort algorithm has had to do. If this value is large, you should consider increasing the value of the sort_buffer_size system variable.
hu: Az egyesítési menetek száma, amelyet a rendezési algoritmusnak el kellett végeznie. Ha ez az érték nagy, akkor fontolja meg a sort_buffer_size rendszerváltozó értékének növelését.

en: The number of non-cached queries (not cachable, or not cached due to the query_cache_type setting).
hu: A nem gyorsítótárazott lekérdezések száma (nem gyorsítótárazható, vagy nem gyorsítótárazott a query_cache_type beállítás miatt).

en: The number of open files is approaching the max number of open files.  You may get a "Too many open files" error.
hu: A megnyitott fájlok száma megközelíti a megnyitható fájlok maximális számát. Lehet, hogy hibaüzenetet fog kapni erről.

en: The number of opened files is at %s%% of the limit. It should be below 85%%
hu: A megnyitott fájlok száma %s%%-a a limitnek. 85%%-nál alacsonyabbnak kell lennie

en: The number of pages busy because they have been allocated for administrative overhead such as row locks or the adaptive hash index. This value can also be calculated as Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data.
hu: A foglalt oldalak száma, mert le lettek foglalva adminisztratív többletterheléshez, mint például a sorzárolások vagy az adaptív hashindex. Ez az érték Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data értékként is számolható.

en: The number of pages containing data (dirty or clean).
hu: Az adatokat tartalmazó lapok száma (piszkos vagy tiszta).

en: The number of pages created.
hu: A létrehozott lapok száma.

en: The number of pages currently dirty.
hu: A jelenleg piszkos lapok száma.

en: The number of pages read.
hu: A beolvasott lapok száma.

en: The number of pages that have been written for doublewrite operations.
hu: A végrehajtott duplaírásos írások száma, s az e célból kiírt oldalak száma.

en: The number of pages written.
hu: Az írott lapok száma.

en: The number of pending log file fsyncs.
hu: A folyamatban lévő naplófájl fsync-ek száma.

en: The number of physical reads of a key block from disk. If Key_reads is big, then your key_buffer_size value is probably too small. The cache miss rate can be calculated as Key_reads/Key_read_requests.
hu: Egy kulcsblokk lemezről történő fizikai beolvasásainak száma. Ha a Key_reads nagy, akkor valószínűleg túl kicsi a key_buffer_size értéke. A gyorsítótár sikertelen találatainak aránya a Key_reads/Key_read_requests alapján számítható ki.

en: The number of physical writes of a key block to disk.
hu: Egy kulcsblokk lemezre történő fizikai írásainak száma.

en: The number of physical writes to the log file.
hu: A naplófájlba történt fizikai írások száma.

en: The number of queries added to the cache.
hu: A gyorsítótárhoz adott lekérdezések száma.

en: The number of queries registered in the cache.
hu: A gyorsítótárban bejegyzett lekérdezések száma.

en: The number of queries that have been removed from the cache to free up memory for caching new queries. This information can help you tune the query cache size. The query cache uses a least recently used (LRU) strategy to decide which queries to remove from the cache.
hu: A lekérdezések száma, melyek eltávolításra kerültek a gyorsítórából az új lekérdezések gyorsítótárazásához történő memória felszabadításához. Ez az információ a lekérdezési gyorsítótár méretének szabályozásában segíthet. A lekérdezési gyorsítótár a legrégebben használt (LRU) stratégiával dönti el, hogy mely lekérdezéseket kell eltávolítani a gyorsítótárból.

en: The number of queries that have taken more than long_query_time seconds.
hu: A lekérdezések száma, melyekhez long_query_time másodpercnél többre volt szükség.

en: The number of requests to insert a row in a table.
hu: A kérések száma egy táblában lévő sor beszúrásához.

en: The number of requests to read a key block from the cache.
hu: A gyorsítótárból egy kulcsblokk beolvasásához szükséges kérések száma.

en: The number of requests to read a row based on a fixed position. This is high if you are doing a lot of queries that require sorting of the result. You probably have a lot of queries that require MySQL to scan whole tables or you have joins that don't use keys properly.
hu: Egy sor beolvasásához szükséges kérések száma egy rögzített pozíció alapján. Ez magas, ha Ön sok, az eredmény rendezését igénylő lekérdezést hajt végre. Valószínűleg sok olyan lekérdezés van, s a MySQL-nek teljes táblákat kell megvizsgálnia, vagy a kulcsokat nem megfelelően használó illesztések vannak.

en: The number of requests to read a row based on a key. If this is high, it is a good indication that your queries and tables are properly indexed.
hu: Egy sor kulcs alapján történő beolvasási kéréseinek száma. Ha ez magas, akkor jól mutatja, hogy a lekérdezések és a táblák megfelelően indexeltek.

en: The number of requests to read the next row in key order. This is incremented if you are querying an index column with a range constraint or if you are doing an index scan.
hu: A kulcssorrendben a következő sort beolvasandó kérések száma. Ez növekszik, ha Ön tartománymegkötéses index oszlopot kérdez le, vagy ha indexvizsgálatot végez.

en: The number of requests to read the next row in the data file. This is high if you are doing a lot of table scans. Generally this suggests that your tables are not properly indexed or that your queries are not written to take advantage of the indexes you have.
hu: Az adatfájlban lévő következő sor beolvasásához szükséges kérések száma. Ez magas, ha Ön sokszor vizsgálja át a táblákat. Ez általában azt javasolja, hogy a táblák nem megfelelően indexeltek, vagy a lekérdezések nincsenek írva az indexek kihasználása végett.

en: The number of requests to read the previous row in key order. This read method is mainly used to optimize ORDER BY … DESC.
hu: A kulcssorrendben előző sort beolvasandó kérések száma. Ezt a beolvasási módszert főleg az ORDER BY … DESC optimalizálásához használják.

en: The number of requests to update a row in a table.
hu: A kérések száma egy táblában lévő sor frissítéséhez.

en: The number of requests to write a key block to the cache.
hu: A kérések száma egy kulcsblokk gyorsítótárba történő írásához.

en: The number of row locks currently being waited for.
hu: A jelenleg várakozás alatt lévő sorzárolások száma.

en: The number of rows deleted from InnoDB tables.
hu: Az InnoDB táblákból törölt sorok száma.

en: The number of rows inserted in InnoDB tables.
hu: Az InnoDB táblákba beszúrt sorok száma.

en: The number of rows read from InnoDB tables.
hu: Az InnoDB táblákból beolvasott sorok száma.

en: The number of rows updated in InnoDB tables.
hu: Az InnoDB táblákban frissített sorok száma.

en: The number of rows waiting to be written in INSERT DELAYED queues.
hu: Az INSERT DELAYED sorokban írásra várakozó sorok száma.

en: The number of rows written with INSERT DELAYED for which some error occurred (probably duplicate key).
hu: Az INSERT DELAYED utasítással írt sorok száma, melyeknél néhány hiba történt (valószínűleg ismétlődő kulcs).

en: The number of sequential read-aheads InnoDB initiated. This happens when InnoDB does a sequential full table scan.
hu: Az InnoDB által kezdeményezett sorozatos előreolvasások száma. Ez akkor történik, mikor az InnoDB sorozatos teljes táblavizsgálatot tart.

en: The number of sorted rows.
hu: Rendezett sorok száma.

en: The number of sorts that were done by scanning the table.
hu: A tábla vizsgálatával végrehajtott rendezések száma.

en: The number of sorts that were done with ranges.
hu: A tartományokkal végzett rendezések száma.

en: The number of streams that are open (used mainly for logging).
hu: Az adatfolyamok száma, melyek nyitottak (főleg a naplózáshoz kerül felhasználásra).

en: The number of tables that are open.
hu: A megnyitott táblák száma.

en: The number of tables that have been opened. If opened tables is big, your table cache value is probably too small.
hu: Az eddig megnyitott táblák száma. Ha a megnyitott táblák nagyok, akkor valószínűleg túl kicsi a táblagyorsítótár értéke.

en: The number of temporary tables currently open by the slave SQL thread.
hu: A kisegítő SQL szál által épp megnyitott ideiglenes táblák száma.

en: The number of temporary tables on disk created automatically by the server while executing statements. If Created_tmp_disk_tables is big, you may want to increase the tmp_table_size  value to cause temporary tables to be memory-based instead of disk-based.
hu: A szerver által az utasítások végrehajtásakor a lemezen automatikusan létrehozott ideiglenes táblák száma. Ha a Created_tmp_disk_tables értéke nagy, akkor növelheti a tmp_table_size értékét, mely az ideiglenes táblákból memóriaalapúakat csinál a lemezalapú helyett.

en: The number of threads created to handle connections. If Threads_created is big, you may want to increase the thread_cache_size value. (Normally this doesn't give a notable performance improvement if you have a good thread implementation.)
hu: A kapcsolatok kezeléséhez létrehozott szálak száma. Ha a Threads_created nagy, akkor növelheti a thread_cache_size értékét. (Normál esetben ez nem növeli jelentősen a teljesítményt, ha jó szálmegvalósítása van.)

en: The number of threads in the thread cache. The cache hit rate can be calculated as Threads_created/Connections. If this value is red you should raise your thread_cache_size.
hu: A szálak száma a szál gyorsítótárban. A gyorsítótár találati aránya a Threads_created/Connections alapján számítható ki. Ha ez az érték piros, akkor növelnie kell a thread_cache_size méretét.

en: The number of threads that are not sleeping.
hu: A nem alvó szálak száma.

en: The number of threads that have taken more than slow_launch_time seconds to create.
hu: A szálak száma, melyek létrehozásához slow_launch_time másodpercnél többre volt szükség.

en: The number of times a row lock had to be waited for.
hu: A sorzárolásra váráshoz szükséges alkalmak száma.

en: The number of times a row was deleted from a table.
hu: Egy sornak a táblázatból történő törléseinek a száma.

en: The number of times that a table lock could not be acquired immediately and a wait was needed. If this is high, and you have performance problems, you should first optimize your queries, and then either split your table or tables or use replication.
hu: Ennyiszer nem lehetett azonnal megszerezni egy táblazárolást és várakozásra volt szükség. Ha ez magas, és Önnek teljesítményproblémái vannak, akkor előbb optimalizálja a lekérdezéseket, majd vagy ossza fel a táblát vagy táblákat, vagy használja a többszörözést.

en: The number of times that a table lock was acquired immediately.
hu: Azonnali táblazárolás alkalmainak száma.

en: The number of times the first entry was read from an index. If this is high, it suggests that the server is doing a lot of full index scans; for example, SELECT col1 FROM foo, assuming that col1 is indexed.
hu: Az első bejegyzés egy indexből történő beolvasásainak száma. Ha ez magas, akkor ez azt sugallja, hogy a szerver sok teljes indexvizsgálatot végez; például a SELECT col1 FROM foo azt feltételezi, hogy a col1 kerül indexelésre.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache but that exceeded the value of binlog_cache_size and used a temporary file to store statements from the transaction.
hu: A tranzakciók száma, melyek az ideiglenes bináris naplógyorsítótárat használt, azonban az túllépte a binlog_cache_size méretet, és ideiglenes fájlt használt az utasítások tárolásához a tranzakcióból.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache.
hu: Az ideiglenes bináris naplógyorsítótár által használt tranzakciók száma.

en: The number of unused blocks in the key cache. You can use this value to determine how much of the key cache is in use.
hu: A kulcsgyorsítótárban lévő, nem használt blokkok száma. Ezzel az értékkel állapíthatja meg, hogy mennyire van használatban a kulcsgyorsítótár.

en: The number of used blocks in the key cache. This value is a high-water mark that indicates the maximum number of blocks that have ever been in use at one time.
hu: A kulcsgyorsítótárban lévő használt blokkok száma. Ez az érték egy maximális jel, mely a valamikor használatban volt blokkok számát jelzi.

en: The number of waits we had because log buffer was too small and we had to wait for it to be flushed before continuing.
hu: Várakozások száma, amiket a naplópuffer kis mérete okozott és folytatás előtt meg kellett várni a kiírást.

en: The number writes done to the InnoDB buffer pool.
hu: Az InnoDB pufferkészletébe történt írások száma.

en: The password for %s was changed successfully.
hu: %s jelszavának megváltoztatása sikerült.

en: The password for authenticating with the proxy.
hu: A jelszó a proxyval való hitelesítéshez.

en: The password is empty!
hu: Üres a jelszó mező!

en: The passwords aren't the same!
hu: Nem egyeznek a jelszavak!

en: The percentage of garbage in a data log file before it is compacted. This is a value between 1 and 99. The default is 50.
hu: Az adatnaplófájlban lévő szemét tömörítés előtti százalékaránya. Ez 1 és 99 közti érték. Alapértelmezés: 50.

en: The phpMyAdmin Monitor can assist you in optimizing the server configuration and track down time intensive queries. For the latter you will need to set log_output to 'TABLE' and have either the slow_query_log or general_log enabled. Note however, that the general_log produces a lot of data and increases server load by up to 15%.
hu: A phpMyAdmin Monitor segít abban, hogy optimalizálja a szerver konfiguráció, és nyomon kövesse az idő intenzív lekérdezéseket. Az utóbbinál szükség lesz arra, hogy a log_output értékét 'TABLE'-ra állítsa és a slow_query_log-ot vagy a general_log-ot engedélyezze. Ne feledje azonban, hogy a general_log nagy adatmennyiséget eredményez, és növeli a szerver terhelését 15%-kal.

en: The phpMyAdmin configuration storage has been deactivated. %sFind out why%s.
hu: A phpMyAdmin beállítástárolója ki lett kapcsolva. %sTudja meg, hogy miért%s.

en: The phpMyAdmin configuration storage is not completely configured, some extended features have been deactivated. %sFind out why%s.
hu: A phpMyAdmin beállítástárolója nincs teljesen beállítva, néhány kibővített funkció ki lett kapcsolva. %sTudja meg, hogy miért%s.

en: The plot can be resized by dragging it along the bottom right corner.
hu: A terület a jobb alsó sarok húzásával átméretezhető.

en: The primary key ( %1$s ) consists of more than one column so we need to find the partial dependencies.
hu: Az elsődleges kulcs ( %1$s ) egynél több oszlopból áll, így meg kell keresnünk a részleges függőségeket.

en: The primary key has been dropped.
hu: Az elsődleges kulcs eldobása megtörtént.

en: The privileges were reloaded successfully.
hu: A jogok újratöltése sikerült.

en: The profile has been updated.
hu: A profil frissítése megtörtént.

en: The query cache is considerably fragmented.
hu: A lekérdezési gyorsítótár jelentősen töredezett.

en: The query cache is enabled and the server receives %d queries per second. This rule fires if there is more than 100 queries per second.
hu: A lekérdezéshez használt gyorsítótár engedélyezve van, és a kiszolgálóhoz %d lekérdezés érkezik másodpercenként. Ez a szabály akkor lép életbe, ha több mint 100 lekérdezés / másodperc áll fenn.

en: The query cache is known to greatly improve performance if configured correctly. Enable it by setting {query_cache_size} to a 2 digit MiB value and setting {query_cache_type} to 'ON'. <b>Note:</b> If you are using memcached, ignore this recommendation.
hu: A lekérdezéshez használt gyorsítótár nagyban javítja a teljesítményt, ha megfelelően van konfigurálva. Engedélyezze a {query_cache_size} 2 számjegyű MB értékre való állításával és a {query_cache_type} 'ON'-ra állításával. <b>Megjegyzés:</b> memcached használatakor hagyja figyelmen kívül ezt az ajánlást.

en: The query cache is not enabled.
hu: A lekérdezési gyorsítótár nincs engedélyezve.

en: The query cache size is above 128 MiB. Big query caches may cause significant overhead that is required to maintain the cache.
hu: A lekérdezés-gyorsítótár mérete 128 MB felett van. Nagy lekérdezés-gyorsítótár méret jelentős terhelést okozhat, amely a gyorsítótár fenntartásához szükséges.

en: The rate of opening files is high.
hu: A megnyitott fájlok mértéke nagy.

en: The rate of opening tables is high.
hu: A megnyitott táblák mértéke nagy.

en: The rate of reading data from a fixed position is high.
hu: A fix pozícióból való adat kiolvasásának mértéke nagy.

en: The rate of reading the first index entry is high.
hu: Az első indexbejegyzés olvasásának mértéke magas.

en: The rate of reading the next table row is high.
hu: A következő táblasor olvasásának mértéke nagy.

en: The ratio of removed queries to inserted queries is %s%%. The lower this value is, the better (This rules firing limit: 0.1%%)
hu: Az eltávolított és beszúrt lekérdezések aránya %s%%. Minél kisebb ez az érték, annál jobb (határérték: 0,1%%)

en: The requested page was not found in the history, it may have expired.
hu: A kért oldal nem található az Előzményekben, talán már lejárt.

en: The row has been deleted.
hu: A sor törlése megtörtént.

en: The second step of normalization is complete for table '%1$s'.
hu: A normalizálás második lépése befejeződött a következő táblánál: „%1$s”.

en: The selected user was not found in the privilege table.
hu: Nem található a kiválasztott felhasználó a privilégium táblában.

en: The selected users have been deleted successfully.
hu: A kiválasztott felhasználók törlése sikerült.

en: The server is not responding (or the local server's socket is not correctly configured).
hu: A kiszolgáló nem válaszol (vagy a helyi kiszolgáló socket nincs megfelelően beállítotva).

en: The server is not responding.
hu: A kiszolgáló nem válaszol.

en: The size of a transaction log before rollover, and a new log is created. The default value is 16MB.
hu: A tranzakciónapló váltás előtti mérete, s egy új napló készül. Az alapértelmezett érték 16MB.

en: The size of the buffer used when writing a data log. The default is 256MB. The engine allocates one buffer per thread, but only if the thread is required to write a data log.
hu: A Az adatnaplóba íráskor használt puffer mérete. Az alapértelmezés 256 MB. A motor szálanként egy puffert foglal le, de csak akkor, ha a szálnak írnia kell az adatnaplóba.

en: The size of the global transaction log buffer (the engine allocates 2 buffers of this size). The default is 1MB.
hu: A globális tranzakciónapló pufferének mérete (a motor 2 ilyen méretű puffert foglal le). Alapértelmezés: 1 MB.

en: The size of the memory buffer InnoDB uses to cache data and indexes of its tables.
hu: Az InnoDB által a táblák adatainak és indexeinek gyorsítótárazásához használt memóriapuffer mérete.

en: The slow query log is disabled.
hu: A slow_query_log le van tiltva.

en: The slow query rate should be below 5%%, your value is %s%%.
hu: A lassú lekérdezések mértékének kisebbnek kellene 5%%nál lennie, az érték %s%%.

en: The status of failsafe replication (not yet implemented).
hu: A hibabiztos többszörözés állapota (még nincs megvalósítva).

en: The table name is empty!
hu: Üres a tábla neve!

en: The third step of normalization is complete.
hu: A normalizálás harmadik lépése befejeződött.

en: The thread cache is set to 0
hu: A szál gyorsítótár 0 értékre van állítva

en: The total cost of the last compiled query as computed by the query optimizer. Useful for comparing the cost of different query plans for the same query. The default value of 0 means that no query has been compiled yet.
hu: Az utoljára lefordított lekérdezés összköltsége a lekérdezésoptimalizáló számítása szerint. Ugyanazon lekérdezés különféle lekérdezési tervei költségének lekérdezéséhez hasznos. Az alapértelmezett 0 érték azt jelenti, hogy lekérdezés lefordítására még nem került sor.

en: The total number of blocks in the query cache.
hu: A blokkok száma a lekérdezési gyorsítótárban.

en: The total number of data reads.
hu: Az összes beolvasott adat.

en: The total number of data writes.
hu: Az összes írott adat.

en: The total time spent in acquiring row locks, in milliseconds.
hu: A sorzárolásokra fordított összes idő milliszekundumban.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
hu: A feltöltött fájl mérete túllépi a HTML űrlapban megadott MAX_FILE_SIZE utasítást.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
hu: A feltöltött fájl mérete túllépi a php.ini fájlban megadott upload_max_filesize utasítást.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
hu: A feltöltött fájl csak részben került feltöltésre.

en: The uptime is only %s
hu: Az üzemidő mindössze %s

en: The url of the proxy to be used when retrieving the information about the latest version of phpMyAdmin or when submitting error reports. You need this if the server where phpMyAdmin is installed does not have direct access to the internet. The format is: "hostname:portnumber".
hu: A legújabb phpMyAdmin verzió információinak lekérésekor vagy hibajelentések küldésekor használandó proxy URL. Akkor van erre szükség, ha a phpMyAdmin telepítést tartalmazó kiszolgálónak nincs közvetlen internetelérése. A formátum: „gépnév:portszám”.

en: The user %s already exists!
hu: %s felhasználó már létezik!

en: The user name is empty!
hu: Üres a felhasználónév!

en: The username for authenticating with the proxy. By default, no authentication is performed. If a username is supplied, Basic Authentication will be performed. No other types of authentication are currently supported.
hu: A felhasználónév a proxyval való hitelesítéshez. Alapértelmezés szerint nincs hitelesítés. Ha egy felhasználónév adott, alapfokú hitelesítés történik. Jelenleg nincs más típusú hitelesítés támogatva.

en: The web server does not have permission to save the file %s.
hu: A webszerver számára nem engedélyezett a(z) %s fájl mentése.

en: Theme
hu: Téma

en: Theme %s not found!
hu: Nem található a(z) %s téma!

en: Theme path not found for theme %s!
hu: Nem található a(z) %s téma elérési útja!

en: Theme:
hu: Téma:

en: There are large item groups in navigation panel which may affect the performance. Consider disabling item grouping in the navigation panel.
hu: Nagy elemcsoportok vannak a navigációs panelen, amelyek hatással lehetnek a teljesítményre. Fontolja meg az elemcsoportosítás letiltását a navigációs panelen.

en: There are lots of rows being sorted.
hu: Sok sor lett rendezve.

en: There are no configured servers
hu: Nincsenek konfigurált szerverek

en: There are no events to display.
hu: Nincsen megjeleníthető esemény.

en: There are no favorite tables.
hu: Nincsenek kedvenc táblák.

en: There are no files to upload!
hu: Nincsenek feltöltendő fájlok!

en: There are no recent tables.
hu: Nincsenek utoljára használt táblák.

en: There are no routines to display.
hu: Nincsenek megjeleníthető eljárások.

en: There are no triggers to display.
hu: Nincsenek megjelenítendő eseményindítók.

en: There are too many joins without indexes.
hu: Túl sok kapcsolat van indexek nélkül.

en: There are too many threads that are slow to launch.
hu: Túl sok szál van, amelyek lassítják az indítást.

en: There is a high percentage of slow queries compared to the server uptime.
hu: A kiszolgáló üzemidejéhez képest nagy százalékban fordulnak elő lassú lekérdezések.

en: There is a lot of slow queries compared to the overall amount of Queries.
hu: Sok lassú lekérdezés van a összes lekérdezéshez viszonyítva.

en: There is no detailed status information available for this storage engine.
hu: Erről a tárolómotorról részletes állapot-információ nem áll rendelkezésre.

en: There is no primary key; please add one.<br/>Hint: A primary key is a column (or combination of columns) that uniquely identify all rows.
hu: Nincs elsődleges kulcs, adjon hozzá egyet.<br/>Tipp: Az elsődleges kulcs egy olyan oszlop (vagy oszlopok kombinációja), amely egyértelműen azonosítja az összes sort.

en: There was a problem accessing your browser storage, some features may not work properly for you. It is likely that the browser doesn't support storage or the quota limit has been reached. In Firefox, corrupted storage can also cause such a problem, clearing your "Offline Website Data" might help. In Safari, such problem is commonly caused by "Private Mode Browsing".
hu: Probléma adódott, amikor a böngészője tárolóját próbáltuk elérni, néhány megoldás nem fog tökéletesen működni az ön számára. Úgy tűnik, hogy a böngésző nem támogatja a helyi tárolást, vagy elérte a kvóta felső határát. Firefox esetében a sérült tároló okozhat ilyen problémát: az "Offline adatok törlése" segíthet. Safari böngészőnél ezt a hibát általában a privát módú böngészés okozza.

en: There was an error importing the ESRI shape file: "%s".
hu: Hiba történt az ESRI alakzat fájl importálásakor: „%s”.

en: These are Edit, Copy and Delete links.
hu: Ezek a Szerkesztés, Másolás és Törlés hivatkozások.

en: Third step of normalization (1NF+2NF+3NF)
hu: A normalizálás harmadik lépése (1NF+2NF+3NF)

en: Third step of normalization (3NF)
hu: A normalizálás harmadik lépése (3NF)

en: This %soption%s should be disabled as it allows attackers to bruteforce login to any MySQL server. If you feel this is necessary, use %srestrict login to MySQL server%s or %strusted proxies list%s. However, IP-based protection with trusted proxies list may not be reliable if your IP belongs to an ISP where thousands of users, including you, are connected to.
hu: Ezt a %slehetőséget%s le kell tiltani, ugyanis a támadóknak bármilyen MySQL kiszolgálóra lehetővé teszi a nyers erővel történő bejelentkezést. Ha úgy érzi, hogy erre szükség van, akkor használja a %sbejelentkezés korlátozását a MySQL kiszolgálóra%s vagy a %smegbízható proxylistákat%s. Az IP-alapú védelem megbízható proxylistákkal azonban lehet, hogy nem megbízható, ha az Ön IP-címe olyan internetszolgáltatóhoz tartozik, ahol több ezer felhasználó, köztük Ön is, csatlakozik az internethez.

en: This Host
hu: Ez a gép

en: This MySQL server does not support the %s storage engine.
hu: Ez a MySQL kiszolgáló nem támogatja a(z) %s tárolómotort.

en: This MySQL server has been running for %1$s. It started up on %2$s.
hu: Ez a MySQL szerver %1$s óta fut. Indítás időpontja: %2$s.

en: This MySQL server works as <b>master</b> and <b>slave</b> in <b>replication</b> process.
hu: Ezt a MySQL kiszolgáló <b>mester</b> és <b>szolga</b> módban működik a <b>többszörözési</b> folyamatban.

en: This MySQL server works as <b>master</b> in <b>replication</b> process.
hu: Ez a MySQL kiszolgáló <b>mesterként</b> működik a <b>többszörözési</b> folyamatban.

en: This MySQL server works as <b>slave</b> in <b>replication</b> process.
hu: Ez a MySQL kiszolgáló <b>szolgaként</b> működik a <b>többszörözési</b> folyamatban.

en: This action may change some of the columns definition.<br/>Are you sure you want to continue?
hu: Ez a művelet megváltoztathatja néhány oszlop meghatározását.<br/>Biztosan folytatni szeretné?

en: This column shows the amount of identical queries that are grouped together. However only the SQL query itself has been used as a grouping criteria, so the other attributes of queries, such as start time, may differ.
hu: Ez az oszlop az azonos lekérdezések mértékét mutatja, amelyek össze lettek rendezve. Ennek ellenére csak maga az SQL lekérdezés lett használva rendezési kritériumként, ezért a lekérdezések más tulajdonságai, mint például a lekérdezés kezdete, eltérőek lehetnek.

en: This feature is not supported by your web browser
hu: Az ön web böngészője nem támogatja ezt a szolgáltatást

en: This field is required
hu: Ez a mező kötelező

en: This format has no options
hu: Ennek a formátumnak nincsenek beállításai

en: This generally happens in case of general system overload as it is pretty simple operations. You might want to monitor your system load carefully.
hu: Ez általában akkor történik, ha a rendszer túlterhelt. Érdemes gondosan nyomon követni a rendszer működését.

en: This indicates that many queries are doing full table scans. Add indexes where applicable.
hu: Ez azt jelzi, hogy a számos lekérdezés teljes táblaletapogatást végez. Adjon hozzá indexet, ahol lehetséges.

en: This indicates that many queries need to sort results and/or do a full table scan, including join queries that do not use indexes. Add indexes where applicable.
hu: Ez azt jelzi, hogy számos lekérdezések kell rendezni az eredményeit és/vagy futtatni egy teljes táblaletapogatást, beleértve az összefűző lekérdezéseket, amelyek nem használnak indexeket. Adjon hozzá indexeket, ahol ez megtehető.

en: This is ON if this server is a slave that is connected to a master.
hu: Ez BE, ha ez főszerverhez csatlakoztatott kisegítő szerver.

en: This is a read-only variable and can not be edited
hu: Ez egy csak olvasható változó és nem szerkeszthető

en: This is the amount of memory allocated to the index cache. Default value is 32MB. The memory allocated here is used only for caching index pages.
hu: Ez az indexgyorsítótár számára lefoglalt memória mennyisége. Az alapértelmezett érték 32 MB. Az itt lefoglalt memória kerül felhasználásra az indexoldalak gyorsítótárazásához.

en: This is the amount of memory allocated to the record cache used to cache table data. The default value is 32MB. This memory is used to cache changes to the handle data (.xtd) and row pointer (.xtr) files.
hu: Ez a tábla adatainak gyorsítótárazásához használt rekordgyorsítótárhoz lefoglalt memória mennyisége. Az alapértelmezett érték 32 MB. Ez a memória kerül felhasználásra az adat (.xtd) és a sormutató (.xtr) fájlok kezeléséhez szükséges változások gyorsítótárazásához.

en: This is the number of transaction log files (pbxt/system/xlog*.xt) the system will maintain. If the number of logs exceeds this value then old logs will be deleted, otherwise they are renamed and given the next highest number.
hu: Ez a rendszer által kezelt tranzakció-naplófájlok (pbxt/system/xlog*.xt) száma. Ha a naplók száma túllépi ezt az értéket, akkor a régi naplókat törli, egyéb esetben átnevezi őket, és a következő legnagyobb számot adja nekik.

en: This list is based on a subset of the table's data and is not necessarily accurate.
hu: Ez a lista a tábla adatainak egy részhalmazán alapul és nem feltétlenül pontos.

en: This method requires using an '<i>SSL connection</i>' or an '<i>unencrypted connection that encrypts the password using RSA</i>'; while connecting to the server.
hu: Ez a módszer <i>SSL kapcsolatot</i> vagy <i>RSA-val kódolt jelszót előállító nem kódolt kapcsolatot</i> igényel a szerverhez kapcsolódás közben.

en: This might be caused by {query_cache_limit} being too low. Flushing the query cache might help as well.
hu: Ezt az okozhatja, hogy a {query_cache_limit} túl alacsony. A lekérdezéshez használt gyorsítótár megtisztítása segíthet.

en: This operation could take a long time. Proceed anyway?
hu: Ez a művelet sokáig eltarthat. Mindenképp folytatja?

en: This operation will attempt to convert your data to the new collation. In rare cases, especially where a character doesn't exist in the new collation, this process could cause the data to appear incorrectly under the new collation; in this case we suggest you revert to the original collation and refer to the tips at
hu: Ez a művelet kísérletet fog tenni az adatok átalakítására az új illesztésre. Ritka esetekben, különösen ahol egy karakter nem létezik az új illesztésben, ez a folyamat azt okozhatja, hogy az adatok helytelenül jelennek meg az új illesztésben. Ebben az esetben azt javasoljuk, hogy álljon vissza az eredeti illesztésre, és nézze meg a tippeket a következő oldalon:

en: This option conflicts with "%1$s".
hu: Ez a lehetőség ütközik ezzel: „%1$s”.

en: This option will replace your table and contained data.
hu: Ez az opció ki fogja cserélni a táblát és a tartalmazott adatot.

en: This plugin does not support compressed imports!
hu: Ez a beépülő modul nem támogatja a tömörített importálásokat!

en: This server is configured as master in a replication process.
hu: A kiszolgáló mesterként van beállítva egy többszörözési folyamatban.

en: This server is not configured as a master server in a replication process. You can choose from either replicating all databases and ignoring some of them (useful if you want to replicate a majority of the databases) or you can choose to ignore all databases by default and allow only certain databases to be replicated. Please select the mode:
hu: Ez a kiszolgáló a többszörözési folyamatban nem fő kiszolgálóként van beállítva. Választhatja az összes adatbázis többszörözését és egyesek figyelmen kívül hagyását (hasznos, ha szeretné többszörözni az adatbázis javát), vagy figyelmen kívül hagyhatja az adatbázisokat alapértelmezésként, és ezáltal csak bizonyos adatbázisok többszörözését végezheti el. Kérjük, válassza ki a módot:

en: This server is not configured as master in a replication process. Would you like to <a href="%s">configure</a> it?
hu: Ez a kiszolgáló nem mesterként van beállítva a többszörözési folyamatban. Szeretne <a href="%s">beállítani</a>?

en: This server is not configured as slave in a replication process. Would you like to <a href="%s">configure</a> it?
hu: Ez a kiszolgáló nincs beállítva szolgaként a többszörözési folyamatban. Szeretné <a href="%s"> beállítani</a>?

en: This setting is disabled, it will not be applied to your configuration.
hu: Ez a beállítás le van tiltva, nem lesz alkalmazva az Ön konfigurációjában.

en: This table does not contain a unique column. Features related to the grid edit, checkbox, Edit, Copy and Delete links may not work after saving.
hu: A tábla nem tartalmaz egy egyedi oszlopot. A táblázat szerkesztéséhez rendelt funkciók mint Szerkesztés, Másolás és Törlés nem feltétlenül lesznek elérhetők mentés után.

en: This usually indicates frequent full index scans. Full index scans are faster than table scans but require lots of CPU cycles in big tables, if those tables that have or had high volumes of UPDATEs and DELETEs, running 'OPTIMIZE TABLE' might reduce the amount of and/or speed up full index scans. Other than that full index scans can only be reduced by rewriting queries.
hu: Ez általában azt jelzi, hogy gyakori a teljes indexpásztázás. Teljes indexpásztázás gyorsabb, mint táblaletapogatás, de sok CPU teljesítményt igényel nagy táblák esetében, ha ezeket a táblázatok nagy mennyiségű UPDATE-eken és DELETE-ken estek át, az "OPTIMIZE TABLE" csökkentheti a teljes indexpásztázás mennyiségét és/vagy gyorsíthatja azt. Ezen kívül a teljes indexpásztázás csak a lekérdezés újraírásával csökkenthető.

en: This usually means there is a syntax error in it, please check any errors shown below.
hu: Ez általában azt jelenti, hogy szintaktikai hiba áll fenn, ellenőrizze az alább látható hibákat.

en: This value is interpreted using %1$sstrftime%2$s, so you can use time formatting strings. Additionally the following transformations will happen: %3$s. Other text will be kept as is. See the %4$sFAQ%5$s for details.
hu: Ennek az értéknek az értelmezése a(z) %1$sstrftime%2$s használatával történik, vagyis időformázó karakterláncokat használhat. Továbbá a következő átalakításokra kerül sor: %3$s. Más szöveg eredeti állapotában kerül megtartásra. Tekintse meg a %4$sFAQ%5$s oldalt a részletekért.

en: This value should be double checked to ensure that this directory is neither world accessible nor readable or writable by other users on your server.
hu: Ezt az értéket alaposan kell ellenőrizni, hogy megbizonyosodjon róla, ehhez a könyvtárhoz nem férhet hozzá mindenki, és a kiszolgálón lévő többi felhasználó által sem írható vagy olvasható.

en: This view has at least this number of rows. Please refer to %sdocumentation%s.
hu: Ebben a nézetben legalább ennyi számú sor van. Kérjük, hogy nézzen utána a %sdokumentációban%s.

en: Thread %s was successfully killed.
hu: Sikerült leállítani a(z) %s. szálat.

en: Thread cache
hu: Szálkészlet-gyorsítótár

en: Thread cache hit rate %%
hu: Szál-gyorsítótár találati aránya %%

en: Thread cache hit rate (calculated value)
hu: Szálkészlet-gyorsítótár találati aránya (számított érték)

en: Thread cache hitrate: %s%%, this value should be above 80%%
hu: Szál gyorsítótár találati arány: %s%%, értékének 80%% felett kellene lennie

en: Thread cache is disabled, resulting in more overhead from new connections to MySQL.
hu: Szál-gyorsítótár le van tiltva, ami még több többletterhet jelent a MySQL kapcsolatok részéről.

en: Thread cache is not efficient.
hu: A szál gyorsítótár nem hatékony.

en: Threads
hu: Szálak

en: Threads that are slow to launch
hu: Szálak, amelyek lassúak az indításhoz

en: Thu
hu: Csü

en: Thursday
hu: Csütörtök

en: Time
hu: Idő

en: Time taken
hu: Felhasznált idő

en: Time taken:
hu: Felhasznált idő:

en: Title of browser window when a database is selected.
hu: A böngészőablak címe, amikor egy adatbázis ki van választva.

en: Title of browser window when a server is selected.
hu: A böngészőablak címe, amikor egy kiszolgáló ki van választva.

en: Title of browser window when a table is selected.
hu: A böngészőablak címe, amikor egy tábla ki van választva.

en: Title of browser window when nothing is selected.
hu: A böngészőablak címe, amikor semmi sincs kiválasztva.

en: To
hu: Eddig

en: To display queries from the logs, select the relevant time span on any chart by holding down the left mouse button and panning over the chart. Once confirmed, this will load a table of grouped queries, there you may click on any occurring SELECT statements to further analyze them.
hu: A lekérdezéseknek a naplókból való megjelenítéséhez jelölje ki a megfelelő időszakot bármelyik diagramon a bal egérgomb lenyomva tartásával és a diagram felett való mozgatásával. Ez csoportosított lekérdezések tábláját fogja megnyitni, ahol a bármely előforduló SELECT utasításra való kattintással további elemzés végezhető el.

en: To have more accurate averages it is recommended to let the server run for longer than a day before running this analyzer
hu: Hogy pontosabb átlagot kapjon, ajánlott a kiszolgáló egy napnál hosszabb idejű futtatása, mielőtt elindítaná ezt az elemzést

en: To zoom in, select a section of the plot with the mouse.
hu: A nagyításhoz jelöljön ki egy területet az egérrel.

en: Today
hu: Ma

en: Toggle relation lines
hu: Relációs vonalak átállítása

en: Toggle small/big
hu: Kicsi/nagy kapcsoló

en: Too many clients are aborted.
hu: Túl sok kliens lett megszakítva.

en: Too many connections are aborted.
hu: Túl sok kapcsolat lett megszakítva.

en: Too many error messages, some are not displayed.
hu: Túl sok hibaüzenet, néhány nem megjeleníthető.

en: Too many sorts are causing temporary tables.
hu: Túl sok rendezés ideiglenes táblák létrejöttét okozza.

en: Too many table locks were not granted immediately.
hu: Túl sok táblazárolás nem hajtható végre azonnal.

en: Total
hu: Összesen

en: Total (since startup) number of times the replication slave SQL thread has retried transactions.
hu: A többszörözésben kisegítő SQL szál (az indítás óta) ennyiszer próbálta újra a tranzakciókat.

en: Total Time
hu: Teljes idő

en: Total memory
hu: Teljes memória

en: Total size of buffer pool, in pages.
hu: A pufferkészlet teljes mérete lapokban.

en: Total swap
hu: Teljes lapozófájl

en: Total time:
hu: Teljes idő:

en: Total:
hu: Összesen:

en: Track table
hu: Tábla nyomon követése

en: Track these data definition statements:
hu: Kövesse nyomon ezeket az adatmeghatározó utasításokat:

en: Track these data manipulation statements:
hu: Kövesse nyomon ezeket az adatmanipulációs utasításokat:

en: Track view
hu: Nyomkövetés nézet

en: Tracked tables
hu: Nyomon követett táblák

en: Tracking
hu: Követés

en: Tracking data definition successfully deleted
hu: Adatdefiníció nyomonkövetése sikeresen törölve

en: Tracking data deleted successfully.
hu: Nyomkövető adatok sikeresen törölve.

en: Tracking data manipulation successfully deleted
hu: Adatmanipuláció nyomonkövetése sikeresen törölve

en: Tracking for %1$s was activated at version %2$s.
hu: %1$s nyomkövetése aktiválva lett %2$s verzióban.

en: Tracking for %1$s was deactivated at version %2$s.
hu: %1$s nyomkövetése deaktiválva lett %2$s verzióban.

en: Tracking is active.
hu: Nyomkövetés aktív.

en: Tracking is not active.
hu: Nyomkövetés inaktív.

en: Tracking of %s is activated.
hu: %s követése aktiválva van.

en: Tracking of changes made in database. Requires the phpMyAdmin configuration storage.
hu: Változások követése az adatbázisban. A phpMyAdmin beállítástárolóját igényli.

en: Tracking report
hu: Nyomkövetési jelentés

en: Tracking report for table `%s`
hu: Követési jelentés '%s' táblához

en: Tracking statements
hu: Nyomkövetési utasítások

en: Tracking versions deleted successfully.
hu: Nyomkövető verziók sikeresen törölve.

en: Traditional Chinese
hu: Hagyományos kínai

en: Traditional Spanish
hu: Hagyományos spanyol

en: Traffic
hu: Forgalom

en: Transaction buffer size
hu: Tranzakció puffer mérete

en: Transaction coordinator
hu: Tranzakció koordinátor

en: Trigger %1$s has been created.
hu: A(z) %1$s eseményindító elkészült.

en: Trigger %1$s has been modified.
hu: A(z) %1$s eseményindító módosítása megtörtént.

[ctx: Trigger action time]
en: Time
hu: Idő

en: Trigger name
hu: Eseményindító neve

en: Triggers
hu: Eseményindítók

en: Truncate
hu: Kiürítés

en: Truncate Shown Queries
hu: A megjelenített lekérdezések lerövidítése

en: Truncate table before insert
hu: Tábla csonkolása beszúrás előtt

en: Try to connect without password.
hu: Kapcsolódási kísérlet jelszó nélkül.

en: Try to revert erroneous fields to their default values
hu: A hibás mezők alapértelmezett értékei visszaállításának megkísérlése

en: Tu
hu: Ke

en: Tue
hu: Ked

en: Tuesday
hu: Kedd

en: Turkish
hu: Török

en: Type
hu: Típus

en: Type to filter these, Enter to search all
hu: Gépeljen ezen elemek szűréséhez, vagy Enterrel keressen mindegyikre

en: UI preferences table
hu: Felhasználói felület beállítások tábla

en: URL where logo in the navigation panel will point to.
hu: Az URL, ahová a navigációs panelen lévő logó mutatni fog.

en: Ukrainian
hu: Ukrán

en: Unable to change master!
hu: Nem lehet módosítani a mestert!

en: Unable to connect to master %s.
hu: Nem lehet csatlakozni mester %s-hez.

en: Unable to read master log position. Possible privilege problem on master.
hu: Nem olvasható a mester napló pozíció. Valószínűleg jogosultsági probléma lehet a mesteren.

en: Unable to use timezone %1$s for server %2$d. Please check your configuration setting for [em]$cfg['Servers'][%3$d]['SessionTimeZone'][/em]. phpMyAdmin is currently using the default time zone of the database server.
hu: Nem lehet a(z) %1$s időzónát használni a következő kiszolgálónál: %2$d. Ellenőrizze a [em]$cfg['Servers'][%3$d]['SessionTimeZone'][/em] beállításait. A phpMyAdmin jelenleg az adatbázis-kiszolgáló alapértelmezett időzónáját használja.

en: Unexpected character on line %1$s. Expected tab, but found "%2$s".
hu: Nem várt karakter a(z) %1$s. sorban. Várt elem a tab, de helyette "%2$s" található.

en: Unexpected character.
hu: Váratlan karakter.

en: Unexpected characters on line %s.
hu: Nem várt karakterek a(z) %s sorban.

en: Unexpected dot.
hu: Váratlan pont.

en: Unexpected token.
hu: Váratlan jelsor.

en: Ungroup queries
hu: Lekérdezések szétbontása

en: Unique
hu: Egyedi

en: Unit
hu: Egység

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Unknown error in file upload.
hu: Ismeretlen hiba a fájlfeltöltésben.

en: Unknown table status:
hu: Ismeretlen táblaállapot:

en: Unlink from main panel
hu: Eltávolítás a fő panelről

en: Unparsable version string
hu: A verzió karakterlánc nem elemezhető

en: Unrecognized alter operation.
hu: Felismerhetetlen módosítás művelet.

en: Unrecognized data type.
hu: Felismerhetetlen adattípus.

en: Unrecognized keyword.
hu: Felismerhetetlen kulcsszó.

en: Unrecognized statement type.
hu: Felismerhetetlen utasítástípus.

en: Untitled
hu: Névtelen

en: Untracked tables
hu: Nem követett táblák

en: Update
hu: Frissítés

en: Update Query
hu: Lekérdezés frissítése

en: Update bookmark
hu: Könyvjelző frissítése

en: Update data when duplicate keys found on import
hu: Adatok frissítése, ha kettőzött kulcsok találhatók importáláskor

en: Update data when duplicate keys found on import (add ON DUPLICATE KEY UPDATE)
hu: Adatok frissítése, ha kettőzött kulcsok találhatók importáláskor (ON DUPLICATE KEY UPDATE hozzáadása)

en: Updated
hu: Frissítve

en: Upload directory
hu: Feltöltési könyvtár

en: Uploaded file cannot be moved, because the server has open_basedir enabled without access to the %s directory (for temporary files).
hu: A feltöltött fájlt nem lehet átmozgatni, mert a kiszolgálón be van kapcsolva az open_basedir anélkül, hogy a(z) %s könyvtárhoz hozzáférési engedélye lenne (az ideiglenes fájlokhoz).

en: Uploading your import file…
hu: Az importfájl feltöltése…

en: Uptime below one day
hu: Üzemidő egy nap alatt

en: Uptime is less than 1 day, performance tuning may not be accurate.
hu: Üzemidő kevesebb, mint 1 nap, teljesítmény tuning nem pontos.

en: Use %s statement
hu: %s utasítás használata

en: Use GZip output buffering for increased speed in HTTP transfers.
hu: A GZip-kimenet pufferelésének használata a HTTP-átvitelek sebességének növeléséhez.

en: Use Host Table
hu: Géptábla használata

en: Use LOCAL keyword
hu: LOCAL kulcsszó használata

en: Use OpenStreetMaps as Base Layer
hu: OpenStreetMaps használata alaprétegként

en: Use SSL
hu: SSL használata

en: Use Tables
hu: Felhasználandó táblák

en: Use database search
hu: Adatbázis-kereső használata

en: Use delayed inserts
hu: Késleltetett beszúrások használata

en: Use hexadecimal for BINARY & BLOB
hu: Hexadecimális értékek használata a BINARY és BLOB értékekhez

en: Use ignore inserts
hu: Mellőző beszúrások használata

en: Use natural order for sorting table and database names.
hu: Természetes sorrend használata a tábla- és adatbázisnevek rendezésénél.

en: Use only icons, only text or both.
hu: Csak ikonok, csak szöveg vagy mindkettő használata.

en: Use persistent connections to MySQL databases.
hu: Állandó kapcsolatok használata a MySQL adatbázisokhoz.

en: Use regular expression
hu: Reguláris kifejezés használata

en: Use text field
hu: Szöveges mező használata

en: Use text field:
hu: Szöveges mező használata:

en: Use this column to label each point
hu: Használja ezt az oszlopot az egyes pontok címkézéséhez

en: Use this value
hu: Ezen érték használata

en: Used memory
hu: Használt memória

en: Used variable / formula
hu: Használt változó / képlet

en: User
hu: Felhasználó

en: User account
hu: Felhasználói fiók

en: User accounts
hu: Felhasználói fiókok

en: User accounts overview
hu: Felhasználói fiókok áttekintése

en: User for config auth
hu: A konfigurációs hitelesítés felhasználóneve

en: User group
hu: Felhasználói csoport

en: User group menu assignments
hu: Felhasználói csoport menü hozzárendelések

en: User groups
hu: Felhasználói csoportok

en: User groups table
hu: Felhasználói csoport tábla

en: User has been added.
hu: A felhasználó hozzáadása megtörtént.

en: User name
hu: Felhasználónév

en: User name:
hu: Felhasználónév:

en: User preferences
hu: Felhasználói beállítások

en: User preferences storage table
hu: Felhasználók beállításainak tárolótáblája

en: User:
hu: Felhasználó:

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Username and hostname didn't change. If you only want to change the password, 'Change password' tab should be used.
hu: A felhasználónév és a kiszolgálónév nem változott. Ha csak a jelszót óhajtja cserélni, használja a "Jelszócsere" fület.

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: Users
hu: Felhasználók

en: Users cannot set a higher value
hu: A felhasználók nem adhatnak meg nagyobb értéket

en: Users having access to "%s"
hu: A(z) "%s" adatbázishoz hozzáférhető felhasználók

en: Users of '%s' user group
hu: A '%s' felhasználói csoport felhasználói

en: Users table
hu: Felhasználók tábla

en: Using bookmark "%s" as default browse query.
hu: A(z) „%s” könyvjelző használata alapértelmezett tallózás lekérdezésként.

en: Using the monitor:
hu: Felügyelet használata:

en: VIEW name
hu: NÉZET neve

en: Validates the string using regular expression and performs insert only if string matches it. The first option is the Regular Expression.
hu: Reguláris kifejezés használatával ellenőrzi a karakterláncot, és csak akkor hajtja végre a beszúrást, ha a karakterlánc illeszkedik arra. Az első lehetőség a reguláris kifejezés.

en: Validation failed for the input string %s.
hu: Az ellenőrzés nem sikerült a következő bemeneti karakterláncnál: %s.

en: Value
hu: Érték

en: Value Column:
hu: Érték oszlopa:

en: Value for the column "%s"
hu: "%s" oszlop értéke

en: Value must be equal or lower than %s!
hu: Az értéknek egyenlőnek vagy kevesebbnek kell lennie mint %s!

en: Values for a new column
hu: Az új oszlop értékei

en: Values for column %s
hu: „%s” oszlop értékei

en: Variable
hu: Változó

en: Variable %d:
hu: %d. változó:

en: Variables
hu: Változók

en: Verbose name of this server
hu: A kiszolgáló részletes neve

en: Version
hu: Verzió

en: Version %1$s of %2$s was deleted.
hu: %1$s / %2$s verzió törölve lett.

en: Version %1$s was created for selected tables, tracking is active for them.
hu: %1$s verzió létrejött a kijelölt táblákhoz, a nyomkövetés aktív a számukra.

en: Version %1$s was created, tracking for %2$s is active.
hu: %1$s verzió létrejött, a %2$s nyomonkövetése aktív.

en: Version %s snapshot (SQL code)
hu: %s verzió pillanatfelvételre (SQL kód)

en: Version check
hu: Verzió-ellenőrzés

en: Version information
hu: Verziószám

en: Version information:
hu: Verziószám:

en: Version is compiled from source, not a MySQL official binary.
hu: A verzió nem egy hivatalos MySQL bináris kód, hanem forrásból lett fordítva.

en: Version less than 5.1.30 (the first GA release of 5.1).
hu: A verzió kisebb 5.1.30-nál.

en: Version less than 5.5.8 (the first GA release of 5.5).
hu: A verzió kisebb 5.5.8-nál.

en: Versions
hu: Verziók

en: Vietnamese
hu: Vietnami

en: View
hu: Nézet

en: View %s has been dropped.
hu: A(z) %s nézet el lett dobva.

en: View a structure's contents by clicking on its name.
hu: Szerkezet tartalmának megtekintése a nevére való kattintással.

en: View dump (schema) of database
hu: Adatbázis kiírás (vázlat) megtekintése

en: View dump (schema) of databases
hu: Adatbázis kiírás (séma) megtekintése

en: View dump (schema) of table
hu: Tábla kiírás (vázlat) megtekintése

en: View in fullscreen
hu: Teljes képernyős megjelenítés

en: View only
hu: Csak megtekinthető

en: View output as text
hu: A kimenet megtekintése szövegként

en: View structure
hu: Szerkezet megtekintése

en: View users
hu: Felhasználók mutatása

en: Views
hu: Nézetek

en: Views:
hu: Nézetek:

en: Virtuality
hu: Virtualitás

en: Visualize GIS data
hu: GIS data megjelenítése

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Warning: a form on this page has more than %d fields. On submission, some of the fields might be ignored, due to PHP's max_input_vars configuration.
hu: Figyelmeztetés: ezen az oldalon az egyik űrlap több mint %d mezőt tartalmaz. Elküldéskor a mezők egy része mellőzve lehet a PHP max_input_vars beállítása miatt.

en: Warnings
hu: Figyelmeztetések

en: We
hu: Sze

en: Web server
hu: Webkiszolgáló

en: Wed
hu: Sze

en: Wednesday
hu: Szerda

en: Welcome
hu: Üdvözöljük

en: Welcome to %s
hu: Üdvözli a %s

en: Well Known Binary
hu: Jól ismert bináris

en: Well Known Text
hu: Jól ismert szöveg

en: West European
hu: Nyugat-európai

en: When Host table is used, this field is ignored and values stored in Host table are used instead.
hu: A géptábla használatakor ez a mező mellőzésre kerül, és a géptáblában lévő értékek kerülnek felhasználásra helyette.

en: When browsing tables, the sorting of each table is remembered.
hu: A táblák böngészése során az egyes táblák rendezése megmarad.

en: When disabled, users cannot set any of the options below, regardless of the checkbox on the right.
hu: Ha le van tiltva, a felhasználók semmit nem állíthatnak be az alábbi lehetőségek közül, függetlenül a jobboldalon lévő jelölőnégyzettől.

en: Where to show the table row links
hu: Hol legyenek a táblasor linkek

en: Whether a DROP DATABASE IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a database.
hu: DROP DATABASE IF EXISTS utasítás hozzá lesz adva a napló első sora ként az adatbázis létrehozása során.

en: Whether a DROP TABLE IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a table.
hu: DROP TABLE IF EXISTS utasítás hozzá lesz adva a napló első sora ként a tábla létrehozása során.

en: Whether a DROP VIEW IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a view.
hu: A DROP VIEW IF EXISTS utasítás hozzá legyen-e adva a napló első soraként a nézet létrehozása során.

en: Whether a user should be displayed a "show all (rows)" button.
hu: Meg kell-e jeleníteni egy felhasználó számára az "összes (sor) megjelenítése" gombot.

en: Whether a warning ("Are your really sure…") should be displayed when you're about to lose data.
hu: Kell-e figyelmeztetést („Biztosan…”) megjeleníteni, ha adatvesztésre készül.

en: Whether column comments should be shown in table structure view
hu: Meghatározza, hogy az oszlop megjegyzéseket megjelenítse-e a táblázat struktúra nézetben

en: Whether the table structure actions should be hidden.
hu: Legyenek-e rejtve a táblaszerkezet műveletei.

en: Whether the tracking mechanism creates versions for tables and views automatically.
hu: A követési mechanizmus automatikusan készítsen-e verziót a táblákhoz és a nézetekhez.

en: Whether to offer the possibility of tree expansion in the navigation panel.
hu: Ajánlja-e fel a fa kiterjesztésének lehetőségét a navigációs panelen.

en: Whether to show events under database in the navigation tree
hu: Jelenítse-e meg az eseményeket az adatbázis alatt a navigációs fában

en: Whether to show functions under database in the navigation tree
hu: Jelenítse-e meg a függvényeket az adatbázis alatt a navigációs fában

en: Whether to show hint or not.
hu: Jelenjen-e meg javaslat vagy sem.

en: Whether to show procedures under database in the navigation tree
hu: Jelenítse-e meg az eljárásokat az adatbázis alatt a navigációs fában

en: Whether to show row links even in the absence of a unique key.
hu: Jelenjenek-e meg sorhivatkozások az egyedi kulcs hiányában is.

en: Whether to show tables under database in the navigation tree
hu: Jelenítse-e meg a táblákat az adatbázis alatt a navigációs fában

en: Whether to show views under database in the navigation tree
hu: Jelenítse-e meg a nézeteket az adatbázis alatt a navigációs fában

en: While requesting new chart data the server returned an invalid response. This is most likely because your session expired. Reloading the page and reentering your credentials should help.
hu: Az új grafikon adatainak lekérésekor a kiszolgáló érvénytelen választ adott. Valószínűleg a munkamenet lejárt. Az oldal újratöltése, és a belépési adatok újbóli megadása segíthet.

en: Wildcards % and _ should be escaped with a \ to use them literally.
hu: A _ és a % karakterhelyettesítőt \ jellel kell lezárni, hogy szövegkonstansként lehessen őket használni.

en: With selected:
hu: A kijelöltekkel végzendő művelet:

en: Wk
hu: Hét

en: Words are separated by a space character (" ").
hu: A szavak elválasztása szóköz karakterrel (" ").

en: Words or values to search for (wildcard: "%"):
hu: Keresendő szavak vagy értékek (karakterhelyettesítő: "%"):

en: Write requests
hu: Írási kérések

en: Write waits
hu: Írási várakozások

en: Write waits in %
hu: Írási várakozások %-ban

en: Wrong GET file attribute value
hu: Hibás GET fájl attribútum érték

en: Wrong data
hu: Hibás adat

en: Wrong permissions on configuration file, should not be world writable!
hu: A konfigurációs fájl helytelen írási engedéllyel rendelkezik!

en: Wrong username/password. Access denied.
hu: Hibás felhasználónév/jelszó. A hozzáférés megtagadva.

en: X Values
hu: X értékek

en: X-Axis label:
hu: X tengely címkéje:

en: X-Axis:
hu: X tengely:

en: Y Values
hu: Y érték

en: Y values
hu: Y érték

en: Y-Axis label:
hu: Y tengely címkéje:

en: YES
hu: IGEN

[ctx: Year suffix]
en: none
hu: nincs

en: Yes
hu: Igen

en: You allow for connecting to the server without a password.
hu: Ön engedélyezi a jelszó nélküli csatlakozást a kiszolgálóhoz.

en: You are about to DESTROY a complete database!
hu: Ön a teljes adatbázis MEGSEMMISÍTÉSÉRE készül!

en: You are about to DESTROY a complete table!
hu: Ön a teljes tábla MEGSEMMISÍTÉSÉRE készül!

en: You are about to TRUNCATE a complete table!
hu: Ön a teljes tábla KIÜRÍTÉSÉRE készül!

en: You are currently using %s%% of your memory for the InnoDB buffer pool. This rule fires if you are assigning less than 60%%, however this might be perfectly adequate for your system if you don't have much InnoDB tables or other services running on the same machine.
hu: A memória %s%%-át használja az InnoDB puffertára. Ez a szabály akkor lép életbe, ha kevesebb mint 60%%-ot rendelt hozzá, de lehetséges, hogy ez a beállítás megfelelő az Ön rendszerének, ha a gépén nincs túl sok InnoDB tábla vagy egyéb futó szolgáltatás.

en: You are not allowed to log in to this MySQL server!
hu: Önnek nem engedélyezett a bejelentkezés erre a MySQL kiszolgálóra!

en: You are not using a secure connection; all data (including potentially sensitive information, like passwords) is transferred unencrypted!
hu: Ön nem biztonságos kapcsolatot használ, valamennyi adat (beleértve a bizalmasakat, mint a jelszavak) átvitele titkosítatlanul történik!

en: You are using Git version, run [kbd]git pull[/kbd] :-)[br]The latest stable version is %s, released on %s.
hu: Ön Git verziót használ, futtassa a [kbd]git pull[/kbd] parancsot :-)[br]Legújabb stabil verzió: %s, kiadás dátuma: %s.

en: You are using PHP's deprecated 'mysql' extension, which is not capable of handling multi queries. [strong]The execution of some stored routines may fail![/strong] Please use the improved 'mysqli' extension to avoid any problems.
hu: Ön a PHP elavult "mysql" kiterjesztését használja, amely nem képes multi lekérdezések használatára. [strong]Egyes tárolt rutinok végrehajtása sikertelen lehet![/strong] Kérjük, használja a fejlettebb 'mysqli' kiterjesztést a problémák elkerülése érdekében.

en: You are using the MySQL Query cache with a fairly high traffic database. It might be worth considering to use <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/ha-memcached.html">memcached</a> instead of the MySQL Query cache, especially if you have multiple slaves.
hu: A MySQL lekérdezési gyorsítótárat egy viszonylag nagy forgalmú adatbázissal használja. Lehet, hogy érdemes a lekérdezési gyorsítótár helyett a <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/ha-memcached.html">memcache</a> használata, különösen, ha több szolga van.

en: You are using the demo server. You can do anything here, but please do not change root, debian-sys-maint and pma users. More information is available at %s.
hu: Ön demo kiszolgálót használ. Bármit szerkeszthet, de kérjük, ne változtasson a root, debian-sys-maint és pma felhasználókon. További információ: %s.

en: You are using the mysql extension which is deprecated in phpMyAdmin. Please consider installing the mysqli extension.
hu: A mysql kiterjesztést használja, amely elavult a phpMyAdmin programban. Fontolja meg a mysqli kiterjesztés telepítését.

en: You attempted to load file with unsupported compression (%s). Either support for it is not implemented or disabled by your configuration.
hu: Ön nem támogatott tömörítésű (%s) fájlt kísérelt meg betölteni. Vagy nem valósították meg a támogatását, vagy letiltják a beállítások.

en: You can also edit most values<br />by clicking directly on them.
hu: Az elem szerkeszthetővé <br />válik kattintással.

en: You can also edit most values<br />by double-clicking directly on them.
hu: Az elemek nagy része szerkeszthetővé válik<br />dupla kattintással.

en: You can enter hostname/IP address and port separated by space.
hu: Az állomásnevet/IP-címet és a port számát szóközzel elválasztva írhatja be.

en: You can execute the dump by creating and using a temporary database. Please ensure that you have the privileges to do so.
hu: A halmaz futtatható ideiglenes tábla létrehozásával és használatával. Győződjön meg arról, hogy van erre jogosultsága.

en: You can reset all your settings and restore them to default values.
hu: Alaphelyzetbe állíthatja az összes beállítását és visszaállíthatja azokat az alapértelmezett értékekre.

en: You can set more settings by modifying config.inc.php, eg. by using %sSetup script%s.
hu: További beállításokat állíthat be a config.inc.php modosításával, pl. %sBeállító parancsfájl%s használatával.

en: You can use MySQL wildcard characters (% and _), escape them if you want to use their literal instances, i.e. use [kbd]'my\_db'[/kbd] and not [kbd]'my_db'[/kbd].
hu: Használhatja a MySQL wildcard karaktereket (% és _), escapelheti, ha literális formájukat használná, pl. használja a [kbd]'my\_db'[/kbd] alakot, s ne a [kbd]'my_db'[/kbd] alakot.

en: You can't change these variables. Please log in as root or contact your database administrator.
hu: Megváltoztathatja ezeket a változókat. Kérjük jelentkezzen be rendszergazdaként vagy vegye fel a kapcsolatot az adatbázis adminisztrátorával.

en: You didn't have blowfish secret set and have enabled [kbd]cookie[/kbd] authentication, so a key was automatically generated for you. It is used to encrypt cookies; you don't need to remember it.
hu: Nem állította be a blowfish titkosítást, és engedélyezte a [kbd]cookie[/kbd] hitelesítést, ezért a kulcs automatikus előállítása az Ön számára megtörtént. Ez kerül felhasználásra a sütik titkosításához, nem kell emlékeznie rá.

en: You do not have InnoDB enabled.
hu: Az InnoDB nincs engedélyezve.

en: You do not have necessary privileges to create a database named 'phpmyadmin'. You may go to 'Operations' tab of any database to set up the phpMyAdmin configuration storage there.
hu: Ön nem rendelkezik a szükséges jogosultságokkal a „phpmyadmin” nevű adatbázis létrehozásához. El kellene mennie bármelyik adatbázis „Műveletek” lapjára, hogy ott beállítsa a phpMyAdmin beállítástárolóját.

en: You do not have sufficient privileges to perform this operation; Please refer to the documentation for more details
hu: Nincs elegendő jogosultsága a művelet végrehajtásához. További részletekért nézze meg a dokumentációt

en: You do not have the necessary privileges to create a routine
hu: Önnek nincs meg a szükséges jogosultsága eljárás létrehozásához

en: You do not have the necessary privileges to create a trigger
hu: Önnek nincs meg a szükséges jogosultsága eseményindító létrehozásához

en: You do not have the necessary privileges to create an event
hu: Önnek nincs meg a szükséges jogosultsága esemény létrehozásához

en: You don't have sufficient privileges to be here right now!
hu: Önnek nincs elég joga ahhoz, hogy épp most itt tartózkodjon!

en: You don't have sufficient privileges to perform this operation; Please refer to the documentation for more details
hu: Nincs elegendő jogosultsága a művelet végrehajtásához. További részletekért nézze meg a dokumentációt

en: You have a slow query rate of %s per hour, you should have less than 1%% per hour.
hu: A lassú lekérdezések mértéke %s óránként, kevesebbnek kellene lennie, mint 1%% óránként.

en: You have added a new user.
hu: Az új felhasználó hozzáadása megtörtént.

en: You have edited some data and they have not been saved. Are you sure you want to leave this page before saving the data?
hu: Egy vagy több adat szerkesztve lett de nem lett még elmentve. Biztos benne, hogy mentés nélkül kívánja elhagyni az oldalt?

en: You have enabled mbstring.func_overload in your PHP configuration. This option is incompatible with phpMyAdmin and might cause some data to be corrupted!
hu: Ön engedélyezte az mbstring.func_overload funkciót a PHP konfigurációban. Ez a beállítás nem kompatibilis a phpMyAdminnal, és az adatsérüléssel járhat!

en: You have no saved settings!
hu: Nincsenek elmentett beállításai!

en: You have revoked the privileges for %s.
hu: %s jogainak visszavonása megtörtént.

en: You have to add at least one column.
hu: Legalább egy oszlopot kell hozzáadnia.

en: You have to choose at least one column to display!
hu: Legalább egy megjeleníteni kívánt oszlopot ki kell választani!

en: You have unsaved changes; are you sure you want to leave this page?
hu: Mentetlen változtatásai vannak, biztosan el szeretné hagyni ezt az oldalt?

en: You have updated the privileges for %s.
hu: Ön frissítette %s jogait.

en: You haven't saved the changes in the layout. They will be lost if you don't save them. Do you want to continue?
hu: Nem mentette a változtatásokat az elrendezésben. Mentés nélkül ezek el fognak veszni. Így is folytatni szeretné?

en: You may also drag and drop a file on any page.
hu: Továbbá behúzhat és beejthet egy fájlt bármely oldalra.

en: You may examine the data in the error report:
hu: Meg kellene vizsgálni a hibajelentésben lévő adatokat:

en: You may need to decrease the size of {key_buffer_size}, re-examine your tables to see if indexes have been removed, or examine queries and expectations about what indexes are being used.
hu: Szükség lehet a {key_buffer_size} méretének csökkentésére, vizsgálja felül a táblákat, hogy az indexek el lettek-e távolítva, vagy vizsgálja meg a lekérdezéseket és hogy mely indexek lehetnek használatban.

en: You may need to increase {key_buffer_size}.
hu: Növelje meg {key_buffer_size} értékét.

en: You may want to refresh the page.
hu: Kérem, frissítse az oldalt.

en: You might want to increase {long_query_time} or optimize the queries listed in the slow query log
hu: Érdemes növelni a(z) {long_query_time}-t vagy optimalizálni a lassú lekérdezés naplóban lévő lekérdezéseket

en: You might want to increase {query_cache_size}, however keep in mind that the overhead of maintaining the cache is likely to increase with its size, so do this in small increments and monitor the results.
hu: Érdemes növelni a {query_cache_size} méretét, de ne feledje, hogy a fölös karbantartás növeli a gyorsítótár méretét, így ezt kis lépésekben tegye, és kísérje figyelemmel az eredményeket.

en: You must provide a name and a type for each routine parameter.
hu: Meg kell adnia egy nevet és egy típust minden rutin paraméterhez.

en: You must provide a routine definition.
hu: Meg kell adnia a rutin leírását.

en: You must provide a routine name!
hu: Meg kell adnia egy eljárásnevet!

en: You must provide a trigger definition.
hu: Meg kell adnia egy eseményindító meghatározást.

en: You must provide a trigger name!
hu: Meg kell adnia egy eseményindító nevet!

en: You must provide a valid event for the trigger!
hu: Meg kell adnia egy érvényes eseményt a eseményindítóhoz!

en: You must provide a valid execution time for the event.
hu: Meg kell adnia egy érvényes végrehajtási időt az eseményhez.

en: You must provide a valid interval value for the event.
hu: Meg kell adnia egy érvényes időköz értéket az eseményhez.

en: You must provide a valid return type for the routine.
hu: Meg kell adnia egy érvényes visszatérési típust a rutinhoz.

en: You must provide a valid table name!
hu: Meg kell adnia egy érvényes táblanevet!

en: You must provide a valid timing for the trigger!
hu: Meg kell adnia egy érvényes időzítést az eseményindítóhoz!

en: You must provide a valid type for the event.
hu: Meg kell adnia egy érvényes típust az eseményhez.

en: You must provide an event definition.
hu: Meg kell adnia egy eseménymeghatározást.

en: You must provide an event name!
hu: Meg kell adnia egy eseménynevet!

en: You must provide length/values for routine parameters of type ENUM, SET, VARCHAR and VARBINARY.
hu: Meg kell adnia hosszat/értékeket az ENUM, SET, VARCHAR és VARBINARY rutin paramétereihez.

en: You probably did not create a configuration file. You might want to use the %1$ssetup script%2$s to create one.
hu: Ön valószínűleg nem hozta létre a konfigurációs fájlt. A %1$stelepítőszkripttel%2$s el tudja készíteni.

en: You probably tried to upload a file that is too large. Please refer to %sdocumentation%s for a workaround for this limit.
hu: Ön bizonyára túl nagy fájlt próbált meg feltölteni. Kérjük, nézzen utána a %sdokumentációban%s a korlátozás feloldása végett.

en: You set the [kbd]config[/kbd] authentication type and included username and password for auto-login, which is not a desirable option for live hosts. Anyone who knows or guesses your phpMyAdmin URL can directly access your phpMyAdmin panel. Set %sauthentication type%s to [kbd]cookie[/kbd] or [kbd]http[/kbd].
hu: Ön a [kbd]konfigurációs[/kbd] hitelesítési típust állította be, s az automatikus bejelentkezéshez megadta a felhasználónevet és a jelszót, ami működő állomások esetén nemkívánatos beállítás. Bárki, aki tudja vagy kitalálja a phpMyAdmin URL-címét, közvetlenül hozzá tud férni a phpMyAdmin panelhoz. Állítsa %sauthentication type%s-t  [kbd]cookie[/kbd]-ra vagy [kbd]http[/kbd]-re.

en: You should upgrade to %s %s or later.
hu: Frissítenie kell %s %s vagy újabb verzióra.

en: You should upgrade, as MySQL 5.1 has improved performance, and MySQL 5.5 even more so.
hu: Frissítsen MySQL 5.1-re a teljesítményjavulásért, a MySQL 5.5 még inkább ajánlott.

en: You should upgrade, as recent versions of MySQL 5.1 have improved performance and MySQL 5.5 even more so.
hu: Frissítsen MySQL 5.1-re a teljesítményjavulásért, a MySQL 5.5 még inkább ajánlott.

en: You should use SSL connections if your database server supports it.
hu: SSL-kapcsolatokat kellene használnia, ha az adatbázis kiszolgálója támogatja.

en: You tried to import an invalid file or the imported file contains invalid data!
hu: Érvénytelen fájlt próbált importálni, vagy az importált fájl érvénytelen adatot tartalmaz!

en: Your InnoDB buffer pool is fairly small.
hu: Az InnoDB pufferterülete túlságosan kicsi.

en: Your InnoDB log size is at %s%% in relation to the InnoDB buffer pool size, it should not be below 20%%
hu: Az InnoDB napló mérete %s%% viszonyítva az InnoDB puffertármérethez, értéke nem lehet 20%% alatt

en: Your PHP MySQL library version %s differs from your MySQL server version %s. This may cause unpredictable behavior.
hu: A PHP MySQL programkönyvtár verziója (%s) eltér a MySQL kiszolgáló verziójától (%s). Ez kiszámíthatatlan viselkedést okozhat.

en: Your PHP parameter [a@https://php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@_blank]session.gc_maxlifetime[/a] is lower than cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login might expire sooner than configured in phpMyAdmin.
hu: A [a@https://php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@_blank]session.gc_maxlifetime[/a] paraméter alacsonyabb a phpMyAdminban beállított cookie érvényességénél. Emiatt a bejelentkezése a phpMyAdminban beállítottnál előbb járhat le.

en: Your SQL query has been executed successfully.
hu: Az SQL-lekérdezés végrehajtása sikerült.

en: Your absolute InnoDB log size is %s MiB
hu: Az Ön teljes InnoDB naplójának mérete %s MB

en: Your browser has phpMyAdmin configuration for this domain. Would you like to import it for current session?
hu: A böngészőjének van phpMyAdmin beállítása ehhez a tartományhoz. Szeretné importálni azt a jelenlegi munkamenethez?

en: Your browser will refresh all displayed charts in a regular interval. You may add charts and change the refresh rate under 'Settings', or remove any chart using the cog icon on each respective chart.
hu: A böngésző az összes megjelenített diagramot rendszeres időközönként frissíti. Hozzá lehet adni diagramot és változtatni a frissítési rátán a "Beállításokban", vagy el lehet távolítani a diagramokat a fogaskerék ikon használatával.

en: Your export is incomplete, due to a low execution time limit at the PHP level!
hu: Az exportálás nem teljes a PHP szinten lévő alacsony végrehajtási időkorlát miatt!

en: Your memory capacity is above 3 GiB (assuming the Server is on localhost), so MySQL might not be able to access all of your memory. You might want to consider installing the 64-bit version of MySQL.
hu: A memória kapacitása meghaladja a 3 GiB-t (feltételezve, hogy a kiszolgáló a localhoston van), így a MySQL nem fogja tudni az egész memóriát elérni. Fontolja meg a MySQL 64 bites változatának telepítését.

en: Your preferences will be saved for current session only. Storing them permanently requires %sphpMyAdmin configuration storage%s.
hu: A beállításai csak a jelenlegi munkamenethez lesznek elmentve. A végleges tároláshoz szükséges a %sphpMyAdmin beállítástároló%s.

en: Your session has expired. Please log in again.
hu: Lejárt a munkamenet. Lépjen be újra.

en: Zoom search
hu: Lépcsőzetes keresés

en: [ROLLBACK occurred.]
hu: [ROLLBACK történt.]

en: [kbd]SMART[/kbd] - i.e. descending order for columns of type TIME, DATE, DATETIME and TIMESTAMP, ascending order otherwise.
hu: [kbd]SMART[/kbd] - azaz a TIME, DATE, DATETIME és TIMESTAMP típusú oszlopok sorrendje csökkenő, egyéb esetben növekvő.

en: active
hu: aktív

en: after %s
hu: %s után

en: alias export may not work reliably in all cases.
hu: az álnév exportálás nem minden esetben működhet megbízhatóan.

en: all words
hu: minden szó

en: and then
hu: és utána

en: as regular expression
hu: reguláris kifejezésként

en: ascending
hu: növekvő

en: at beginning of table
hu: a tábla elejénél

en: at least one of the words
hu: legalább az egyik szó

en: authored on %1$s by %2$s
hu: szerző %2$s %1$s-on

en: both of the above
hu: a fentiekből mindkettő

en: both of the above<br /> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>
hu: mindkettő a fentiek közül<br /> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Példa:<code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>

en: cancel
hu: mégse

en: case-insensitive
hu: a kis- és nagybetű nem különbözik

en: case-sensitive
hu: a kis- és nagybetű különbözik

en: committed on %1$s by %2$s
hu: %2$s szerkesztette %1$s-on

en: complete inserts
hu: teljes beillesztések

en: concurrent_insert is set to 0
hu: A concurrent_insert 0-ra van állítva

en: data
hu: adat

en: database-specific
hu: adatbázis-specifikus

[ctx: date and time types]
en: Date and time
hu: Dátum és idő

en: descending
hu: csökkenő

en: dictionary
hu: szótár

en: disabled
hu: letiltott

en: display column
hu: oszlop megjelenítése

en: dynamic
hu: dinamikus

en: event
hu: esemény

en: extended inserts
hu: kiterjesztett beillesztések

en: first
hu: első

[ctx: for MIME transformation]
en: Description
hu: Leírás

[ctx: for default]
en: None
hu: Nincs

en: general_log and slow_query_log are enabled.
hu: A general_log és a slow_query_log engedélyezve vannak.

en: general_log is enabled.
hu: A general_log engedélyezve van.

en: global
hu: globális

en: gzipped
hu: gzip-elve

en: have_innodb is set to 'value'
hu: have_innodb átállítva 'value'-ra

en: in use
hu: használatban

en: include column names in every <code>INSERT</code> statement <br /> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3)</code>
hu: tartalmazza az oszlopneveket minden <code>INSERT</code> utasítás <br /> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Példa: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3)</code>

en: insert multiple rows in every <code>INSERT</code> statement<br /> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>
hu: több sor beszúrása minden <code>INSERT</code> utasításba<br /> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Példa: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>

en: key
hu: kulcs

en: key_buffer_size is 0
hu: key_buffer_size 0

en: let the user choose
hu: válassza ki a felhasználó

en: log_output is not set to TABLE.
hu: log_output nincs beállítva a TÁBLÁHOZ.

en: log_output is set to TABLE.
hu: log_output be van állítva a TÁBLÁHOZ.

en: log_slow_queries is set to 'OFF'
hu: A log_slow_queries ki van kapcsolva

en: long_query_time is currently set to %ds.
hu: A long_query_time %d -re van beállítva.

en: long_query_time is set to %d second(s).
hu: A long_query_time %d másodpercre van beállítva.

en: max %% MyISAM key buffer ever used: %s%%, this value should be above 95%%
hu: valaha használt max %% MyISAM kulcs puffer: %s%%, értékének 95%%-nál magasabbnak kellene lennie

en: multilingual
hu: többnyelvű

en: neither of the above
hu: a fentiekből egyik sem

en: neither of the above<br /> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3)</code>
hu: egyik sem a fentiek közül<br /> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Példa: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3)</code>

en: no branch
hu: nincs ág

en: no description
hu: nincs leírás

en: not OK
hu: Nincs rendben

en: not active
hu: nem aktív

en: numeric key detected
hu: numerikus kulcs észlelve

[ctx: numeric types]
en: Numeric
hu: numerikus

en: or type variable name:
hu: vagy gépelje be a változó nevét:

en: pages
hu: lapok

en: partitioned
hu: particionált

en: per day
hu: naponta

en: per hour
hu: óránként

en: per hour:
hu: óránként:

en: per minute
hu: percenként

en: per minute:
hu: percenként:

en: per second
hu: másodpercenként

en: per second:
hu: másodpercenként:

en: phone book
hu: telefonkönyv

en: phpMyAdmin documentation
hu: phpMyAdmin dokumentáció

en: phpMyAdmin homepage
hu: phpMyAdmin honlap

en: phpMyAdmin tried to connect to the MySQL server, and the server rejected the connection. You should check the host, username and password in your configuration and make sure that they correspond to the information given by the administrator of the MySQL server.
hu: A phpMyAdmin megpróbált csatlakozni a MySQL kiszolgálóhoz, de a kiszolgáló elutasította a kapcsolatot. Ellenőrizze a gép, a felhasználónév és a jelszó mezőt a config.inc.php fájlban, és győződjön meg róla, hogy ezek megfelelnek-e a MySQL kiszolgáló adminisztrátorától kapott információknak.

en: phpMyAdmin was unable to kill thread %s. It probably has already been closed.
hu: A phpMyAdmin nem tudta leállítani a(z) %s szálat. Valószínűleg már befejeződött.

en: possible exploit
hu: lehetséges kiaknázás

en: query_cache_limit is set to 1 MiB
hu: query_cache_limit 1 MB-ra állítva

en: query_cache_size is set to 0 or query_cache_type is set to 'OFF'
hu: query_cache_size értéke 0 vagy query_cache_type értéke 'OFF'

en: routine
hu: eljárás

en: shared
hu: megosztott

en: slow_launch_time is set to %s
hu: slow_launch_time átállítva erre: %s

en: slow_query_log and general_log are disabled.
hu: A slow_query_log és a general_log titlva vannak.

en: slow_query_log is enabled, but the server logs only queries that take longer than %d seconds. It is advisable to set this long_query_time 0-2 seconds, depending on your system.
hu: A slow_query_log engedélyezve van, de a kiszolgáló csak azokat a lekérdezéseket naplózza, amelyek %d másodpercnél hosszabb ideig tartanak. Ajánlott a long_query_time beállítása 0-2 másodpercre a rendszertől függően.

en: slow_query_log is enabled.
hu: A slow_query_log engedélyezve van.

en: slow_query_log is set to 'OFF'
hu: A slow_query_log ki van kapcsolva

[ctx: spatial types]
en: Spatial
hu: Térbeli

en: split into
hu: szétvágás

en: static
hu: statikus

[ctx: string types]
en: String
hu: Karakterlánc

en: structure
hu: szerkezet

en: structure and data
hu: szerkezet és adatok

en: subquery
hu: allekérdezés

en: table-specific
hu: tábla-specifikus

en: take it
hu: csináld

en: the exact phrase
hu: a pontos kifejezés

en: trigger
hu: eseményindító

en: unavailable
hu: nem elérhető

en: unknown
hu: ismeretlen

en: up to date
hu: friss

en: use this for future exports
hu: használja ezt a későbbi exportálásokhoz

en: web server upload directory:
hu: webszerver feltöltési könyvtár:

en: wildcard
hu: karakterhelyettesítő

en: zipped
hu: zip-elve

en: {long_query_time} is set to 10 seconds or more, thus only slow queries that take above 10 seconds are logged.
hu: {long_query_time} értéke 10 másodperc vagy több, így csak a 10 másodpercet meghaladó lassú lekérdezések lesznek naplózva.

en: {tmp_table_size} and {max_heap_table_size} are not the same.
hu: {tmp_table_size} és {max_heap_table_size} nem ugyanaz.

en: ø Time
hu: ø idő

en: … delete the old one from the user tables and reload the privileges afterwards.
hu: … a régiek törlése a felhasználói táblákból, majd a jogok újratöltése.

en: … delete the old one from the user tables.
hu: … a régiek törlése a felhasználói táblákból.

en: … keep the old one.
hu: … a régiek megőrzése.

en: … revoke all active privileges from the old one and delete it afterwards.
hu: … az összes aktív jog visszaállítása a régiekből, majd törlés.
